Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rábíznátok így a babátokat...

Rábíznátok így a babátokat egy rokonotokra?

Figyelt kérdés

A kislányunk most 12 hónapos, egyre mozgékonyabb, nulla veszélyérzettel. Folyamatosan résen kell lenni mellette. Sógornőm nehezményezi, hogy nem bízzuk rá soha úgy, hogy mi nem vagyunk ott. Ennek oka, hogy neki is van egy 3 éves, és egy 5 éves kisfia. Nem az ő jó szándékában és felelősségérzetében kételkedünk (ezt neki is elmondtuk), csak szerintünk egyetlen embernek egyszerre sok 3 ennyire kicsi gyerekre figyelni. Lehet, hogy 10-ből 9 alkalommal semmi baj nem lenne, de ha egy esetben igen, nem szeretnék senkire mutogatni, kinek a hibája volt.


Kérdésem, hogy ti ráhagynátok így egy egyévest valakire, hogy neki egyszerre 3 kisgyerekre kell figyelnie? Mondjuk hozzáteszem, nem is szorulunk rá, mert van más segítségünk is.


2021. szept. 9. 22:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem hagynam ra.

Egyebkent is miert ilyen eröszakos?

A te gyereked, a te felelösseged.

2021. szept. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Akinek van egy 3 éves, egy 5 éves és egy 1 éves gyereke, az szerinted nem tud mindháromra figyelni?

Mindenesetre, ha nem érzed biztonságban a gyerekedet a sógornődnél, akkor ne add oda. Ennyi.

2021. szept. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Jót akar. Úgy van vele, hogy tágabb családon belül mindenki vegye ki a részét a gyerekekből, így ő ezt kezdeményezi. Meg elég sokat volt otthon velük (4,5 évet), így szerintem az ő önértékelésének egy nagyon központi eleme az, hogy milyen anya, vagy akár bébiszitter, vagy mennyire ért a gyerekekhez. Csak szerintem bármilyen ügyes is valaki, egynek sok a 3 ennyire kicsiből. De lehet, hogy csak mi vagyunk túl aggodalmasak (nekünk első gyerek). Én mondjuk a saját egy évesem mellé nem vállalnám be csak az ő 3 évesét sem, mert én nem tudnám garantálni, hogy mindkettőre tutira tudok figyelni.
2021. szept. 9. 22:25
 4/20 A kérdező kommentje:
Az egy éves nem az övé, hanem a miénk. Neki a 3 és 5 éves fiai vannak.
2021. szept. 9. 22:26
 5/20 anonim ***** válasza:
61%
Nem hagynám rá, az én sógornőm (férjem tesójának a felesége) is ezt csinálta régebben, ráadásul nekik meg akkor még nem volt gyerekük és állandóan mondták, hogy vigyük oda nyugodtan akár aludni is a kicsit. Mondtam neki, hogy figyi nagyon eleven és nem akarok balesetet. Bár az én fiam már nagyobb volt, nagyon pörgős és nagyon akaratos volt. Megsértődtek, mondván nem értik miért féltjük ennyire a gyereket, miért nem tudjuk oda adni, had gyakoroljanak. Hát mondtam bocs de ne az én gyerekemen gyakorolj, nem adom kölcsön. Tiszta bolondok.
2021. szept. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgok vannak, és tényleg nagyon különbözőek vagyunk ebben. Nálunk pont fordítva volt ez. Mikor a sógornőmnek már megvolt az első gyereke, és nekünk még nem volt, ők akarták ránk bízni. Én pont azért nem vállaltam, mert még nem volt semmi tapasztalatom, és nem mertem volna másén gyakorolni.
2021. szept. 9. 22:31
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Edesanya vagy es vannak dönteseid! Ezt anya, apa, kutya, macska, mindenki fogadja el!

Ha nem erzed ugy, hogy nyugodt lennel amig a gyereked naluk van akkor egyszerüen nem kell oda vinni, es ott hagyni. Ezt meg kell erteni mindenkinek, es neked nem kell magyarazkodni senkinek sem.

2021. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ezt én is így gondolom, utolsó válaszoló. Hogy szülőként jogunk van eldönteni, kire bízzuk rá a gyerekünket, és milyen helyzetben, milyen körülmények mellett. És, ez nem igényel semmi további magyarázatot!, ahogyan te is írod. Mégis mindig felemlegeti a férjemnek a sógornőm, ha ezt elmondja neki, hogy "ne nézzük hülyének", hogy 3 gyerekkel ne tudna bánni.

Az a vicces, hogy anyósom például mondta is, hogy ő egyszerre így a 3 unokát nem vállalja el, mert szerinte 3 ilyen kicsit még nem lehet úgy összeereszteni, hogy csak egy ember felügyel rájuk.

Tényleg nagyon különbözőek vagyunk :).

2021. szept. 9. 22:41
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Ne vidd ha nem akarod de semmi baja nem lenne. Lehet h te nem tudsz 2tyerekre figyelni de sok no igen! Hozzateszem en is egyre vagyok alkalmas. En orulnek ha lenne kire rabizni a gyerekem. Utcara nem engednem le 3picivel mert 3fele nem tud rohanni de bent siman. Annyi bajom lenne ezzel h viszonozni is illeni amihez neked tuti nincs kedved. Engem ez tartana vissza
2021. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ez így van utolsó válaszoló, én nem viszonoznám. Jelen állapotomban én egyszerre csak egyre tudok rendesen figyelni, kettőre nem mernék.
2021. szept. 9. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!