Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fehér lepedék a nyelven...

A fehér lepedék a nyelven csak szájpenész lehet?

Figyelt kérdés
Még nem láttam, úh nem tudom, hogy kell kinéznie..2 hós a baba
2010. aug. 28. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:

első válaszoló, kiéled gyorsan magad, míg el nem kezdődik a suli? Nagyon unatkozhatsz! Ezért lenne elég 4hét szünidő...


Kérdezőnek:

Anyatejes baba? Mert a tejtől is lehet fehér a nyelve.

2010. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha szájpenészes, akkor az egész szája fehér lenne, nem csak a nyelve.
2010. aug. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anyatejtől is lehet. Fürdés közben nedves textilpelenkával áttörölheted a száját belül ha lejön akkor tuti a tejtől van. Vagy ha van otthon rózsavízed, akkor azzal töröld át ha lejön akkor nem szájpenész. De egyébként a szájpenész tényleg az egész szájban és egész nyelven van. És olyan mintha ki lenne száradva a nyelve. Azt észrevennéd szerintem és határozottan tudnád hogy baj van. Továbbá fájni is szokott nekik ami miatt nem akarnak szopizni sem.
2010. aug. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A napokban én is szájpenészre gyanakodtam 6,5 hónapos kisfiamnál. Fehér lepedék szerű valami volt a nyelvén, amit nem lehetett letörölni. Biztos ami biztos elvittem a dokihoz, és az mondta, hogy ez nem szájpenész, mert az az egész szájüregében jelen lenne, és inkább olyan szálkás szerű, és lehet sárgás a színe. Nekünk azt mondta valamilyen más gombás fertőzés, de ugyanazt használjam rá, mint a szájpenészre.

Szóval ha nem tudod neki letörölni, menj el a patikába, kérj bóraxos glycerin ecsetelőt, és azzal naponta 3-4X kend be neki. Az ujjadra tekerj pl. gézlapokat, arra a folyadék, és így be tudod kenni.

2010. aug. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még szopizik, nem tűnik úgy, h fájna valamije, és rendesen van étvágya is. Még nem próbáltam letörölni, ha felébred, megcsinálom. Nem tűnik kórósnak a lepedék, akkor lehet, h tényleg esetleg a tejcitől lehet..

Köszönöm szépen :) szép vasárnapot

2010. aug. 29. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!