Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A következő nevekben gondolkod...

A következő nevekben gondolkodunk: Genovéva, Melánia, Titanilla, Angelika, Zelma. Melyik névről mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Januárban születik a lányunk. Szeretnénk ha a névnapja is akörül lenne. Mindenképp valami ritkább névben gondolkodunk. Ezeket találtuk. Melyik névről mi a véleményetek? Ismertek valakit ilyen névvel?

2021. aug. 14. 09:14
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
91%
Számomra csak az Angelika az, ami tetszene
2021. aug. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
85%

Genovéva... borzalmas

Melánia... nem rossz, de nem lenne az a pénz, hogy adnám

Titanilla... számomra egy nőnek öltözött szőrös pasi ugrik be róla

Angelika... a legelviselhetőbb, Angi becézés tetszik, de nem adnám ezt sem

Zelma... jézusom.

2021. aug. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
86%

Nektek kell azonosulnotok vele, a hangzásával, a hangulatával. Mennyire illik hangzásban a vezetéknevével.

Itt csak azt tudhatod meg, hogy tőled teljesen idegen emberek némelyikének milyen a pillanatnyi hangulata, milyen az ízlése. Nem szabad, hogy mérvadó legyen. Ez kettőtök személyiségének a függvénye, családi hagyományé, vagy a műveltségeteké, valamilyen szép élmény, valaki fontos személyiség az életetetekben, stb., stb.


Nekem mindegyik tetszik, de mi közöm nekem a Ti intimitásotokhoz?

A név a személyiségének az egyik legfontosabb részévé válik. Ha a nevedet leírod, akkor az TE vagy. Így érdemes gondolkodni a gyereketek nevéről is.

2021. aug. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Melánia - ilyet ismerek. Melinek becéztük. Sokszor panaszkodott, hogy Melindának értették a nevét.

De szerintem a felsoroltak közül ez a legszebb.


Titanilla - Tita, ő egy csúnyácska lány. Hosszúkás fej és az ínye olyan nagy, mint a fogai... Emiatt mindig ilyen lányhoz társítom.


Többit nem ismerek. Genovéva nekem inkább országnév hatást kelt, Angelika becenévnek hat, akkor inkább Angéla, az szebb. Zelma mint egy zöldség név.

2021. aug. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kicseszés a gyerekkel, ha közel van a névnapja a születésnapjához
2021. aug. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is az Angelika a legszebb ezek közül, de nár miért lenne kicseszés utolsó?

Amúgy sem biztos hogy külön ajándékot kapna névnapjára. A mi családunk se tartott soha névnapot es ismerek meg ilyet. Eszebe se jut senkinek a névnap.

2021. aug. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
88%
Ezek nem annyira ritka nevek. Angelikát legalább 5-öt ismerek, Titanillát kettőt. Genovéva és Melánia nevű nővel is többel találkoztam már. Csak ma nem divatos nevek, a 80-as években adták ezeket.
2021. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
73%
Nekem mind tetszik, egyik sem jön szembe de egyáltalán nem kirívóak.
2021. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
93%
Csodálom, hogy Vilma nem került fel a listára 🤔
2021. aug. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
46%
Nekem a Melani favorit, de csak így, “a” betű nélkül a végéről. Mi is ebben gondolkodunk.
2021. aug. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!