Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó a babának, ha az anyaméhben...

Jó a babának, ha az anyaméhben sok zenét hall?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én és a párom zenészek vagyunk, én énekelek, a párom a produceri munkákat csinálja.

A baba rengeteg zenét hall, a zenekészítés folyamatát, azt, ahogy énekelek.


Ha most hallja, vajon ez később jó lesz neki? Biztonságérzete lehet tőle később (mert ugye az anyaméhben hallja)? Ettől talán jobb lesz a zenei hallása, ritmusérzéke? Esetleg rossz lesz neki később?


A válaszokat előre is köszönjük!


2021. aug. 17. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy tudom, jó lesz neki. Az ismerős dallamok később is megnyugtatják. Azt nem hinném, hogy ezen múlna a ritmusérzéke vagy a hallása, de ha kicsi korától sokat zenéltek körülötte, az biztos használ ebből a szempontból.
2021. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
(Viszont a túl hangos zene, pl. egy rockkoncert ártalmas lehet a baba hallására. Ez tudtommal nincs bizonyítva, csak óvatosságra intik a kismamákat. De gondolom, ti azért nem akkora hangerővel toljátok.)
2021. aug. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

hát,ööö, nekem az a megérzésem, hogy a metál minden fajtájának az anyaméhben nem biztos, hogy örülnének, de énis úgytudom, hogy amúgy alapvetően jó a zene nekik.

meg még erre most gyorsan rákerestem,de nem néztem meg a találatokat; Kodály Zoltánosra kerestem rá, mert beugrott, hogy nemtom, őneki voltak talán valami kutatásai, hogy azok a gyerekek , akik zenét tanultak, ők talán kiegyensúlyozottabbak,boldogabbak voltak, vagy nem tudom


[link]

2021. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!