Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Normális, hogy 10 hónapos kisfiam alig hízik? Nálatok ez hogy alakul? Az elmúlt 1,5 hónapban kb 40-50 dekát szedett fel, kb 1 hónapja megy kézenfogva, alig alszik már napközben.

2010. aug. 31. 12:02  Privát üzenet  

A válaszok
Az én lányom 6 hónapos kora óta havi 25 dekát hízik. 6 és fél hónapos korában állt fel, rengeteget mozog. Most 1 éves és 7,2 kg. Picike tudom, de semmi baja, már egyedül jár, egész nap jön-megy.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2010. aug. 31. 12:39 Privát üzenet
Az én nagyfiam 14 hónapos. 4 kilóval született, 1 hónaposan 5 kiló volt, 2 hónaposan 7,5 kg! Fél éves korára meg 11. Most meg 12 kg... Szóval, eleinte rengeteget hízott (evett is, és eszik is rendesen), aztán, ahogy elkezdett mozogni, szinte megállt a hízásban, 8 hónap alatt hízott alig 1 kilót! Mondjuk neki voltak tartalékai, úgyhogy még most sem vézna a lelkem...:)

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2010. aug. 31. 12:56 Privát üzenet
A lányom 4,12 kg-val született. Fél éves korára volt 10,6 kg. Majd 1 évesen 11,4 kg. Szóval fél éves kora után eléggé leállt. Bár a kettő közt én nem méregettem. Tény, hogy sokat mozgott, és nem evett valami jól, de a doki meg a védőnő is meg voltak elégedve a súlyával.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2010. aug. 31. 12:59 Privát üzenet
Lányom négy hós korától volt, hogy csak havi 80 grammot hízott,a 200 gramm jónak számított már. Mivel az első négy hónapban jól hízott ( 600-700 gramm)így 1 éves korára elérte a 8 kg-ot. A te babád ráadásul már sokat mozog, keveset pihen, így lemozogja a kalóriákat.semmi baj a hízásával, normális, hogy lassul a hízása.

A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2010. aug. 31. 15:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszi .)

# 5/5Időpont 2010. aug. 31. 19:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Másfél évesem nem hajlandó aludni napközben ez normális így?
Pörköltcukros tea, hashajtásra mikortól? 5 hetes a babám s végigszenvedtük az éjszakát mert tegnap napközben nem volt széklete, éjjel meg lázmérőztem, de nem sokat ért, adtam...
Hogyan oldjátok meg napközben a kinti altatást hidegben?
Mennyit alszik 7 hós babátok napközben? Mennyit bír fent lenni egyszerre?
Mennyit foglalkozol egy nap 4 hónapos babáddal és mit? Mennyit alszik napközben? Mikor fekteted estére és mikor ébred?
Babám ínye meg van duzzadva. Emiatt nem akar elaludni napközben és este sem? Mindig sírva alszik el, előtte nem volt ez. Napközben is nyávogós.

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!