Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha hanyatt fektetem üvölt ?!!

Ha hanyatt fektetem üvölt ?!!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha olben van a baba semmi baj,ha leteszem ordit visít.. szerintetek? Nem marad el sehogy sem.. mit csinaljak? Azért egész nap nem cipelhetem.. 10 hetes. Aludni napközben nem akar szinte semmit. Normális dolog ez így? De sehogy sem jó sokszor akaratosnak tunik… :( én rontottam el? Fog ez majd változni? Ejszakakat végig alussza de nappal amíg fent van ordit.. van jatszoszonyege,stb stb élvezi de kb 15 percig… nektek mennyit aludt napközben ?? Fel lenne kapva?
2021. aug. 18. 11:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
És ha hasra fordítod? Nekem az 99%-ban segitett napközben is. Éjjel pedig csak úgy aludt.
2021. aug. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ott is egy idő után ordit
2021. aug. 18. 11:59
 3/22 anonim ***** válasza:
46%
Próbáld meg terelni a figyelmét, beszélj hozzá, csörgő zörgő dolgokkal kizökkenteni, átfordítani és legfőképpen nem felvenni.
2021. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
Valószínű hogy egy idő után már vágyik vissza hozzád, hiányzik a közelséged, nincs ezzel semmi baj. Ne aggódj, semmit nem rontottál el, csak figyeld mire van szüksége, most épp a közelségedre, de nem fog mindig így maradni. Esetleg ha már nem bírod annyit cipelni, próbáld meg hordozni, nalunk az bevalt és a kendoben hosszabbak is tudott aludni a kislányom és közben én is tudtam csinálni a dolgom. Az pedig szuper hogy az ejszakat vegigalussza :) kitartas!
2021. aug. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem éjjel nappal hason alszik, mert háton kapálózik és felébred rá :)
2021. aug. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Enis úgy gondolom hogy fel van kapva..van kendőm de az istennek sem tudom megkotni..
2021. aug. 18. 12:17
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

https://www.youtube.com/watch?v=6ShJB-aCK_E


Én ez alapján próbáltam, harmadszori próbálkozásra már meg is jegyeztem hogyan kell :)

2021. aug. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
Olvassgass a 4. teimeszterről. Nagyon pici még, természetes,hogy szüksége van a közelségre. Ez az időszak most erről szól. Ha tenni-venni szereretnél mellette, hordozd megfelelő hordozóeszközben (semmiképp sem kenguruban!). Rugalmas, szövött vagy karikás kendőben. Türelem, ez az időszak erről szól.
2021. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

10 hetesen biológiailag még majdhogynem az anyaméhben kellene lennie.

Vagyis teljesen életidegen számára, hogy a földön/heverőn/ágyban/matracon van és nem az anyukája testében.

Ilyenkor az a legjobb, ha folyamatos testközelben van.

Egy ekkora baba még nem tud "elmaradni" egyedül és főleg nem "akaratos".

A sírás/ordítás az egyetlen eszköze a kommunikációra, és most azt akarja kommunikálni, hogy nem jó neki ha le van rakva és otthagyják egyedül.

Még 1 éves koráig sem lehet elrontani egy babát, hiszen ebben az időszakban még nem neveljük, hanem gondozzuk.

Amúgy a hordozás azért is jó, mert ilyenkor sokkal jobban fejlődik a baba - az érintés, ringatás hatására-, mint ha le lenne rakva valahova (ezt már sokszor vizsgálták).


Az első pár hónapban egy szülőnek a baba a legfontosabb, fontosabb, mint a háztartás, főzés, vasalás, netflixezés, alvás :D

De ha belerakod az energiát, azután sokszorosan meg fog térülni.


Én is azt ajánlom, hogy olvass utána a negyedik trimeszternek és még amit utána ebben a témában kiad a net és a youtube.


Menni fog ez, csak egy kis infó kell neked, hogy hogyan állj hozzá a dolgokhoz és hogyan hallgass az ösztöneidre :)

2021. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen egyetértek a 9-es válaszolóval. Esetleg egy pihenőszéket szerezzetek be, ott el volt a babám 5-10 percig ennyi idősen, ha látott, beszéltem hozzá, nézegtte a játékokat. Ez ilyen időszak, és nem tudod elkapatni a babád. Legrosszabb, ha sírni hagyod a földön.
2021. aug. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!