Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg én aggódom ezt túl?...

Tényleg én aggódom ezt túl? Ez biztosan normális?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hónapos múlt, már hozzataplalunk, tápszeres, ki van váltva egy étkezés is. Én szoktam neki főzni, nem turmixolom, szimplán villával osszetorom, így nem teljesen pépes hanem darabos. Kezdetektől fogva refluxos, kB minden amit eszik egy az egyben sugárban jött belőle vissza. Étkezés után 2 órával is simán vissza bukott egy csomót. Ezektől rengetegszer befulladt, sokszor el kekult annyira. Akárhány orvoshoz viszem mindenki csak legyint, hogy ilyenek a babák, nyitott gyomorszaj stb. Majd a hozzataplalas segít, hát én úgy érzem csak rosszabb, mert így nem a híg tapszer jön belőle vissza, hanem a szilárd kaja, ami már inkább hányás mint bukás, mert keservesen sír is tőle. Reggel adok neki szilárdat és még este is képes vissza hányni. De hiába mondom az orvosoknak, csak a gyomorszajra hivatkoznak, amit én értek, de tényleg normális hogy eltelik majd egy nap, és vissza hanyja azt amit reggel evett, így hogy már nem egy híg cucc van a gyomraban.
2021. szept. 15. 21:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Már rettegek így az egész hozzataplalastol, mert még a tápszert megoldottuk, mert tényleg annyira jött hogy kifolyt belőle, de ha egy répa darab megakad a torkán, hányás közben...
2021. szept. 15. 21:36
 2/16 anonim ***** válasza:
11%
Kedves Dr. Nő! Maga biztos valami nagyon neves külföldi egyetemen szerezte a szaktudást ha a többi orvosnál mind okosabb! Kérem ne tartsa magában tanítsa őket! Mutassa meg nekik az új tanulmányokat, az övék biztosan elavultak nem elég alaposak !
2021. szept. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, biztos ide szeretted volna írni?
2021. szept. 15. 21:48
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Gasztroenterológusnál jártatok? Gondolom igen. Mit mondott?
2021. szept. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, 5nel is, hogy nyitott gyomorszaj, majd ahogy nő, meg hozzátaplalunk, nem csak folyékony dolgot eszik elmulik. Csak sajnos nem múlik. De a gyomrát senki nem hajlandó nézni. Emelle szörnyen savas is.
2021. szept. 15. 22:01
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem keressetek valaki más orvost!
2021. szept. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Már annyi orvost bejartam vele, de semmi. Előrébb soha nem jutok, de akkor szerintetek sem normális dolog.. Maganuton ezekre a vizsgálatokra orvosi beutalo kell a babáknak, azt meg nem ad senki, mert a babáknak nyitva a gyomorszajuk és kész,fogadjam el.
2021. szept. 15. 22:16
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Ez szerintem sem normális.Oké,hogy nyitva van a gyomorszáj,de ha egész nap a gyomrában pang a reggeli, akkor a túloldalt is lehet gond szerintem.Ne hagyd annyiban! Maximum kiderül,hogy tényleg nem volt gond.
2021. szept. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is nagyon refluxos (volt). Ezért krumplival kezdtem a hozzátáplálást. Szűrőn áttörtem és tápszerrel higítottam. Nála is volt olyan, hogy még este is a krumplis cucc jött vissza. Aztán, ahogy egyre többet evett főzeléket, úgy enyhült a reflux. A savas dolgokat kihagytam az elején. Almát, barackot ...stb kb egy hónap múlva kapott, azt sem tisztán, hanem rizskásával.

A mi gasztrósunk is csak vonagatta a vállát a refluxra.

2021. szept. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Van tápszer kifejezetten bukós, refluxos babáknak, nekünk a BEBA HA AR (hipoallegén és antireflux) vált be. Emellett még létezik a Sinlac, ami szintén bukós babáknak való sűrítőszer, valamint van egy vény nélküli szer, a Gastrotuss, ezt az etetés végén kell adni a babának, megelőzi a visszabukást.

Egyéb tipp: a kiságy fejvégét meg kell emelni, pl könyvvel alá kell támasztani, hogy ne egyenesen feküdjön, hanem a feje feljebb legyen a gyomránál (de ne párnát tegyetek a feje alá, az fulladásveszélyes).

Nekünk is elég sokáig tartott, valahol talán 1 éves kora körül nőtte ki.

2021. szept. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!