Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen családfa mellett milyen...

Ilyen családfa mellett milyen lehet majd a kislányunk?

Figyelt kérdés

A legfőbb az, hogy egeszseges legyen a drágám és nyilván nem egyértelmű választ várok a kérdésre, hiszen senki nem tudja, csak annyira kíváncsi vagyok, illetve, hogy nálatok hogy alakult, kitől miket örököltek a gyerekek.

Nálunk mindketten magasak vagyunk (175 és 193 cm,), de a családban mindenki más alacsony. Férjem vörös hajú, hátul sűrű dús, elől kopaszodó, világoskék szeme van.

Nekem barna hajam, barna szemem van. Nála a családban túlnyomóan kekszemuek vannak, vörös hajjal. Nagypapaja volt fekete hajú és sötét szemu. Nálunk szőkék, kék szemmel( anyam, testvéreim) egyedül apám volt barna hajú, szemű .

Egyszóval szerintem itt minden van, és annyira kíváncsi vagyok miket fog így külsőleg orokolni. Egy hónap múlva fog születni és elképesztően várjuk már a találkozást.



2021. szept. 15. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet tudni előre, bármi lehet.
2021. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerinted meg lehet ezt jósolni?

Még akkor sem lesz egyértelmű, ha megszületik. Pl: születésük után közvetlenül mindkét gyerek rám hasonlított, aztán ahogy nőnek más-más jegyek dominálnak. A nagylány most tiszta apai nagymama, a fiú az én testvéremre hasonlít.

2021. szept. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt nem lehet megmondani. A gyerekem kicsinek és daginak született. Most hosszú és "sovány" a korához képest. A férjem magas, én alacsony és vékony. A fejforma, szemszín és a szája az apjáé, a szemforma és a haja az enyém, az álla az apai nagymamáé. A füle az olyan, mint az én apukámé. Az orrára még nem jöttünk rá 😅😅
2021. szept. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Ezt előre nem lehet megmondani

Annyit tudok,hogy a vörös haj domináns

Baráti körünkben,férjem barátja magas,vörös haj,kék szem,picit szeplős

Felesége alacsony,barna haj,barna szem

Kislányuk hófehér bőrű,vörös haj,és kék szem,nagyon szép kislány

2021. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
A kék szem pedig recesszív. Ez azt jelenti, hogy a párodnak csak kékszemű génje van, neked meg mindkettő. Vagyis a gyerek 50%-os eséllyel lesz barna vagy kék szemű.
2021. szept. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Legvalószínűbb az, hogy elég magas lesz, vörös hajjal és 50-50, hogy barna, vagy kék szemmel. De persze lehet, hogy teljesen máshogy fog alakulni, biztosat nem lehet mondani.
2021. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet előre megmondani.

Itt vagyok én. Anyámnak, apámnak barna haja, barna szeme van. Nagyszüleim szitén ilyen genetikával rendelkeznek. Dédpapámnak szürke a szeme, és fekete a haja. 2 nővérem barna hajú, barna szemű. Én vagyok a kakukk tojás. Zöld szemem van, és rozsdavörös színű hajam. ( ráadásul egyedül én vagyok szeplős) Nagymamám mesélte, hogy az ő dédije volt vörös hajú, zöld szemű. A genetika öröklés messzire kinyúlhat. Még valamit. A férjem szőke, kék szemű. A lányunk sötét barna hajú ( majdnem fekete), és szürke szemű lett.

2021. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni


Férjem szőke szürke szem

Én sötét barna, közèp barna szem


1. Gyerek

Vörös arany szem szürke foltokkal


2. Gyerek

Barna haj Világosabb, mint az enyém, szeme szinte fekete..

2021. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A szemszínt még úgy kb ki lehet számolni, de a többi túl bonyolult.


Ha a párod kékszemű, te meg barna, de az egyik szülőd kék szemű, akkor a gyerek vagy kék vagy barna szemű lesz, attól függően, hogy tőled a kék vagy a barna szemért felelős gént örökli.


Ha legalább az egyik szülőd nem lenne kék szemű, de a felmenőid közt lenne kék szemű, akkor is van esély a kék szemű gyerekre, de kisebb, mert több generáció kell gordozza a kék szemért felelős gént receszíven.

2021. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bármi lehet.

Nagyfiam az egyik ükapámra - anyai nagyapám nagyapjára (neki szépapja) hasonlít arcra teljesen. Én 173, apja 190 cm magas, fiam 190 felett van valamivel.

Nagyobbik lányom legjobban az apai nagymamája nagypapájának a nővérére hasonlít.

Kisebbik lányom rám hasonlít nagyon, de a szeme és szemöldöke egy az egyben az anyai nagyapám anyukájától való.

Közben pedig mindegyikükben vannak felismerhető vonások más ágakról is. Mondjuk a kék szem az nálunk szinte alap, nemigen volt barna szemű azok között, akiket ismertem. Érdekes módon anyámnak és a húgomnak viszont zöld szeme van, ezt nem tudjuk honnan jött.

Szóval teljesen meghatározhatatlan, hogy milyen gének keverednek majd a gyereketekben.

2021. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!