Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segítsem a babámat,...

Hogyan segítsem a babámat, hogy próbálkozzon az átfordulással?

Figyelt kérdés
A kislányom jövő héten lesz 4hónapos és még nem fordult át se hasról hátra,se hátról hasra.Ha az oldalára fektetem akkor átfordul a hasára,kicsit az egyik keze útban van neki,de addig próbálkozik míg azt is szépen kihúzza maga alól és felkönyököl.De magától még nem csinálja az átfordulást.Viszont állandóan fel akar ülni,még fekvő helyzetből is húzza magát.
2010. aug. 30. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs még elkésve 4 hónaposan ha nem fordul át, majd ha már kíváncsi lesz másra is, mint a plafon :o) akkor magától rájön, hogy hogy kell. De ha nagyon szeretnél neki segíteni:

nekem konduktor javasolta, hogy pelenkázásnál vagy játszás közben hanyattfekvésben egyik lábát behajlítod, a hasához húzod,és az ellenkező oldalra áttolod. Így az alsó része fordul, és neki a felsőt is fordítania kell egy idő után. Ne a karjával segítsd, hogy azt húzod, mert akkor nem tanulja meg. Ha pedig már sikerül oldalra fordulnia, akkor onnan már magától is rá fog jönni, hogyan kell hasra, és a kezét is egy idő után ügyesen kihúzza maga alól.

Az normális, hogy fel akar ülni fekvő helyzetből, legalább erősödik a nyakizma, de úgysem így fog majd felülni, hanem térdelő állásból. Ez még nem jelenti azt, hogy hamarabb fel fog ülni, mint fordulni. Szerintem ezt minden baba csinálja :o) ennyi idősen. Nekünk még javasolták is, hogy húzzam ülésbe egy párszor egy nap (és utána rögtön engedjem vissza) mert későn kezdte el tartani a fejét a fiam. Kicsit nagy a bucija...

Szóval ne aggódj, rá fog ő jönni, főleg ha sokat teszed a földre, ahol van sok tere, hogy megtanulja ezeket a dolgokat.

2010. aug. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Te jó ég, hol olvastad ezt hogy 4 hónaposan már forogni kell? Ráér még, és ha 7 hónaposan csinálja, nem 6 hósan, akkor sincs baj. Nem kell neki segíteni, rájön majd magától.
2010. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Olvasni sok helyen olvastam,többek között ezen az oldalon is,illetve a babaszoba.hu is!Ezért aggódom,hogy az én kicsim még nem csinálja.
2010. aug. 30. 12:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt olvasta, mert az ide író anyukák babái valahogy tényleg 3 hónaposan már forognak. Én is jól beijedtem, aztán körbekérdeztem az ismerőseimet, ott minden baba 5-6 hónaposan kezdte. Az enyém 4 hónapos, nem forog, úgy döntöttem, nem izgat. :)

Ha szeretnéd, játszhattok olyat, hogy ha hanyatt van, egyik lábát átrakod a másikon, úgy átlendül. Poénnak jó, de izgulnod felesleges!

2010. aug. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!Igazatok van itt azért sok minden butaságot olvas az ember,és persze be is dől nekik,meg persze ha a gyerekéről van szó az utolsó betűig végigolvas minden cikket,amik nagy része nem is igaz!:)

Azért megpróbálkozunk a kapott mozgásokkal!

2010. aug. 30. 12:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Sehogy!Majd rájön magától!Az én kisfiam majdnem 6 hós volt mikor csinálta,persze csak hátról fordult hasra vissza már nem!Aztán abból jött a felülés!Ne izgulj,majd meglátod egyik pllanatról a másikra rájön mindenre!Én is izgultam mert nem mászott még 8 hósan sem,most kezd rájönni hogy kell:)))))))))9 hós lesz!
2010. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2010. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!