Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok még tenni?

Mit tudok még tenni?

Figyelt kérdés

Két kisgyerekem van (1 és 2 éves). Rengeteg a hiszti, és nagyon nehezen viselem. A naggyal az első év aránylag zökkenő mentes volt, a kicsivel az újszülött kor, viszont rettenetes. Mostanra pedig a nagy iszonyatosan hisztis lett. Tudom, hogy van dackorszak, de elmúlt 2 éves, és egyáltalán nem beszél. Nem tudok vele kommunikálni, az egész nap sírásból áll, és van hogy egetrengető hisztiből. A férjem is tanácstalan, pluszba sokat dolgozik. Egyéb segítségem nincs, egyedül akkor van kis nyugtom, ha a férjem elmegy velük egy kicsit.

Voltam a naggyal fejlesztőbe, semmit nem ért, aztán elkezdtük a Skillot, az sem ért semmit. Fizikailag is megviselnek a hétköznapok. Iszonyatosan fáj mindenem a két terhesség után, de a gyógytornára járok, hogy ezen javítsak. (A probléma terhesség előttről származik, csak a terhességig, nem durvult el). Szeretem a gyerekeim, de van hogy fel se akarok kelni az ágyból. Jobbra balra viszem őket, hogy a problémákra megoldást találjunk, de én belefáradtam, hogy szülő legyek. Egy háznak a háztartását vezetem, és a gyerekeimmel vagyok, de legszívesebben egyedül elköltöznék, egy egy szobás panel lakásba.

Most gyerekpszichológushoz is fordulok, mert az altatás is egy rémálom, de van napirendjük, megvan a lefekvésnek is a menetrendje, hogy tudják menni kell aludni. És a délutáni lefektetés rendben van, de este, amint becsukom az ajtót, a nagy azonnal hisztizni kezd. Ha bemegyek, össze-vissza mutogat, azt sem tudja mit akar, és még csak egy-egy szóval se tudja elmondani mi a baja, mit szeretne. Minden egyes lefekvés éjszakára órákig tart, és hiába minden próbálkozás, semmi nem jó. Ha ott maradok, ha kijövök, és volt már, hogy figyelmen kívül hagytam a kiabálást.

Nem tudom mit tegyek, mitől lenne ez könnyebb, mert én már nem tudok többet elviselni.

Most legszívesebben, elmennék egyedül, és újra munkába állnék...

Mit tudok még tenni? Mert most már csak sírok, feszült vagyok, és kezd elegem lenni mindenből, és tudni akarom, hogy mi a francot tudok még tenni.



2021. szept. 1. 17:18
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Védőnő, gyermek pszichiáter?
2021. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Elköltöztünk, és itt a védőnő nem segítőkész. Konkrétan kérte, hogy a gyerekeket vidékről vigyem Pestre ahol előtte laktunk védőnőhöz. Egyszer volt itt, megkérdezés nélkül töltötte ki a papírokat, és ha hívtam is, sose vette fel.
2021. szept. 1. 17:50
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Itt egy nagy hibát követtél el, én biztosan nem szültem volna 1 év múlva másodikat, de ezen már nem tudsz változtatni, a többi normális (is lehet): sok kétéves nem beszél, dackorszakos és sok kisbaba ordít naphosszat, ezek mind normális dolgok, nem kell sehova hurcolni a nagyot, ő is kicsi, túl sokat vársz tőle, szerintem az 1 év korkülönbség nehezebb, mint az ikrek, mert azok legalább egyidősek.
2021. szept. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Akkor rendben van, hogy több mint két évesen (28 hónapos, ha így pontosabb) nincs 10 szava?

Nekem azt mondták, hogy ez így nincsen rendben, mellesleg frusztráltak vagyunk, mivel mutogatással se kommunikál jól, nem értjük mit szeretne. Ő is ideges lesz, és mi is egy idő után.

2021. szept. 1. 18:05
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Én is az 1 év korkülönbséget említeném.

Te fusztrált vagy, kimerült ingerült. A gyerek érzi is, ő is fusztrált. Nincs időd magadra, nincs időd normálisan a 2 gyerekre. Dackorszak, féltékenység.

Még is mit vársz?

2021. szept. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Az én lányom sem beszélt és én is mindenhova vittem, a tsmt tornán kívül nem használt semmi, 2 évesen kell elvileg 20 szó, de ebbe az állathang utánzás is benne van, vagy bármi általa kitalált szó, ha nem beszél szerintem nem baj, ha nem is ért semmit az viszont igen, lányom 3 éves kora után kezdett beszélni, okos kislány, most már úgy beszél, mint bármelyik 4 éves gyerek.
2021. szept. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem tök rendben vannak a gyerekeid, csak neked kène sajàt magadra időt fordìtani ès feltöltődni plusz ugye a kicsi korkülönbsèg.

Esetleg a nagyot pàr òràra fizetett segìtsèggel lefoglalni?

2021. szept. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Hálistennek, féltékenység az nincs, nagyon szeretik egymást, Egy szobában is vannak most, mert úgy könnyebb lett az altatás is. A maguk szintjén el is játszanak egymással. Főleg a nagy az akivel nem egyszerű, így, hogy tényleg nem mond semmit, se hangutánzott (mint az állathangok, ilyesmi), kb semmit. Néha azt hogy anya, esetleg apa. Nem bővül, és nem próbálkozik, és ha mondod neki, hogy mi az amivel játszik, nem akar rád nézni, így nem tudja, hogyan formázza a szavakat. Ha nem néz rám, amikor beszélek, akkor nem tudom, hogyan tanulja meg. Nem zavarna hogy még nem beszél, ha mutogatással kommunikálna, és az egyértelmű lenne. Mivel lehet ezen javítani, amit eddig próbáltunk, nem működött. Kéne valamilyen mód, ahogy megértjük, hogy mit szeretne nekünk jelezni.

Itt egy példa:

Ha inni kér az asztalnál ülve, nem mutogat a konyha, vagy a pohár irányába, hanem feltartja a kezét, és nyűszít. És ez sok másnál is így van. Egyszerűen nem tudja magát kifejezni, vagy nem tudom.

Másnak is így kommunikál a gyereke? Akiket ismerek, mind egy idősek a gyerekeink, és beszélnek, mondanak szavakat, és tisztán értik a szülők, hogy mit szeretne.

A kicsit sokkal jobban megértem, kifejezőbb a testbeszéde, a mimikája, és ha mutogat is értem. És már több szava van mint a nagynak. És ez nem verseny futás, ezt tudom, de valahogy kéne, hogy megértsük, hogy mi a baja, hogy miért hisztizik éppen. Szinten mindent megért, amit kérünk tőle.

2021. szept. 1. 18:33
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt viszont szerintem tényleg baj van.

Pedagógiai szakszolgálatnál voltatok már?

2021. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is van valami gond, nevelési tanácsadó mindenhol van, keresd meg neten, hogy hova tartoztok, hívd fel őket, a beszéd nem feltétlen kell ebben a korban, de mutogatni, elmagyarázni szavak nélkül mit akar már régen kellene.
2021. szept. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!