Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A következő nevekben gondolkod...

A következő nevekben gondolkodunk: Genovéva, Melánia, Titanilla, Angelika, Zelma. Melyik névről mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Januárban születik a lányunk. Szeretnénk ha a névnapja is akörül lenne. Mindenképp valami ritkább névben gondolkodunk. Ezeket találtuk. Melyik névről mi a véleményetek? Ismertek valakit ilyen névvel?

2021. aug. 14. 09:14
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
75%

Én egyedül a Zelma nevet nem hallottam még. Az összes többi névből jó pár embert ismerek. Nem annyira ritkának mondanám őket, csak manapság nem olyan népszerűek.


Szerintem egyik névvel sincs baj.


Engem Angelikának hívnak, kegyetlenül lehet vele piszkálodni. (Gyerekek kegyetlenek tudnak lenni, óvodától középiskoláig el is kísért) Sokszor direkt Angélának vagy a második nevemen (ha tudják, hogy mi az)hívnak, mert "hülye" névnek találják ezt. Emellett sokan a Fecsegő tipegőkre is reflektálnak. Ettől függetlenül nem utálom a nevem, de ismerek másik "volt" Angelikát, aki felnőttként megváltoztatta a nevét.

2021. aug. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
Egy Zelmát ismertem, aki a 20. század elején született, már nem él. Utálta a nevét, sokszor panaszkodott miatta. Szerintem tényleg nem szép név, de a döntés a tietek.
2021. aug. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
Itt senki nem nézett Sabrina a tiniboszorkányt kiskorában? Abban volt tán Zelma.
2021. aug. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromban nem volt Magyarországon TV.
2021. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%

A Melánia a legjobb, ismerek ilyen nevű lányt is, meg idősebb nőt is. Meli, Melani becézéssel jó.

Angelika még elmegy, ilyne nevű nőt is ismerek (30-as korosztály).

A többi nekem nagyon nem jön be. Nem is ismerek ilyen nevű nőket, kivéve a Titanillát, a sulimban volt egy tanárnő ilyen névvel.

2021. aug. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%
Móra Ferenc: Aranykoporsó c. regényének főszereplője Titanilla, akit a szerelme kis Titnek becéz.
2021. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
89%

Genovéva - tuti nem, nekem nagyon külföldi és olyan apáca vagy egyház jutna eszembe róla valamiért, talán sok ilyen hasonló nevű szereplő volt néhai filmekben.

Melánia - tetszik, sőt az összes közül talán ez ami elfogadható nekem, mert volt egy osztályrásam akit így hívtak sőt filmekben is ritka (pl.jóban rosszban, ezen kívül nem hallottam) és lehet melinek is becézni.

Titanilla - egyedül a szinkronszinész, színésznő jut eszembe rólavalahogy annyira ritka és előtte sosem hallottam így nem tudok azonosulni vele sőt becézni se igazán lehet. nekem nem tetszik.

Angelika - szintén volt ilyen nevű osztálytársam de nekem nem tetszik, sőt a többi hasonló névrokona sem mert mind az angyalra asszociál és olyan sablonos. Becézni se igazán lehet Angi talán de az hülyén hangzik.

Zelma - ez meg mi? nyilván nem magyar, valami török-német talán? Mintha szalmát mondanánk vagy zelda a játékot..csúfolás kiváltó kicsit.

De ez csak egy vélemény, hisz nektek kell eldönteni melyik lenne jó de a fentiek közül én csak is a Melániát adnám ha választani kell. Lehet nem fontos a becézés nálatok de azért jó ha lehet szólítgatni máshogy is a nevet és nem úgy egybe. Nekem ez is szempont lenne.

Én amúgy ezeket adnám ha lenne: Hanna (tudom, itt nápszerűen tömegnév de érdekes eddig riktán találkoztam hannával sőt egész eddig csak 1 hannát ismertem és a parkokban meg általában olyan neveket hallok mint csenge, zselyke, arabella és különféle társai.. imádom ezt a nevet, olyan bájos és nőies), Petra (egyszerű, szintén nőies és a kedvenc szereplőm is petra egy sorozatban).

2021. aug. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
És egyébként miért akartok kitolni vele, hogy közel legyen a névnapja a szülinapjához?
2021. aug. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
84%

28.nekem közel van nagyon és nem érzem kitolásnak sőt szeretem.

Igaz ezt nem így tervezték hanem véletlen de tök jó. MIndent egybe le lehet tudni.

2021. aug. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%
Azért gyerekfejjel nem igazán örültem annak, hogy 3 nap különbség volt a névnapom és a Szent este között 🥺
2021. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!