Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor alkul át a teljes...

Mikor alkul át a teljes halandzsa nyelv beszéddé?

Figyelt kérdés

Folyamatosan beszél a gyerek valami számomra ismeretlen afrikai nyelven 🙂


Jotlatlatlabijóglaglamijatlalalaba.


Deratraegyjajaglatenebijódjadjadja


Gyígyígyíövövövötyotyétyá


És adja oda amivel épp játszik, felcsipeget szöszt a földröl. De egész nap. Láthatóan beszélne csak ugye nem ismeri a nyelvünekt 🙂 vannak szavai, amiket tudom mit jelent, hogy mire használja.


16 hónapos. Ebből mikor lesz beszéd?


2021. aug. 11. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Másfél éves lányomnak már van legalább 100 szava, ettől függetlenül amikor magában játszik, folyamatosan így beszélget magában 😆 nem tudom mikor fog változni 🤷🏻‍♀️
2021. aug. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
2.5 évesem még mindig így beszél vagy 1 éve. Már van kb 20 szava de inkább halandzsázik. Járunk tsmt tornára, hátha beindul tőle.
2021. aug. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Leszögezem, hogy én felpontozok mindenkit!
2021. aug. 11. 09:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon változó, van aki másfél, kétévesen már beszél, az én lányom 3 éves kora után kezdett mondatokban beszélni, szavai voltak már másfél évesen is. Kétéves korban kell 20 szót tudni, de saját is lehet, nem kell, hogy mindegyik értelmes legyen, csak következetesen használja.
2021. aug. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Össze számoltam gyors, 6 szót tud mondani. De akkor ez a magyarázás eltarthat egy darabig. Köszi a válaszokat!
2021. aug. 11. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!