Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Koraszülöttség és családban...

Koraszülöttség és családban előforduló mentális betegségek mekkora kockázatot jelenthetnek valakire?

Figyelt kérdés

6 hónapra születtem, anyámat verte apám, aki amúgy depressziós és alkoholista. Nem kaptam rendesen levegőt mikor megszülettem. Családomban előforduló dolgok dédszülőkig visszamenően: alkoholizmus/drogfüggés, depresszió, skizofrénia, szorongás, téveszmék, pánikbetegség, szuicid hajlam (befejezett öngyilkossággal).


Mennyire lehet magas az öröklődés esélye és az, hogy a koraszülöttség miatt valami nem fejlődött ki teljesen jól az agyamban? Kihez tudnék fordulni, szükséges ehhez MRI vizsgálat vagy neurológus, vagy pszichiáter elég?



2021. aug. 26. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos örökölHETŐ, ha így is lenne , rengeteg minden múlik azon,hogy hogy élsz és hogyan gondolkodsz.

Hétköznapi életedben hogyan érvényesülsz? Mert ilyen összetett normális megfogalmazású kérdést szerintem egy kiskora óta agykárosult máshogy írna meg, ebből kiindulva nem volt gond a korai születéssel.

Sajnos vannak szülők, akik nem követendő, hanem ellenpéldát mutatnak.

Az ő sorsukat tudod, szóval ha érzed, hogy te is efféle út felé haladnál, akkor mindenképpen kérj segítséget. Minél hamarabb, mert ha esetleg belekerülnél, onnan ritka a visszaút.

Hasonló helyzetben nevelkedtem, így ez az én véleményem.

Anyám szuicid, bipoláris, depressziós, alkoholista volt.

Én emiatt 'csak' introvertált lettem. Figyelem magam,hogy cseppet se hasonlítsak rá.

Kitartás, és a pszichológust még egy "hétköznapi" embernek is ajánlanám, mert nagyon jól tud esni,ha nem csak süket füleknek beszél az ember.

2021. aug. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok túl jól, nem is úgy értettem, hogy szellemi bajom lenne, hanem mentálisan, lelkileg érzem magam egyre rosszabbul. Extrém hangulatingadozások, reményvesztettség, önutálat, öngyilkos gondolatok, ellökök magamtól embereket egyre gyakrabban és bezárkózom stb. Úgy érzem, nem tudok egy normál nyugodt életet kialakítani, folytan csak szorongok, mindenben és mindenkiben a rosszat látom, üresnek érzem magam, sokszor berúgok, mert muszáj kikapcsolnom az agyam... Pedig fiatal vagyok, nem így kéne látnom... Próbáltam küzdeni ellene, edzek, dolgozom, próbálok társaságban lenni, lekötni magam, rajzolni pl. vagy olvasni, de ezek az érzések nem múlnak el soha. Félek, hogy örökölhettem valami pszichés betegséget, de bemesélni se akarom magamnak. Erre vonatkozott a kérdés, vagy hogy van-e itt esetleg hasonló helyzetben lévő ember.
2021. aug. 27. 09:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is kora szülött voltam 30 hétre születetem és pánikbeteg vagyok anorexiás voltam szóval szerintem be folyásolja
2021. szept. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!