Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs kedvem semmihez, unatkoz...

Nincs kedvem semmihez, unatkozom egész nap a kisbabámmal. Más is van így?

Figyelt kérdés

11 hónapos kisbabával vagyok itthon. Monotonnak, unalmasnak érzem a napjaim. Nincs kedvem semminek neki fogni (házimunka), pedig lenne amit csinálni bőven.

Imádom a kisfiam, de valahogy annyira hosszú a nap és olyan lassan telik el, amíg a párom hazaér. Onnan már persze gyorsan telik.

Más is van így? Mi a megoldás?



2021. aug. 11. 08:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Bocsi, 9-es, nem neked szólt, hanem az előtted íroknak, csak mire megírtam a kommentet, te már írtál.

Amúgy lenne amit csináljak, a házimunka kb végtelen, az a baj, hogy mindennek rossz hangulattal fogok neki, és csak várom, hogy elteljen a nap.

2021. aug. 11. 11:33
 12/14 anonim ***** válasza:
90%
Ismerős érzés. Nálam vhogy úgy működik a házimunka, h baromi nehéz elkezdeni, utána annyira bemelegszem h nem bírok leállni. 😆 Pici gyerek mellett meszelni azért nem állok oda (főleg ha rossz alvó), de menet közben mindig észreveszek mégvalamit.
2021. aug. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem. 10 hónapossal vagyok itthon. Nekem a legnagyobb bajom, hogy a férjem nem igazán érti, amit mondok, hogy mi nehéz benne :/ jóindulatú amúgy, meg mindent megcsinál a gyerekkel ő is, HO-ban van itthon. De ő dolgozik napközben, igazából minden rám marad. Minden nap főzni a lábamba csimpaszkodva kiabáló babával... nincs egy perc lazítás sem, mindig figyelni... reggel ha kel, vele kelni, nincs lustálkodás... nincsenek egyedül töltött percek, órák. Az éjszaka is az enyém, hétvégén is, mert a ferjem nem ebred fel a gyerekre. A férjemnek az idős szüleiről is gondoskodni kell, munka után hozzájuk megy minden hétköznap, így ilyenkor kb fürdetés idejere látja a gyereket. Nagyon elegem van fejben, és fizikailag is kivagyok. A ferjem bólogat, de valahogy látom rajta, hogy nem érti, miről beszélek. Se hétvege, se egy perc kikapcs, semmi nincs... nyaraláson nyilván ugyanez...
2021. aug. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

De, egész napos műszak, mert nem tudod letenni x óra múlva, majd másnapig rá sem gondolni. A gyereknek baja lehet sírhat nyűglődhet ejjel 1kor is meg délben is.

Mondjuk férjem rendes, neki ezt nem kell magyarázni, hétvégén meg délután/esténként amit lát a gyerekéből tudja jól miről beszélek.

Amúgy a kérdező nyilván úgy érti az unalmat, hogy marha unalmas hogy csak az a dolgod, hogy kielégitsd a gyereked szükségleteit, meg játsz/gagyogj, legyen rend és kaja. Szerintem egy értelmes embernek hiányzik, hogy felnőttekkel beszélgessen, felnőtt dolgokkal foglalkozzon.

Én imádok olvasni, mindig is szetettem, most is vár rám pár könyv, de a babánk pont olyan nyűgös fogzós korszakát éli, hogy úgy vagyok vele, elkezdeni azért hogy 5 perc múlva letegyem....pedig engem szellemileg is felfrissít. Jót tesz.

A házimunkát tudom darabokban csinàlni, azzal nincs bajom.

2021. aug. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!