Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetek akkor, ha rádöbben...

Mit tehetek akkor, ha rádöbbentem, hogy az eddigi egész életem hazugság volt ?

Figyelt kérdés

Család, barátok, tanulmányaim.. Egy szó sem volt igaz belőlük. Elásnám magam legszívesebben....


Mondhatni a 3 felsorolt közül egyik sem úgy alakult, ahogy elterveztem, félresiklott mindhárom.


Tapasztalt már valaki hasonlót ? Mi segíthet ilyen esetben ?



2021. márc. 19. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

2 dolgot.


Vagy le**arod vagy foglalkozol vele.


Az önsajnálat pont olyan hasztalan mint háborúban a fronton a félelem.

2021. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy hazugság volt, vagy félresiklott. Hogy érted?
2021. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Apámmal rossz volt kb mindig is a kapcsolat, barátaim mind elhagytak, tanulmányaimba beleszóltak a szüleim.


Akiket barátaimnak hittem becsaptak, átvágtak. Magyarul tömény hazugság az életem.

2021. márc. 19. 21:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor határozz meg és fektess le új alapokat az életednek feldolgozva a tanulságokat és hibákat.
2021. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne légy negatív
2021. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Apámmal rossz volt kb mindig is a kapcsolat"

Akkor ez nem újdonság. Van ilyen, lépj tovább.


"barátaim mind elhagytak"

Ezek szerint rosszul választod meg a barátaidat. Vagy rossz emberismerő vagy, vagy szándékosan mozogtál olyan körökben, akikre nem számíthatsz. Mindkét esetben végeredményben te "hibáztál", végig kell gondolnod, hol és miért - és tanulni belőle.


"tanulmányaimba beleszóltak a szüleim"

Ez önmagában miért is baj? Ha még gyerekként teszik, ez a dolguk - bár nem tudhatom, mit értesz az alatt, hogy beleszóltak. Ha már felnőtt voltál, hát, akkor ismét csak a te hibád, ha hagyod. Ismét az van, hogy végiggondolod, miért történt és tanulsz belőle. És még valami. A többesszám alapján arra következtetek, van egy anyád is, akivel - az eddigiek alapján - nem is rossz a kapcsolatod. Hurrá!


"Akiket barátaimnak hittem becsaptak, átvágtak."

Ez meg már volt. Tehát összesen két probléma van eddig.


"Magyarul tömény hazugság az életem."

Nem. Magyarul rá kell jönnöd, hogy az élet nem habostorta. Senkinek nem az. Itt az ideje, hogy felnőttként tekints mind magadra, mind a környezetedre, és a nyafogás helyett megpróbálj a sarkadra állni, és felnőtt emberként viselkedni!


Van persze egy másik lehetőség is: lekuporodsz a sarokba, szűkölsz, sírsz, hogy milyen szar neked - és így soha nem is lesz jobb. Ezt garantálom.

2021. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az életben néhányszor fel kell állni a padlóról, ez egy ilyen dolog.

Ami segíthet: írd le egy papírra a céljaidat, terveidet és mindig frissítsd a listát. A kis dolgokat is írd fel.

2021. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!