Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon ennyire nem szeret a 3...

Vajon ennyire nem szeret a 3 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A babám 1 hét múlva lesz 3 hónapos. 1 hete nem tudom elaltatni nappal, csak sír, pedig nagyon álmos, dörzsöli a szemeit,ordít.

Általában evés után még 5 percet elvan, elvagyunk, majd rám néz és sír, ha felveszem azért, ha leteszem azért, ha énekelek neki azért, mindegy mit csinálok, ordít. Aztán már álmos lesz, és képtelenség elaltatni. Azt azért elmondanám, hogy eddig cumival és kis gézikével elaludt egyedül. Azelőtt olvastam neki, arra aludt el. Mással elvan. A férjem este 8 körül ér haza, reggel hattól dolgozik. Én vagyok vele egész nap. Mamával is elvan, ahogy meglát engem üvölt...

Már teljesen kivagyok, annyira tehetetlennek érzem magam.

Megjegyezném, hogy sosem , egy rossz szóval nem bántottam. Mindig kedvesen, mosolygósan beszélek vele. Higgadt vagyok ha sír. Vagyis egy ideig, aztán már sokszor én is sírok...

Nagyon régóta mosolyog tudatosan, gügyög, olyan kis örök vigyorgó volt. Mostmár alig mosolyog rám..


ennyire nem szeret? Vagy vajon mi történhetett?



2021. aug. 20. 13:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Jesszus! Mi lesz veled ha jön a csak apa korszak. Még én is kivagyok tőle néha pedig nem képzeltem be ilyesmit hogy a 3 hónapos nem szeret🤦🤦🤦
2021. aug. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egy ennyire kicsi babának még nincsenek ilyen jellegű érzései. Az anyja azért kell neki, hogy túléljen. Felesleges ilyet mondani, hogy szeret vagy nem szeret...lehet érzi rajtad, hogy ezen stresszelsz vagy nem tudom. Hidd el, persze, hogy “szeret”, te vagy az anyja.
2021. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell egy gyereket elaltatni. Le kell tenni és hagyni, hogy elaludjon. Olyan nincs, hogy nem alszik el, ha álmos, ha amúgy nincs fizikai baja. Csak várd ki anélkül, hogy folyamatosan valamit csinálnál vele.

Úgy tűnik, most sokalltál be a babázástól, hiszen teljesen egyedül vagy hagyva. Mért ilyen a férjed munkabeosztása, hogy csak hálni jár haza? Neked most így nincs férjed. Lakásra kell gyűjteni? Segítséget kellene igénybevenned, a jelenleginél többet, hogy megőrizd a testi-lelki egészségedet. És legyenek kapcsolataid, személyesek és online is.

2021. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kedves 3-as, eddig én sem altattam, aludt magától. Csak most egy ideje van ez. De kipróbálom amit mondtál, leteszem, várok, hátha...

A férjem délutánig dolgozik a munkahelyén, utána a saját lakásunkat készíti, ahová nemsokára költözhetünk is be. 8-ra azért jön haza, mert akkor van a fürdetés, ezt kiharcoltam. De talán igazatok van . Én értem hogy még nincsenek ilyen jellegű érzései, de akkor mi a baj? Ennél többet nem tud vele lenni a férjem sajnos. Ha esetleg vele van, amikor én már este tusolok, akkor is felhív, hogy vajon nem-e éhes, nem-e fázik, nem tudja minden rendben van-e. Tehát egy 10 perc szabadidőm nincs . Talán itt van a probléma.

2021. aug. 20. 14:29
 5/27 anonim ***** válasza:
88%
Tesómnak most másfél éves a kislánya, amióta megszületett, egy háztartásban élünk(még). Azt kell mondjam, hogy a babák viselkedése időről időre változik. Hol nyugisabbak, hol hetekig hisztisebbek és nem lehet kitalálni, mi baja van. Lehet az időjárás, lehet az ínye fáj, franc se tudja. Tesóm lányánál is volt olyan időszak, pár hónap, amikor állandóan csak sírt, már azt hittük, valami idegrendszeri baja van...aztán kinőtte. Most alapvetően mosolygós, jókedvű, bár napi 2-3 hiszti azért van :D Nyugi, ez teljesen normális dolog. Hol könnyebb a babával, hol nehezebb, hol elaszik magától, hol folyton kézben akar lenni stb.
2021. aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Hát pedig kell, hogy legyen én-időd! A férjednek idegen a saját gyereke, alig van vele. Nem érzi az együttlétüket biztonságosnak. Szoktasd le róla, hogy téged rángasson, tanuljon meg apának lenni. Mennyi tennivaló van még hátra az új lakásból? Ha majd lesz férjed, akkor jobb lesz a helyzet. Néha azért kihagyhatná az építést is a család kedvéért. És hétvégén? Akkor sincs otthon? A nagyszülők mennyit segítenek?
2021. aug. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Vasárnap itthon van. Olyankor az ő szüleinél vagyunk pár órát.

Együtt vagyunk egész nap.

Az én anyukám szívvel lélekkel próbál segíteni amikor tud, ideje van. Érdekes, amikor vele van, teljesen nyugodt baba.


1-2 hét van hátra a költözésig, kíváncsi vagyok, mennyit fog változni akkor a helyzet.

2021. aug. 20. 14:43
 8/27 anonim ***** válasza:
71%
Ha a férjed végre otthon lesz veled és családként fogtok üzemelni, úgy, hogy ő vállalja az apai szerepet, az sokkal jobb lesz. Remélhetőleg boldogabb leszel, és ezt a gyerek is átveszi.
2021. aug. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
Ja hát ez amúgy tipikus a férfiaknál, hogy amint megszületik a gyerek, hirtelen túlórázni kell, meg házat felújítani lefekvésig, meg bármit csinálni, csak otthon minél kevesebbet lenni.
2021. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
És az a baj, hogy a férjemen vezetem le a feszültséget, mert ő a legközelebbi, tehát amikor este találkozunk is csak össze-össze kapunk, mert türelmetlen vagyok, nem hallgatom meg úgy igazan , a saját problémámat érzem a legfontosabbnak sajnos.
2021. aug. 20. 14:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!