Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt érzem, hogy sosem lesz...

Azt érzem, hogy sosem lesz gyerekem? Mégis min változtathatnék?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. És annyira vágyok egy babára, hogy az elmondhatatlan. De albérletben élünk, hónapról-hónapra jövünk ki és alig tudunk félretenni. Ráadásul a párom még nem is akar gyereket, pedig ő 29 éves. De akkor mikor? Ő azt mondja,hogy ráér 5 év múlva...de félek valójában nem is akar. Viszont szeretem őt.

Úgy érzem, hogy semerre sem tart az életünk :s van szakmám, páromnak diplomája. Nem tudom mit kéne tanulni, hogy több pénzünk legyen? Vagy külföld csak a megoldás már? Én fél éve dolgozom....szóval nem annyit tudtam félretenni.

Vagy felesleges várni a megfelelő alkalmat és majd megoldjuk valahogy? Persze az is kéne hozzá, hogy a párom is akarja. Őt még jobban érdeklik a haverok, a motorozás (rengeteget költ a motorjára).


2021. szept. 7. 12:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a megoldjuk valahogy 30 éve még lehet így volt, de hidd el hogy ma már nem így van. El sem tudod képzelni mennyibe kerül ameddig benne nem vagy. 21 éves vagy, nagyon fiatal még. 5 év múlva sem leszel elkésve. Élj addig, gyűjtögess, keress más elfoglaltságot. Beszélgess a pároddal, de ne verd át gyerekkel, mert ha ebben az anyagi helyzetben egyedül maradsz még nehezebb lesz. És hidd el egyedül fogsz, amíg ő nem akarja.
2021. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Persze azt se hagyd hogy a párod átverjen és addig hitegessen, amíg viszont tényleg kifutsz az időből.
2021. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
21 eves vagy, meg csak most kezdodott szinte a felnott eleted. Hova akarsz gyereket ugy, hogy fel eve dolgozol es 2 fizetesbol is alig eltek meg? Turelem kerdezo, egy gyerek se lakik jol szeretettel, es ez a megoldjuk valahogy a leheto legfelelotlenebb szoveg. Egy emberert leszel felelos, nem egy jatekert, ezt azert jo lenne felfogni. Az meg a masik, hogyha a parod nem akar, akkor nem. Annyit ki lehetne deriteni viszont,hogy ez vajon csak lerazos duma a reszerol es soha nem is szeretne gyereket, vagy tenyleg csak nem erzi kesznek magat ra. Nem felni kell, meg csendben magadban ezen ragodni, hanem leulni es oszinten megbeszelni a dolgokat. Mert a jovo szempontjabol nyilvan nem mindegy.
2021. szept. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Mi is majdnem így voltunk.

Békés megyei kisváros, örök minimálbér ami akkoriban 80ezer körül volt. 1,5 év volt mire összekapartunk annyit, hogy kijöjjünk külföldre. Nincs kolbászból a kerítés... de jó nyelvtudással, szakmával (milyen szakma?), diplomával jó életszínvonalon lehet élni, csak baromira nem fővárosba kell menni, hanem kisebb nagyvárosba, és akkor nem kell másokkal együtt lakni.


Ha kilátástalanbak érzed, akkor hajrá, max nem jön be, nagy ügy, fiatalok vagytok.

21 évesen NEM vagy elkésve semmiről, 26 évesen se leszel, sőt!


Én csak azt bánom, hogy nem jöttünk ki ide hamarabb, élhetetlen az élet otthon ha nincs szülői segítség, öröklés, hianyszakmás diploma, vagy vidéki vagy. Ha egy senki vagy mint mi, akkor ez is egy megoldás.

2021. szept. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Honaprol honapra eltek...mi nem,rakaz felretett penzunk van,hitel sincs,megis nagyon sokat koltunk a gyerekre...baromi draga minden cucc,most kezd lepegetni a fiam,egy jo jarni tanulos cipocske a labara min 10 ezer..hasznalt ruhakat is veszek,markas cuccok,jo aron..brutal gyorsan kinol mindent...meg csak 10 hos de a tapszer,a pelus,a kaja,jatekok...rengetegbe kerul es meg ovi-iskola sincs..Ne legyel onzo,sporoljatok par evet,fejleszd magad,maskepp felelotlen lenne igy gyereket vallalni...ha csak azt nem akarod,h mindene hasznalt,leharcolt legyen es epp,hogy megkapja a levszuksegesebb minimumot...
2021. szept. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
21 nem éves vagy, hova sütsz? Ráadásul a párod nem akarja. Ebből semmi jó nem sülne ki.
2021. szept. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#6 sietsz

Hülye telefon

2021. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Ja es 28 evesen lettem edesanya,nagyon sokat utaztam,eltem,buliztam,megtartottuk az eskuvonk...egy percig sem banom,hogy 28 voltam,meg igy is nagy arconcsapas volt az anyasag,foleg,mikor 3 honapig nem aludtunk a ferjemmel...pedig teeveztuk,de ez kokemeny NONSTOP melo,a hazassagot is apolni kell mellette stb.
2021. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nálunk is szóba került külföld, de mindketten csak angolul beszélünk(ott is lenne még mit javítanom). Párom megérteti magát németül, de csak az alapokat.

Én fogászati asszisztens vagyok, a szakmám is ez.

Hát nekünk utazásra amúgy sincs pénzünk, nem akarjuk azt a keveset is eltapsolni ami félre van téve.

Az az 1 bánt, hogy a párom rengeteget költ a motorjaira, meg felelőtlen a pénzzel. Tudom, hogy az övé, az ő keresete teszi ki a megélhetésünk nagyrészét, de akkor is zavar, mert így nem jutunk egyről a kettőre.

2021. szept. 7. 12:59
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Ennyi idősen,pénz nélkül ne akarj gyereket.Inkább még tanulj valamit, külföld jó ötlet.Ez legyen a cél.Sok helyen elég az angol.
2021. szept. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!