Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek külföldön dolgozik a férje?

Figyelt kérdés
Férjem remek álláslehetőséget kapott. Azonban van egy 21 hónapos babánk. Ti, akik egyedül maradtatok hogy bírjátok? A gyerek hogy viseli, megismeri apát? A házasságotok hogy alakult? Minden nehézség, probléma, érv-ellenérv érdekel! Megéri a pénzért elszakítani apát és fiát? Hosszú időre, 8 hónapra menne, és cirka egyszer tudna pár napra hazajönni... Nem tudom, hogy belevágjunk-e... A pénz kecsegtető, rettenetesen elszállt a lakáshitelünk, a jelenlegi munkája pedig nagyon bizonytalan... De mégis annyi mindenből kimarad így a kisfiúnkkal. Nem okoz ez később problémát, távolságot köztük, hogy kimaradtak bizonyos állomások?
2010. aug. 29. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én fiam 2,5 éves, a csajszim 6 hónapos volt, amikor apa Írországba ment dolgozni.

A fiam rendszeresen beszélt vele telefonon, mindenkinek újságolta, hogy apa külföldön dolgozik,de persze állandóan kérdezte, hogy mikor jön már haza?

A csajszim nem ismerte meg, amikor újra találkoztak, kellett néhány nap, de semmiféle törést nem okozott nála, ma is apa az ”Isten”.

A fiadnak felolvashatod apa email- jeit + a telefon.

Nekem volt a legnehezebb, az összes ügyet intézni, a bankba menni (”jaj, még nem küldött a férjem pénzt”), stb.

Ráadásul, nekünk meg sem érte, mert kint szállásra, kajára, szakszervezetre,ottani TB-re elment egy kalap pénz,tehát így utólag nem vállalnánk be. Ezeket is mérlegelni kell. A férjemnek is nagyon nehéz volt nélkülünk.

Most külföldre jár fuvarozni, ma 10 napja, hogy elment, tehát a holnap 3 hetes picurt (3.baba) 10 naposan látta utoljára. Amikor itthon van (1-3-5 napot), akkor meg nem győz szaladgálni, ügyeket intézni.

A házasságunkat az tenné tönkre, ha itthon egy bizonytalan, vagy nem túl jól fizető meló miatt anyagi problémáink lennének (na azért vannak…).

Szóval mérlegeljétek, hogy a beígért pénz tényleg annyi - nem úgy, mint nálunk, a fentebb írt egyéb kiadásokkal!

Ha tényleg megéri és ”csak” 8 hónapról van szó, akkor a gyerekedben nem fog törést okozni (nekem már nem is emlékeznek a nagyobbak).

Segíteni nem biztos, hogy tudtam, de leírtam a tapasztalataimat.

2010. aug. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Hát csodállak! Egy kicsivel, meg egy picivel egyedül.... Nem semmi. Két gyerekkel én már nem merném bevállalni, bár ki tudja. A szükség nagy úr. Neked, amikor kint volt a párod Írországban, akkor mennyi ideig volt kint? Ott amúgy milyen a megélhetés? Az én férjem is oda menne. :) A fiam nálunk is apás, én vagyok a megnyugvás, de apa az, aki a mókamester, akivel hatalmasakat lehet játszani és nevetni. Nagyon nagy a szerelem köztük az első pillanattól. A házasság megromlásában igazad van. Attól előbb romlana meg, hogy anyagi gondok napirenden. A bizalom nem probléma, hiszen tudom, hogy értünk menne, és neki sokkal nehezebb lenne, mint nekünk, mert nekem csak itt van a kicsi, aki erőt ad, aki leköt. De hát azért szerintem természetes módon tartok tőle. Jaj, olyan nehéz. De sokat segítettél. Köszi.Ja, még egy? Segytséged van? Szüleid, párod szülei, testvérek?
2010. aug. 30. 09:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsi elírtam, nem kettő, hanem három kicsivel egyedül.... Szóval pláne le a kalappal.
2010. aug. 30. 09:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van segítségem, mert anyukámékkal lakunk együtt egy szép, nagy házban.

Szívesen dajkálják a babát, de fürdetésben, öltöztetésben nem tudnak segíteni, mert annyira nem értenek hozzá, ráadásul anyukám nem egy házi tündér, pedig a jóindulat meg van benne.

Kaja is csak az jó, amit anya készít (ez a két nagyobbnak nem mindegy). Ráadásul most kezdi a fiam a sulit, kikötötte, hogy csak én vihetem (persze, hogy szopi idő lesz…).

Ha nálatok a kinti fizun felül benne vannak az egyéb költségek (amiről írtam), akkor megéri.

A kaja állítólag annyi, mint itthon, vagy kevesebb (ott is Tesco-ba jártak a férjemék). Még + költség volt a buszjegy, mert ők valami város szélén laktak egy lakóparkban (Cork) és, ha nem volt céges autó, akkor mindenért be kellett buszozni. Meg ő annak idején Westend Unionon keresztül küldte haza a pénzt, annak is van egy csomó járuléka.

Azt mondta a férjem, ha nincs, akinek haza kell küldeni pénzt, akkor szépen megélt volna.

Ja, és a lakbérre le kellett tenni 3 havi kaukciót. (És még ágyneműt is magának kellett vennie: paplan, párna, huzat). 6 hónapot volt kint, egyszer jött közben haza pár napra, véglegesen Karácsonyra - a csúcsforgalom miatt csak oda-vissza repülőjegyet tudott venni, azt is buktuk.

Egyébként ő parkettázni ment, viszont egy héten 6 napot és nem napi 8 órában:

Nekünk nem jött be a számítás, de ezen már nem kesergünk.

Ti is járjatok utána minden költségnek (mi nem tettük, mert nem is gondoltunk rá).

2010. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, természetesen mindennek utánajárunk, szállást, rezsit nem kell fizetnünk, csak a kaját. A tb nek meg utána kérdezünk még természetesen. Várom még mások válaszát is. Ki hogy bírja, oldja mega mindnenapokat.
2010. aug. 31. 17:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nagyon aktualis a kerdesed.En meg anyuka nem vagyok,csak kismama,viszont 6 het mulva szulok,a ferjem aprilis ota Ausztriaban dolgozik.Nagyon nehez volt Ot elengedni kismamakent,tok egyedul vagyok,az o szuleivel egy varosban lakunk,de nem tul jo a kapcsolatunk,iden nem tudom,ha voltak nalunk ketszer.A szuleim ugy 100 km-re laknak,de gyakran jonnek,amikor csak megtehetik munka mellett.En pedig folyton a telefonon logok,es irom az sms-eket paromnak,hogy ezt mar nem birom,jojjon haza azonnal,de szivem melyen tudom,hogy kicsit jobb igy,mert ha itthon dolgozna,nem tudnank megelni az oriasi lakashitelunk mellett :(.Es a ferjem azt mondja,hogy telire hiaba is jonne haza,tuti semmi munkat nem kapna,ahol annyit fizetnenek,hogy a hitelre eleg legyen,es akkor meg ott vannak a szamlak,a napi magelhetes...es sorolhatnam...

:((( Jajj miert ilyen nehez minden?

Ferjemnek meg kb.2 evig lenne kinnt munkaja,de en biztos nem fogom addig birni,es szerintem o sem,hogy a fia nelkule "nojjon" fel,viszont a te esetedben a 8 honap meg nem annyira veszes,de ha elvallalja a parod a munkat,biztosan nem lesz konnyu neked :(

Bocsi,hogy nem tudlak biztatni,csak panaszkodom,de annyira hianyzik a ferjem,es annyira szomoru vagyok :((

35 hetes,23 eves kismami

2010. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3hónapos volt a "nagy" fiam mikor a férjem Bécsben kezdett dolgozni.Hétfőn hajnalban megy és péntek este jön.Eleinte fura volt,de aztán pikk pakk megszoktam,hogy kevesebb a főznivaló,mosnivaló...és esténként meg msn-en beszélgettünk.

apa fia közti "szerelem" azóta is nagy,sőt egyre nagyobb így hogy már 22hónapos.3hónapja megszületett az öcsi.És most már úgy érzem,bírni fogom.A terhesség utolsó hónapjai(mikor sűrűsödtek a vizsgálatok,nehezedett a mozgás)és az első 1,5hónap a szülés után elég fárasztó és nehéz volt.De ilyenkor legalább szerdán hazajött és kicsit pihentem.Nehéz,de ha végre lenne egy autóm 1000x könnyebb lenne.

Úgyhogy ha kell a pénz,akkor vágjatok bele.Mi is így voltunk.Az itteni fizuból a törlesztőrészletet sem tudnánk fizetni :-(

2010. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!