Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról, hogy Apa...

Mit gondoltok arról, hogy Apa külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés
12 napos kisfiúnk van, és a férjem már dolgozott külföldön még a terhességem elején, és most lehetősége lenne, hogy kb. 2 hét múlva kimenjen megint. Úgy havonta tudna hazajárni 1 - 2 hétre, viszont nem tudom milyen hatással lenne ez a babára, nem szakadnának - e el egymástól. A kapcsolatunk az kibírja, már többet is kibírt, úgyhogy ezzel a részével nincs gond. Pénzkereset szempontjából nagyon jó lenne, és nem lennének gondjaink, amik most azért vannak, mert itt nem nagyon talál rendes, jól fizető állást, és elég bizonytalan minden. Szeretnénk idővel családostúl kiköltözni külföldre, és tudom, hogy ehhe először Neki kell ott megteremtenie a feltételeket hozzá, hogy egy babával, ill. kisgyerekkel nekivágjunk. Mit gondoltok erről? Illetve várom hasonló helyzetben lévő Anyukák tapasztalatait. Segítségem lenne, Anyukámék a közelben laknak, úgyhogy nem lennék egyedül, meg a barátnők is itt vannak. Csak hát Apa távol lenne...
2011. máj. 12. 07:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én nem tudnám végigcsinálni egyedül.

a férjem csak 6-8 hetekre ment el nem jöhetett haza. utáltam azt a korszakot.


M. H . volt a munkáltató.

2011. máj. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Havonta 1-2 hétre? Az szerintem nagyon jó.

Èn havonta 4-5 napot vagyok otthon, a családdal együtt. Most fél éves a babánk.

2011. máj. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És működik így minden, hogy távol vagy? Nem távolodtok el a picivel egymástól? Szeretném, ha erős kapcsolat alakulna ki apa és fia között
2011. máj. 12. 07:37
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyban múlik rajtad és a férjeden a dolog. Ha tudatosan úgy neveled a mindennapokban, hogy neki van apukája, csak apu sokat dolgozik nagyon messze, akkor lehet eredményeket elérni. Biztos nehéz lesz, de nem tartom lehetetlennek a dolgot. Mi már kicsit azért nagyobbak voltunk és apu itthon dolgozott, de reggel olyan korán ment, hogy mi még nem találkoztunk vele este olyan későn jött, hogy már nem találkoztunk vele. Anyu sokat emlegette mesélt róla. Tudatosan úgy töltöttük mindennapjainkat, hogy apu van. Tudom, hogy morbid a dolog és az én sztorim is más de hiszek benne, hogy csak akarni kell. Ma már a technikák is segítenek. Fotókat lehet nézegetni, a hangját is felvehetitek és lejátszhatod neki. Mese kazit is készíthettek. Skypon keresztül is tud hozzászólni. Persze mindezek a későbbiekre vonatkoznak.

Szerintem a végső döntést azért hagyd meg a férjednek. Neki kell eldönteni, hogy bevállalja-e, hogy önként lemond a gyermeke fejlődésével kapcsolatos élményekről. Mert lássuk be ezek a napok, hónapok évek a legjelentősebbek, a legcsodálatosabbak.

2011. máj. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megtennénk mindent, hogy a kicsi a lehető legkevesebbet érezzen ebből. Bevállalná azért, hogy előrébb lépjünk, és hármunkért teszi. Nagyon jó pénzt keresne, és tényleg mindenünk meglenne... babának is és nekünk is.
2011. máj. 12. 08:06
 6/13 anonim ***** válasza:
Küldtem privátot.
2011. máj. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én nem bírnám ki. És ő sem, hogy ne lássa a kislányunkat. Ők még napról napra fejlődnek, változnak, nagyon sok mindenből marad ki apuka, ha nincs otthon. Persze nyilván megértem a másik oldalt is, hiszen a pénzre nagy szükség van.

De nálunk például fontos tényező az is, hogy semmi segítségem nincs a férjem mellett. Most neki is el kellett volna utaznia 3 hétre meló miatt, de mondta odabent, hogy nem hagy itt egyedül a babával. Nyilván, ha már nagyobb lenne, akkor gondolkodás nélkül ment volna, de így nem. Még csak 11 hetes a picúr.

Neked van segítséged, az azért jelentős előny ebből a szempontból. Ismerősöm férje külszolgálaton van, az 6 hónap. De ők együtt élnek a nagyszülőkkel, testvérekkel, így mindig van segítsége. Mondta, hogy nélkülük nem bírná.

Szóval ha úgy érzed, hogy menne a nagyszülők segítségével, akkor azért nincs akadálya. A babát fogja legkevésbé megviselni, neki még legfőképpen anyára van szüksége, mindenki más csak mellékes neki. :)

2011. máj. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

az én párom is külföldön dolgozik-sajnos-már terhességem kezdete óta.most 10 hónapos múlt a kisfiunk.havonta körülbelül 3 napot tölt itthon,ami nagyon kevés,de sajnos muszáj,mert nemrég vettünk házat és a baba is jött...nagy fába vágtuk a fejszénket:(

mi minden nap beszélünk skypon és bárki bármit mond,kisfiunk,amint meghallja a hangját,egyből vigyorog,gagyog neki...biztos vagyok benne,hogy megismeri,mert,mikor hazajön,nem húzódkodik el tőle,mint mindenki mástól.nem félős baba,csak neki pár perc,amíg lehaverkodik:)

2011. máj. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ja...és végig egyedül voltam /vagyok a picivel.mamik dolgoznak.anyukám 2 hét szabit kért,mikor megszületett,akkor velünk volt és ennyi!!!

utolsó voltam

2011. máj. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

07:40 es vagyok


Látod, az előttem válaszoló is azt írta, hogy meg lehet csinálni, akarni kell. Kemény meló neked is és a párodnak is bármilyen furcsa a kisfiatoknak is. Anno nekünk is elmondta/megértette velünk anyu, hogy apu mindet értünk teszi. Azért teszi, hogy szép ruhába tudjak menni oviba/suliba. Lehet, hogy túlzásba is vitte, mert ma is hálát érzünk amiatt az időszak miatt.

2011. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!