Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye pedig átlagos fejlődésű?...

Ugye pedig átlagos fejlődésű? Az ortopedus letolt hogy szerinte tulzok

Figyelt kérdés

Kicsit helytelen testtartás miatt voltunk ortopedusnál, sajnos pont egy "százéves"dokit sikerült kifogni sztk. Rutinszerűen kerdezte mikor fordult kuszott mászott stb.előadtam az adatokat, erre huzott szájjal letolt, hogy persze biztos csodagyerekem van és még valamit hozzátett, de nem emlékszem.ahogy én néztem a netes dolgokat szerintem meg simán átlagos.ezek után jobb ha másik ortopedust kérek kontrollidőkre?


6 hosan pontban már magabiztosan forgott oda vissza

7. Hoban jött a kúszás mászás

8. Hó kapaszkodva felállás, kapaszkodva járás

12. Ho önállo járás


(Amugy a tárgyak megfogása pl később volt kicsit, "csak"4 hósan, de azt nem kérdezte)


2016. jún. 19. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy csodagyerek. Az enyém 6 hónapos koráig semmit nem csinalt, onnantól viszont nagyon gyorsan haladt, 9 hónapos járt önállóan. Az orvos nem mondta, hogy gyorsabb lenne mint az átlag.
2016. jún. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen átlagos!

Minden adatod megegyezik a lánykámmal annyi különbséggel, hogy a lányom 13 hónaposan kezdett önállóan járni.

2016. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor jol gondolom


Csak valahogy olyan felháborodottnak tűnt az orvos, johogy meg nem hazudtolt.

2016. jún. 19. 21:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Hat pedig ezzel a beszolassal meghazudtolt. Egyebkent szerintem is atlag fejlodesu!
2016. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A mi fiunk mindent előbb csinált, de ő sem csodagyerek. Én adnék még egy esélyt a dokinak, hátha csak rossz napja volt (emberekkel foglalkozom, néha én is észreveszem magamon, hogy nem megfelelő stílust ütök meg), de ha még egyszer hasonló megnyilvánulása lenne, akkor váltanék.
2016. jún. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A családunkban 3 baba van, mászást egyik sem hagyta 8 hónapos korig meg tovább. Nekem teljesen átlagosnak tűnik a 7 hónapos kor. Az én fiam is akkor kezdett mászni. Az egyik baba 6,5 hónaposan már mászott, láttam.
2016. jún. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne figyelj erre az orvosra, szerintem valami ősrégi tankönyv alapján ítéli meg a gyerekeket.Az én lányom is hasonló mozgásfejlődést "mutatott be", és rá mindenki (gyerekorvos, védőnő) azt mondta, hogy teljesen normális.Igaz, később is nagyon gyors és ügyes volt a mozgása, de pl. ő a beszédfejlődésben volt kicsit lassúbb. Nem egyformák a gyerekek.
2016. jún. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4 hónaposan forgolódott, 5-6 hónaposan kúszott, 7 hónap 1 naposan elindult négykézláb, 7 hónap+2hetesen felállt, pár napra rá kapaszkodva, a bútorok mellett elindult, egy éves születésnapján elindult önállóan.


Nem csinál semmit a babád kiugróan hamar, lehet tényleg csak rossz napja volt a dokinak. Vagy nem :)

2016. jún. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy arra tette az orvos a megjegyzést, AHOGY mondtad az adatokat? Ez csak egy tipp a részemről, természetesen lehet, hogy másra értette, de biztos, hogy nem arra, AMIT mondtál.
2016. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Simán tényszerűen mondtam, mint amikor a születési dátumát kérdezik vagy a nevét.

Mindenesetre felhívom a korházat hogy melyik orvos lesz amikorra időpontunk van.

Adtam már más orvosnak több esélyt és azután is csalodást okoztak szóval ennél a dokinál már nem játszom ezt el.szakmailag szerintem kiöregedett, ezen nincs mit tovább ragozni.

2016. jún. 20. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!