Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki valamilyen oknál fogva...

Aki valamilyen oknál fogva (betegség, koraszülött baba) nem kaphatja meg a babát ,mert kórházban van ..vagy csak pár órát lehet vele ,ott is ki fog alakulni később a kötődés ? A baba fogja tudni hogy ki is az anyukája?

Figyelt kérdés
Kórházban van születése óta a lányom és napi kb egy órát engednek be hozzá, koraszülött osztályon van. Mindig azon eszem magam hogy mire haza jön azt sem tudja ki vagyok. Nem fog ismerni... Idegen leszek számára
2021. aug. 30. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, dehogy leszel idegen! Hiszen onnantól te fogod gondozni, szeretgetni. Te és a férjed adják leszel számára a biztonságos meleg otthont. Ugyanúgy fog kötődni mint más baba.
2021. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Gyerek oldalról írok, ha nem gond. Születésem után 2 hónapig voltam kórházban. Addig a szüleim megsem foghattak, csak inkubátoron keresztül láthattak. Maximum a fejemet simogathatták meg. Amit leírok most, főleg a szüleim elmondásából tudom. Hazakerülésem után is teljesen jól elvoltam, tényleg csak akkor sírtam ha éhes voltam, vagy pelust kellett cserélni. Mivel az előző két hónapban úgymond megszoktam hogy nem minden nyikkanásomra ugrott valaki, ez maradt otthon is, tehát nem sírtam túl sokat. Nagyjából bárki kezében elvoltam az első időkben. Majdnem egy éves voltam már, mire elkezdtem priorizálni a személyeket, nyilván ettől kezdve főleg anyához ragaszkodtam. De az az elsöprő kötéds, 100%-os mindenbe beavatós bizalom nincs meg köztünk a mai napig. Nem az anyukám hibája, és nem is az enyém, mindent megtettünk, de egyszerűen ez nem alakult ki. A testvéreimnél, akik hamar hazakerültek a kórházból, úgy látom ez megvan, ezért gondolok arra, hogy az az első két hónap az hiányzott, és nagyon kellett volna ahhoz hogy a kötődés kialakuljon. Persze, tudom hogy ő az anyukám, szeretem is,de az én kapcsolatom egész más vele, mint a testvéreimé.
2021. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Az én babám is kb 2 hónapos koráig kórházban volt...igaz én naponta többször lehettem vele...szoptathattam is.

Én viszont az extra kötődést tapasztalom, pedig már 4 éves 🙂

Már korán,kb 6 hósan sírt ha kikerültem a látómezőből. Bölcsi,ovi után is leginkább velem akar lenni....

Szóval nálunk kialakult a kötődés.

2021. aug. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Persze, hogy tudni fogja ki az anyukája, egy koraszülött baba idegrendszere nagyon fejletlen, az időre született újszülött sem tudja, hogy ki az anyja, ezért keresgél az összes nőn cicit, a koraszülött pláne nem fog fel sokat a környezetéből, amúgyis megvan a maga baja, korábban született, nehéz neki adaptálódni.
2021. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj ettől én is csak 1 orát tudtam bent lenni nála. Volt hogy ügyeket kellett intéznem és csak fél órára tudtam bemenni hozzá, kenguruzni fél órát meg nem lehet igy csak az inkubátor mellett ültem és beszéltem hozzá. Semmi gond nincs a kötődéssel. Már 1 éves.
2021. aug. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!