Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Befelé eső boka. Kinövi?

Befelé eső boka. Kinövi?

Figyelt kérdés

Gyermekem másfél éves. Azt vettem észre, hogy amikor mezitláb áll/sétál a bokája befelé esik.

Szandaljai, cipői Richter márkájúak, illetve van crocs is. Utóbbi nem magasított, a többi igen.

Ilyen idős korban ez még normális, s majd korrigálja önmagát, vagy érdemes megnézetni ortopéd orvossal?


Válaszaitokat előre is köszönöm.



2021. aug. 12. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet.

1.5 évesen elvittem ortopédiára, de ilyen kicsikkel még nem tudnak mit kezdeni. Azt mondták, hogy csak szupinált cipőt hordjon és 3 éves korában vigyem vissza.

Október végén lesz 3.

Nekünk nem javult azóta, de nem is romlott.

2021. aug. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orthopédus mit mondott, mikor elindult a gyerek? Akkor még nem volt gond vele?
2021. aug. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ortopédiára amúgy is illik elvinni, amikor már jár pár hete. A legtöbb gyereknek látszólag lúdtalpa van még ilyen korban, mert párnás a lábuk, és a boltozat majd pont a járástól alakul ki. De persze ezt mi innen látatlanban nem tudjuk eldönteni, a tiédnek csak ez az élettani dőlés van vagy mittudomén inkább szupináltat kellene hordania (ami egyébként meg nem ajánlott, ha nincs rá szüksége). Szóval vidd el nyugodtan, tudtommal nem kell beutaló, csak időpontot kell kérni telefonon.
2021. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

'Csak úgy' kinőni nem fogja. Ahhoz, hogy javuljon a helyzet, tenni kell, és elvinni ortopédiára, ahol megnézik, hogy mi az oka (elhúzhatja a sarokcsontot pl. egy feszes Achilles ín, ami azt eredményezi, hogy a belső oldalt fogja terhelni; vagy gyakoribb esetben kötőszöveti lazaság az oka; de lehet következménye a térd és/vagy a csípő tengelyeltéréseinek, feszességeinek is...stb.).

Van, amikor gyógytornát írnak elő a kiváltó probléma megszűntetésére; és van, amikor csak suppinalt lábbeli viselését (bent is), illetve egyenetlen talajon (fű, homok) mezítláb járást javasolnak ebben a korban, és csak később gyógytornát, amikor már együttműködőbb ebben. (Gyógytornász vagyok)

2021. aug. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2021. aug. 12. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk vittem a gyereket, hogy szerintem bedől, aztán azt mondta a doktor néni, hogy ennyire mindegyiknek bedől, és tényleg kinőtte. Később a kisebbiket is vittem, hogy na neki aztán tényleg bedől. Sajnos nála ez azóta is fennáll, bár sokat javult tornára és a doktor néni szerint olyan 9 éves korára fogja kinőni. Majd kiderül.
2021. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!