Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha volt a babád combján...

Ha volt a babád combján ráncasszimetria,akkor volt eltérés is, amit az ortopédus látott?

Figyelt kérdés
A terpeszpelenkát meddig kellett hordani?

2021. aug. 13. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt ráncasszimetria de szerencsére eltérés nem volt. Hála égnek. 🙂
2021. aug. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Es hány hetes korban?
2021. aug. 13. 08:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt ráncszimmetria, három hónaposan mentünk végül ultrahangra mert a háziorvos biztos volt benne manuális vizsgálat alapján, hogy nincs baja, így magánba mentem el.

Hát kiderült, hogy kötött volt az egyik csípője. Kb egy hónapig kellett terpeszpelenkát hordani, utána vissza ultrahangra, szerencsére meg is javult ennyitől.

2021. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. A gyerekorvos sem talált eltérést és a kötelező 3 hónapos csípő vizsgálaton is rendben talált mindent az ortopéd szakorvos.
2021. aug. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Rancszimmetria volt a combon, manuális vizsgálat negatív ultrahangon minimális eltérés látszott ami nem igényel beavatkozást.
2021. aug. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak is volt redőasszimetriája a fenék és a comb találkozásánál, ortopéd orvos mindent rendben talált, teendő nem volt vele.
2021. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Olyan jo ezt olvasni, remélem mi is megusszuk max egy par hetes terpeszpelenka-hordassal. Ezen a heten kezdtuk el hordani, 30an megyunk vizsgálatra, utana lesz meg csak 3 honapos. Amúgy szerintem az en babám is kötöttebb. De nagyon felek, h hónapokig kell még majd hordania ezt a pelust.
2021. aug. 13. 11:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb kezditek, s minél kisebb a gond, annál kevesebb ideig kell hordani. Nem volt ultrahang? Az én lányomnak 1/b volt, ami azt jelentette, hogy még nem fejeződött be a csontosodás, és egy picit odébb volt még a femur. De mivel a fejlődés szakaszában, kb egy hónapig mindig terpeszpelus volt rajta, rendesen tudott csontosodni. Ezért kellett csak ilyen keveset, meg igazából megelőzésképpen, mert én szíjban voltam babaként,nagynéném meg gipszben pont a csípő miatt. Az más kérdés, hogy nekem már 25 évesen visszajött a csípőficam mindkét oldalon... 😳

3mas voltam

2021. aug. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Majd 30an lesz ultrahang es ortopédiai vizsgalat. A védőnő korabban ketszer is azt mondta szerinte jó, de 2 hónapos koraban a háziorvos a combjan levo rancasszimetria miatt beutalta, mas eltérést nem említett. Ugyh majd 30an kiderul mi van...azota folyamatosan hordjuk a terpeszpelust, de nagyon felek, h kell majd a szíj, mert nekem babakoromban kellett.
2021. aug. 13. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!