Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs kedvem semmihez, unatkoz...

Nincs kedvem semmihez, unatkozom egész nap a kisbabámmal. Más is van így?

Figyelt kérdés

11 hónapos kisbabával vagyok itthon. Monotonnak, unalmasnak érzem a napjaim. Nincs kedvem semminek neki fogni (házimunka), pedig lenne amit csinálni bőven.

Imádom a kisfiam, de valahogy annyira hosszú a nap és olyan lassan telik el, amíg a párom hazaér. Onnan már persze gyorsan telik.

Más is van így? Mi a megoldás?



2021. aug. 11. 08:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sokunknak van ilyen időszaka. Túl leszel rajta. Addig menjetek sokat sétálni, vidd magaddal boltba, esetleg vegyél 1 új mesekönyvet, buborékfújót, v vmi hasznos játékot, ami kicsit felfrissíti a mindennapokat. Vagy ebben a melegben pici medencében pacsinzhattok stb.
2021. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
De ha meg tudod oldani és bírja, 1-1 alkalommal vidd magaddal egy barátnős kávézásra. Vagy találkozz más babásokkal:)
2021. aug. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Jó idő van, nem kell otthon lenni.
2021. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Pontosan ugyanígy érzek az egy évesem mellett. A délelőtt még egész hamar eltelik, főleg mert még alszik is délelőtt, de a délutánok végtelenül hosszúak... Olyankor leviszem a játszótérre, hogy legalább addig se otthon üljünk, ha van ott egy-két másik anyuka, hasonló korú gyerekkel, az határozottan felfrissít és jobb kedvre derít. Nem vagyok egy szociális típus, de azért ennyi emberi interakció nekem is kell.

Én amúgy emiatt (is) megyek vissza dolgozni részmunkaidőben szeptembertől, a gyerek meg 4 órában bölcsibe. Félek tőle, hogy itthon az unatkozós fejem nem valami stimuláló neki sem, én meg rövid úton bele fogok ebbe buggyanni. Nem mindenkinek való évekig otthon lenni a babával, hiába imádja a gyerekét. Nekem most telt be az a bizonyos pohár, már egyre feszültebb és türelmetlenebb vagyok vele is és a férjemmel is, szóval kell egy kis "szünet" a 0-24 babázásból. Nem tudom, ez neked járható út-e, akarod-e egyáltalán ezt csinálni, de én ebben látom a megoldást, legalábbis magam számára mindenképpen.

2021. aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Én 2 és fél éve vagyok itthon, eddig sosem unatkoztam 🤷‍♀️

Elmentünk ugyan úgy barátnőzni, kávézni beülni, szimplán csak maszkáltunk a városban, ettünk egy fagyit, stb...

Nem kell a 4 fal közt ülni egész nap


Emellett nekem is itt a háztartás, naponta főzés, hatalmas udvar.


Most várjuk jövőhónapra a tesót, ujabb 2 év vár rám 🤷‍♀️

2021. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Menjetek ki a levegőre, kirándulni, játszótérre, strandra. Jó idő van, ilyenkor ne a lakásban ülj. Ráérsz majd rossz időben szomorkodni.
2021. aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Mennyire agyon vannak terhelve az otthon ülő anyukák :D
2021. aug. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Sokan meg azért panaszkodnak, hogy ez olyan mint egy egésznapos műszak.
2021. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Én hamar feltalálom magam. Vannak hobbijaim, tornázok is, sokat olvasok, vagy épp bekattan valami és kimeszelem/átrendezem a kamrát, vagy elmegyek a kertészetbe és hazajövünk egy öl virággal, és ültetek.

Nem igaz, hogy sosincs mit csinálni, csak körül kell nézni.

2021. aug. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek aki normálisan válaszolt és jó ötleteket adott!

Utolsó kettőnek: nem azért unatkozom, mert nincs mit csinálni, hanem mert nagyon monoton ez az egész és szeretnék valamivel kikapcsolódni, színt hozni a hétköznapokba. És igen, olyan mint egy egésznapos műszak, mert a gyereknek ott vagyok reggeltől estig és estétől reggelig. Kaját csinálok neki, megetetem, megitatom, megszoptatom, pelenkázom, fürdetem, játszom vele stb. És nem az van, hogy délután 5kor vége és onnantól azt csinálok, amit akarok. Hozzáteszem, éjjel is felkel, nem is egyszer. Éjjel is ugyanúgy el kell látni és másnap is, tökmindegy, fáradt vagy-e az éjszakázástól.

De tök jó, hogy mindig van aki kiforgatja.

2021. aug. 11. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!