Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg én aggódom ezt túl?...

Tényleg én aggódom ezt túl? Ez biztosan normális?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hónapos múlt, már hozzataplalunk, tápszeres, ki van váltva egy étkezés is. Én szoktam neki főzni, nem turmixolom, szimplán villával osszetorom, így nem teljesen pépes hanem darabos. Kezdetektől fogva refluxos, kB minden amit eszik egy az egyben sugárban jött belőle vissza. Étkezés után 2 órával is simán vissza bukott egy csomót. Ezektől rengetegszer befulladt, sokszor el kekult annyira. Akárhány orvoshoz viszem mindenki csak legyint, hogy ilyenek a babák, nyitott gyomorszaj stb. Majd a hozzataplalas segít, hát én úgy érzem csak rosszabb, mert így nem a híg tapszer jön belőle vissza, hanem a szilárd kaja, ami már inkább hányás mint bukás, mert keservesen sír is tőle. Reggel adok neki szilárdat és még este is képes vissza hányni. De hiába mondom az orvosoknak, csak a gyomorszajra hivatkoznak, amit én értek, de tényleg normális hogy eltelik majd egy nap, és vissza hanyja azt amit reggel evett, így hogy már nem egy híg cucc van a gyomraban.
2021. szept. 15. 21:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%
Megértem az aggodalmad. Az én lányom is sokáig bukott vissza a kajábol de ahogy tobbet fog mar fuggőleges helyzetben lenni többet fog ülni aztán majd később állni akkor el fog múlni majd. Kb 8 honaposan mar nem bukott vissza
2021. szept. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%
És mi lenne, ha ahelyett hogy azon parázol, hogy megakad a répa inkább összeturmixolnád és akkor tuti nem lesz ilyen? Nekem is ilyen volt a fiam. Rengeteget bukott. Ahogy nőtt, elkezdett enni enyhült mejd ahogy elkezdett ülni, állni meg is szűnt.
2021. szept. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%
nem értem, miért nem pürésíted neki?
2021. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is erre gondoltam, próbáld púrésíteni, higitani tápszerrel. Ettől függetlenül szerintem az nem jó hogy egész nap a gyomrában van az étel. Pisi kaki rendben ?
2021. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
A gastrotusst adom is neki, bár szerintem nálunk semmit sem ér. A kislányom tejfehérje érzékeny ezért speciális tápszert kap, így az antireflux nem jöhet szóba. Suriteni meg nem tudom, mert azonnal megfogja a szekletet az összes surito. Amióta eszik rendes ételeket a tápszert sem hajlandó elfogadni, minimális mennyiséget eszik meg belőle, nem csodálom rém keserű, nyilván az ízek ami a rendes ételben van jobban bejon neki, pont ezért nem is puresitem, mert úgy sem hajlandó elfogadni. Na meg a cél az lenne hogy ne híg cucc legyen a gyomrában,igy is javasolták a gasztrosok, hogy ne legyen pures, hogy fogja a gyomrában a dolgokat. Ezért is vagyok ledobbenve, mert mindent úgy csinálok ahogy kell, mégis siralmas a helyzet.
2021. szept. 16. 13:55
 16/16 anonim ***** válasza:
A püré nem azt jelenti, hogy folyékony, csak hogy sűrű, homogén állagú, darabokat nem tartalmaz... Vegyél neki boltit, a hippesek elég jók szerintem.
2021. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!