Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötelező ortopédushoz vinni a...

Kötelező ortopédushoz vinni a babát járás tanuláskor, vagy csak bizonyos esetben kell?

Figyelt kérdés
Érdemes elvinni mikor kialakul a járása, vagy csak akkor ha furán tartja a lábfejét, bokáját?

2017. okt. 24. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha minden rendben van, felesleges. :)
2017. okt. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én erről csak itt olvastam,se a védőnő,se a doki nem mondta,hogy kellene menni.
2017. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező. Mindkét gyereket látta gyerekorvos és védőnő is, nem mondták, hogy kéne menni, úgyhogy nem mentünk. Amikor úgy látták, hogy van gond, akkor úgyis szóltak, folyamatosan figyelik őket. A nagynál például nagyon sokáig semmi gond nem volt, látta korábban ortopéd orvos (más okból) és mindent rendben talált, aztán 9 évesen kezdett el befelé dőlni a bokája, előtte ennek semmi nyoma nem volt.
2017. okt. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Az én szüleim ezt (is) jól elrontották. Felnőtt koromra mindkét lábamnál olyan szintű bokasüllyedés keletkezett, hogy még a bakancs talpát is el tudja nyomni. Nem azt mondom, hogy azonnal vinni kell a gyereket a dokihoz, ha járni tanul, de ha valami nem úgy fejlődik, ahogyan kellene, akkor arra oda kell figyelni. Arra is érdemes odafigyelni, hogy milyen lábbelit adsz a gyerkőcre. Lényeg, hogy jól tartsa a bokáját.
2017. okt. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok. Sok szülő ott rontja el, hogy semmitől való cipőt ad a gyermekre, így az nem tartja megfelelően a bokát, később lehet ebből baj. Ráadásul a talpnak sem tesz jót.
2017. okt. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt, hogy semmitől való?
2017. okt. 24. 20:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Amelyek nem tartják a lábat. Sok olcsó termék ilyen.
2017. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!