Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtátok bölcsibe a...

Mikor adtátok bölcsibe a babátokat? Mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Novemberben lesz 1 éves. Szeretnénk kistesót, de leghamarabb csak akkor, amikor Ő oviba megy. Viszont túl nagy korkülönbséget se szeretnénk a 3 év pont ideális lenne. A kettő között viszont én szeretnék visszamenni dolgozni, minimum fél, de inkább 1 évre. Ezek ismeretében mit tennétek?

2021. aug. 14. 16:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%

Nem adnám bölcsibe ilyen okkal.

Minek a második, ha az elsőtől ilyen okkal szabadulnál?

3 éves korban ráér a közösség. Rengeteget profitálhat abból, ha addig otthon lehet. A kis korkülönbségnek pont ez lenne az előnye, hogy nem kell muszájból beadni.

2021. aug. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
Rosszul van feltéve a kérdés. Nem az a lényeg, hogy mikor menjen a gyerek bölcsibe, hanem az, hogy mikor menj vissza dolgozni. Szerintem az lenne a legideálisabb, ha 1,5 éves korában mennél vissza dolgozni (ő akkor nyilván bölcsibe menne, de ez most lényegtelen), dolgoznál 9 hónapot, ennyi idő után már nem "ciki" újra babát várni, és terhesen pedig addig dolgoznál, amíg tudsz.
2021. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
40%
Ha fél évre akarsz visszamenni akkor az nagyon gáz, ne csodálkozz ha nem lesz hova visszamenni, semmi érteleme. Igazából a 3 ev korkülönbség az azt jelentené hogy kb 2.5 évesen leszel terhes..akkor meg ne menj vissza dolgozni, táppenz plusz ovi
2021. aug. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%

Mivel kérdezted, hogy mi mikor adtuk be így erre válaszolok: egy évesen. Semmi gond nem volt, csak mivel a legnagyobb tél közepén adtuk be, az elején elkapta a 3 napos lázat, meg néhányszor náthás volt. Ezen kívül zökkenőmentes volt minden, a gondozók imádják, ő is nagyon szeret oda járni, most ő egy igazi vagány, önálló másfél éves, aki pl senkitől sem fél a játszótéren. Ezt nem felvágásból mondom, csak amiatt, hogy nem csak hátrányai vannak a bölcsinek, úgyhogy nem kell félni tőle. Van egy még fiatalabb kisfiú a csoportban, őt azt hiszem 8 hónaposan adták be, és még mindig oda jár, szóval nem hiszem, hogy hatalmas lelki problémái lennének. Amúgy azt mondják, egy évesen jobb az alkalmazkodóképességük, mint mondjuk két évesen, úgyhogy talán fiatalabban könnyebben is beszoknak.

Én munka miatt adtam be egyébként, mielőtt bárki elítélne.

2021. aug. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó a választ. Szerintem semmi elítélendő nincs abban, ha valaki bölcsibe adja a gyerekét, és nem telepszik rajta 3 évig.


Mégis honnan tudod kedves 3-as, hogy hol dolgozok, hova várnak vagy nem várnak vissza? Nagyon buta választ adtál, magadat minősítetted.


Minek a második, ha az elsőtől ilyen okkal szabadulnék? Ez aztán a gyönyörű kérdés, te is biztos belátsz az okok mögé, meg a pénztárcámba, honnan tudod mennyi a gyed? És mennyit keresnék ha visszamennék dolgozni? Mennyivel több lenne a Csed a másodikkal, mint az elsővel, ha a kettő között dolgozok? Könyörgöm gondolkozzunk már mielőtt mást elítélünk és ilyen hányingerkeltő fröcsögést leírunk.

2021. aug. 14. 20:35
 6/24 anonim ***** válasza:
68%

"Szerintem semmi elítélendő nincs abban, ha valaki bölcsibe adja a gyerekét, és nem telepszik rajta 3 évig."


Na ez a hozzáállás itt a probléma,nem a kérdés.Te elvárod,hogy aki nem akarja beadni bölcsibe a gyerekét az le ne szóljon,hogy te be akarod és vissza mennél dolgozni.

De te kapásból leszólod azt akinek "3 évig rajta telepszik" a gyereke.

Telepszik neked jó anyádon a bőrgomba.Ha vissza akarsz menni vagy neked vissza kell menni a munkahelyedre beadhatod a bölcsődébe,egy éves korban is teljesen ideális,főleg ha már tanulgat járni.Erre van.

Szeretni elsőre biztos,hogy nem fogja és az összes nyavalyát össze fogja szedni,erre fel kell készülni neked is és a munkahelynek is tolerálnia kell,hogy 2 hetente lázas a gyerek ameddig át nem mennek rajta a nyári vackok,majd őszi taknyolások,és a téli megfázások.

Abba se higyj,hogy sokáig bent lehet,mert ha megint beüt egy XY formája a koronának akkor ugrott a bölcsi is,megint ott van az,hogy ha nem tudsz otthonról dolgozni,akkor maradnod kell vele vagy fogadni valakit aki pénzért cserébe naponta vigyáz rá ameddig te dolgozol.

Idegenek,nem otthoni környezet,sehol anya-apa.De túl lesz rajta és a közösséghez korán hozzászokik.

Ha nem akarod vagy nem tudod beadni akkor nem adod,és maradsz vele otthon,hogy rajtad is telepedjen a gyereked ha már ilyen szépen megfogalmaztad.


Én megtehetem anyagi okokból is,hogy ne adjam be,és a saját gyerekem cseppet sem teher semmilyen szempontból,hogy meg kelljen tőle szabadulni és szaladjak előle melózni.

De,ha be kellett volna adnom egy éves kortól is simán beadom.Ilyen kis korban még könnyebben megszoknak dolgokat.

2021. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ne haragudj 6-os (meg 1-es gondolom), de aki itt először csúnyán fogalmazott és sértegetni kezdte a másikat az te voltál. Édesanyám köszöni szépen bőrgomba mentesen éli nyugdíjas éveit. Amellett, hogy írtál igazat is, ezzel az alpári bunkó stílussal nem tudok azonosulni.
2021. aug. 14. 21:23
 8/24 anonim ***** válasza:
31%

De amúgy..miért nem az apuka veszi át a csedet és a gyedet,ha a pénz a gond? Aktívan dolgozik,nem? (Vagy nincs apa? :x)

Attól,hogy te otthon vagy még ő átveheti tőled,és az ő munkahelye alapján kaptok pénzt (mi pl apuka gyeddel 195-t kapunk havonta,az én gyedem valami 110 körül volt..).

+ rengeteg bölcsi (legalábbis itt) nem fogadja a 18-24 hónap alatti gyerekeket,talán a fizetősök igen,meg kell nézni a környéken milyenek vannak.

2021. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
56%
Én most kommenteltem először.És igen,miután szerinted rajtam telepszik a gyerekem igen,én is megszólaltam.Ha nem hiszed írj üzenetet.2 külön ember..#6 :D
2021. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Oké 9, különösebben nem érdekel, attól még egy bunkó paraszt vagy :D
2021. aug. 14. 21:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!