Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nehéz illetve nehezebb...

Akik nehéz illetve nehezebb anyagi körülmények között élnek. Mit főztök, hogy tápláló is legyen, de olcsó is. Kisfiunk 18 hós. Mostanság elég nehéz az életünk. Mi apával csak heti 1-2x eszünk husit. A kicsi kap 3-4x. Ötleteket kérhetek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 08:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi számit anyagi nehézségnek szerintem sokak vannak igy. Nem vagyunk se szegények se gazdagok de próbálok spórolni valahogy igy:


Nálunk is hetente kétszer háromszor van hús kétszer csirke egyszer karaj marhahús nagyon ritkán.


Gyakran van főzelék- burgonya, tök, borsó,- és feltétnek rántott párizsi, sült virsli, tükörtojás, bundáskenyér.


Ha hús van ált. rántom vagy fokhagymásan lesütöm. ha olcsó a darált hús bekeverem fasirtnak megy a fagyasztóba hó végén áldás..


Kenyeret nem dobunk ki joghurtot családit veszünk fél litereset meg kilósat úgy olcsóbb. reggelire gabonapelyhet rakok bele a gyereknek, magamnak müzlit és jó uzsonnára is.


Gyakran van tészta - szoktam pörköltet is fagyasztani azzal is néha - vagy káposztás v. krumplistésztának néha túróval gyakrabban sajtostésztának



Minden nap van friss gyümölcs az nem drága.

2010. aug. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha otthon sütöd a kenyeret,egyrészt rengeteg pénzt takarítasz meg,másrészt sokkal egészségesebb ennivalót adsz a babádnak(És magatoknak.)

Ilyenkor nyáron sok a zöldség,lehet enni lecsót,tököt-főzeléknek vagy töltve-,kelkáposztát-főzeléknek vagy rakottnak vagy frankfurti levesnek-,főzhetsz tésztákat-milánói,paradicsomos,krumplis,grízes-,borsófőzelék,borsóleves,palacsinta,fasírt-nálunk a baromfiboltban nagyon olcsón lehet kapni fagyasztott darált csirke és pulykahúst,én azt szoktam venni-,kenyérlángos tejfölösen,hagymával,szalonnával vagy sonkával,-ez amit tepsiben kell sütni mint a pizzát-,pásztortarhonya,tarhonyás hús,rizottók...most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2010. aug. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!