Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt érzem, hogy sosem lesz...

Azt érzem, hogy sosem lesz gyerekem? Mégis min változtathatnék?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. És annyira vágyok egy babára, hogy az elmondhatatlan. De albérletben élünk, hónapról-hónapra jövünk ki és alig tudunk félretenni. Ráadásul a párom még nem is akar gyereket, pedig ő 29 éves. De akkor mikor? Ő azt mondja,hogy ráér 5 év múlva...de félek valójában nem is akar. Viszont szeretem őt.

Úgy érzem, hogy semerre sem tart az életünk :s van szakmám, páromnak diplomája. Nem tudom mit kéne tanulni, hogy több pénzünk legyen? Vagy külföld csak a megoldás már? Én fél éve dolgozom....szóval nem annyit tudtam félretenni.

Vagy felesleges várni a megfelelő alkalmat és majd megoldjuk valahogy? Persze az is kéne hozzá, hogy a párom is akarja. Őt még jobban érdeklik a haverok, a motorozás (rengeteget költ a motorjára).


2021. szept. 7. 12:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

- a parod 29 evesen meg nem akar gyereket, inkabb a haverjaival lenne

- felretenni nem tudtok

- alberletben laktok, ami onmagaban nem lenne gond (mi is abban lakunk), de mi van, ha valamelyikotok munkakeptelenne valik egy idore, akkor mibolfogjatok gyerek mellett fizetni?

- alig jottok ki a penzbol, de a parod sokat kolt a motorjara

- feleve van munkad, amiben a leirasod alapjan nem keresel sokat


Nem csodalom, hogy nem latod, mikor lesz ebbol gyerek. Megertem, hogy szeretnel mar, van, akinek fontos, hogy mielobb legyen, en 28 evesen szultem az elsot, mert addigra lett meg minden olyan feltetel hozza, ami nekunk fontos volt, de szivesen szultem volna elobb. Megvan mindkettonek a maga elonye es hatranya is.


Amit en a helyedben tennek:

Tanulnek egy hianyszakmat, amit meg is fizetnek, csomo allami kepzes van, vannak rovidek is, jo elhelyezkedesi eselyekkel, olyan szakmakban, amik gyerekbaratabbak, rugalmasabb munkavegzessel, es van bennuk novekedesi lehetoseg hosszabb tavon is. Kulfold jo, de szakkepesites nelkul, pl. vendeglatoskent nem feltetlenul gyerekbarat, max. kezdotoket osszeszedni jo, vagy ha a parod annyit kap, hogy a gyerekvallalas elso eveire megengedhetitek, hogy otthon maradj, mert ott pl., ahol mi vagyunk (Nemetorszag) meg egesz jo, 3 evet is ki lehet venni, amibol viszont csak az elozo 12 havi fizud 65%-at fizetik 1 evig, vagy ket evig a33%-at, utana fizetetlenul maradsz otthon (igy vagyok most en).


Szoval en kepeznem magam. Keveset irtal a parodrol, nem is ismerem, biztosan van is olyan, aki idovel megkomolyodik, en csak az en ferjembol tudok kiindulni, akinek azok utan, hogy allando munkaja lett mar keszenallt a gyerekvallalasra. Mi megbeszeltuk anno, hogy mikor es mennyi gyereket szeretnenk, miket lenne jo ahhoz elerni. Illetve kituztunk egy hataridot ezeknek a dolgoknak, amikorra, ha nem ertuk volna el, mindenkepp belevagtunk volna a gyerekvallalasba.


Nekem ez igy jo volt, motivalt is, hogy minel elobb meg tudjuk kozosen teremteni a felteteleket. Nalunk elsosorban rajtam mult, mert szakmat valtottam, atkepeztem magam, munkat akartam elobb talalni, abban eltolteni legalabb 1 evet, es utana vagtunk bele.


Sok sikert kivanok neked, hogy ez mielobb sikeruljon. Nekunk ket gyerekunk van jelenleg, es szeretnenk meg. A munkamba visszavarnak, rugalmas, reszmunkaidos, es szeretemis csinalni.


Egy gyerek sok munka, es ha kozosen szeretnedaparoddal nevelni, akkor ahhoz neki is elegge akarnia kell, mert egy csoda egy gyerek, de mellette baromi faraszto is tud lenni.

2021. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Hát igen. Két dolog zavar.

Hogy tudunk-e változtatni az anyagi helyzetünkön és a párom megkomolyodik-e. Az utóbbi főleg zavar, mert nagyon szeretem őt.

Én sem akarnék a "semmire" szülni, de néha azt érzem ez már nem lesz jobb....

2021. szept. 7. 13:20
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez jott le a leirasodbol… O mikor szeretne gyereket? Ha meglesz a gyerek, mi a garancia, hogy ra fogja kolteni a penzt, es nem a motorjara?
2021. szept. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagiaknál nagyobb gond a párod hozzáállása. Reális lehetőség, hogy 5 év múlva még mindig a motorjára fog elmenni a pénze, és a haverok fontosabbak lesznek, mint a baba.

Az anyagiakat, ha nem is azonnal, de meg lehet oldani. Nem utolsó sorban az is segítene, ha a párod albérletben nem a motorjára akarna elsősorban költeni, hanem spórolna, hogy legyen önerőtök saját lakásra.

2021. szept. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Motorozik akkor az sem biztos hogy aznap hazajön 😃
2021. szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A párom 5-10 év múlva akarna gyereket. Az 5 még ok, a 10 már húzós. Nem nekem, hanem neki. Azért mégis majdnem 40 lesz...

Bár 30 előtt én mindenképp szeretnék szülni ha törik ha szakad.

De megállapodtunk az ötnél. (ugyahogy)


Goldmund73, ezzel sajnos egyet kell értenem..:(

De szeretem őt. Várom, hogy megkomolyodik, a férfiak kicsit később érnek. Igen, jöhetnek a példák a huszonéves apákról. Az én apá is 30 fölött volt mikor én születtem, szóval...még annyira nem tartom veszett ügynek, de jó lenne ha hamarabb összeállnának a dolgok.

2021. szept. 7. 20:11
 17/18 anonim ***** válasza:
62%
Szülnèl...mire??
2021. szept. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%
Bocsi, de az nem opció, hogy elhagyd a párod és keress egy olyan embert magad mellé, akivel közösek a céljaitok illetve az életszemléletetek? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem pendültök egy húron.
2021. szept. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!