Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az Eörs /...

Mi a véleményetek az Eörs / Angelika keresztnevekről?

Figyelt kérdés

12 hetes vagyok. Gondolkozunk még a Bulcsú, Márk neveken.

Lánynevek: Angelika, Hédi,Hanna. Ha lenne ezeken kívül ötletetek a Zám családnévhez, akkor írjátok meg. :)



2013. jan. 2. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A lánynevek közül nekem tetszik az Angelika és a Hédi. Mind a kettő nagyon szép.

(A Zámhoz inkább az Angelika illik, a másik egy kicsit rövid hozzá, szerintem.)


Amiket írtál fiúneveket nekem nem tetszenek, de nem ez a lényeg. Még van időtök barátkozni a nevekkel.

2013. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Zám Bálint Zám Nándor Zám Károly Zám Norbert Zám Róbert. Zám Lilla Zám Laura Zám Eszter Zám Nóra Zám Izabella.
2013. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Akinek nem tetszik az Eörs, annak mi a kifogása vele?

Nekem egy ismerősömet így hívják, nekem lehet ezért

tetszik csak. De nem tudom.

2013. jan. 2. 13:47
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

És így ejtik ki, hogy Eörs? Vagy Örs?

Nekem nagyon magyartalan, két magánhangzó egymás mellett, ráadásul név elején... Mindez egy fiúnak. Nekem ezért nem tetszik.

Mondd ki együtt a vezetéknevetekkel! Legtöbben így fogják gondolni leírni: Záme Örs.

2013. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Örsnek kell kiejteni, a név Örs formában is létezik, az Eörs egy régiesebb formája.
2013. jan. 2. 14:02
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az Angelikával gyönyörű a név. Szép dallamos. Az Eörs nekem személy szerint nem tetszik, ahogy semmilyen fiúnév, amiben két magánhangzó áll egymás mellett. Őrs már jobb, el tudok képzelni hozzá egy kisfiút is, egy férfit is, de a vezetéknevetekhez nagyon rövid. Ha gyorsan mondjuk ki, olyan mint egy hegyi falu neve. Ne haragudj, leírtam, gondolom, azért kérdezted meg, mert őszinte választ vársz.
2013. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

ma 15:23

Nyugodtan, ezért van a kérdés :)

2013. jan. 2. 16:19
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszik az Eörs, nekem is van ilyen nevű ismerősöm. E-vel jobb, szebb mint nélküle:)

Lány nevekből a Hédi tetszik a többi nem.

2013. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Zám Felicián - ez jutott először az eszembe, mint fiúnév.

A Zám Eörs/Örs nekem olyan erőltetett és nem olyan dallamos.


Zám Angelika? Egy fokkal jobb. Sőt, ez inkább.


Egyéb ötlet: olyan keresztnevek, aminek az utolsó magánhangzója is -á (és hosszabb, mint a vezetéknév).


Mielőtt a dallamosságba valaki beleköt... tudom, nem dalszöveg születik (csak azt írtam le, én hogyan tennék).

2013. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Angelika szerintem szép és passzol is a vezetéknévhez.

Eörs az tényleg furcsa így, folyton el fogják írni vagy betűzni kell (az Örs sokkal jobb), de nem ehhez a vezetéknévhez, mert együtt túl rövid, nekem nem áll össze. A Márk is nagyon rövid és az, hogy Zám Márk elég rosszul hangzik, mint valami hápogás.

A Bulcsú viszont nagyon jó.

Szóval szerintem mindenképpen valami hosszabb keresztnévben lenne érdemes gondolkodnotok, ami nincs tele Á betűkkel.

Hanna nálam semmiképpen nem, nagyon gyakori divatnév, de nekem egyáltalán nem tetszik.

A Hédi is aranyos név, szerintem az is megy a vezetéknévhez, csak felnőttként talán egy kissé komolytalan, beceneves. (A Hedvig viszont túl szigorú szerintem). Szóval nálam Angelika és Bulcsú lenne a nyerő.


Ami még eszembe jutott:

Gyöngyvér, Júlia, Enikő

Demeter, Kenese

2013. jan. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!