Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell házasnak lenni?

Meddig kell házasnak lenni?

Figyelt kérdés

összeházasodtok

Összeköltöztök

felveszitek a babavárot

vesztek lakást

Szül 3 gyerekt a nő,hogy megkapják a 10 milliót+ adó mentességet kapnak szjt nem vonják le.


Ha elválsz vissza kell fizetni...


Kérdés, meddig kell házasnak lenni ahhoz,hogy ne kelljen semmit visszafizetni,mikor válhatsz el legelőször


ez csak úgy érdekel,én semmiféleképpen nem venném fel ezt csók babaváro dolgot,amúgy nincs gyerekem,nem vagyok terhes

Csak érdekel,de nem találtam erről információt


Igazából én ebben csak a buktatókat látom


Mi van akkor ha nem jön össze a baba?


Mi van akkor,ha azért nem jön össze a baba, mert a férfi vagy a nő időközben meghalt.


Éppen halva született meg a baba.


Éppen a baba és az anyuka is meghalt szülés közben.


Meghalt a baba X hónapos/ éves korban.


Tudom csúnya vêgkifejletek,de egyik sem hihetetlen dolog.


Meg ha el akarunk válni,mikor tudjuk megtenni ?



2021. szept. 22. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha a baba meghal :( , akkor is teljesítettnek tekintik.

Ha nem jön össze, a kérdés, hogy miért! Ha meggondolják magukat, vagy elválnak, akkor vissza kell fizetni büntető kamatostól. Ha orvosi oka van, meddőség, sikertelen lombik, akkor is vissza kell fizetni, de nincs büntető kamat, illetve, tárgyalhatsz a bankkal, hátha kapsz részletfizetést. Az örökbefogadás is saját gyereknek számít.

Ha összejön a vállalt gyermek(ek), akkor nem tudom, meddig nem lehet elválni, de x évig a lakásban kell lakni életvitelszerűen. Persze ha a gyerek koleszos, vagy egyéb esetek nem számítanak elköltözésnek, de ezek részletesen le vannak írva az adott szerződésben. Mi már 5 éve vettük fel, 10 évig itt kell laknunk, 10 évig nem adhatjuk el. De nem is tervezzük, illetve volt már két gyerekünk, amúgy is akartunk harmadikat, így kihasználtuk a lehetőséget. De gyereknélkül nem írtam volna alá 3-at.

De minden attól függ, hogy mit írnak a szerződésbe. Nem lehet mindent általánosítani.

2021. szept. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Ideális esetben mindenki elolvassa a szerződést, amit aláír ilyenkor. Abból kiderül.

Ha a házasságot a futamidő alatt felbontják, a jogerős bírósági ítélet dátumát követő törlesztési esedékesség napjától a kamattámogatás megszűnik.

Ha nem született gyermek és a házastárs 5 éven belül meghal, kamattámogatás az elhalálozástól számítva 6 hónapig nem szűnik meg. Ezen időtartam lejártáig a törlesztési kötelezettség szünetel.Amennyiben a házastársa halálát követően a támogatott személy a kölcsön folyósításától számított 5 éven belül a rendeletnek megfelelően újabb házasságot köt, az 5 éves időtartam számítása újrakezdődik. Stb., stb.

2021. szept. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

CSOK:


Ha meghal a magzat a 24.hét után vagy halva születik vagy később hal meg akkor is teljesítettként számít.


Ha az együk szülő meghal vagy megváltozott munkaképességű lesz, súlyos beteg gyermek születik (konkrét rendeletben szabályozzák mi számít annak) és emiatt nem vállalnak több gyermeket, akkor sem kell visszafizetni


Ha orvosi papírokkal igazolt, hogy eü.ok miatt nem jön össze a baba, akkor csak a felvett összeget kell visszafizetni, büntetőkamatot nem.


Babaváró:


Orvosi papírokkal igazolt meddőség miatt kérhető a járási hivatalnál felmentés a visszafizetés alól. Itt is él a megváltozott munkaképességű miatt nem vállalt terhesség is.


Ha a házaspár egyik tagja meghal, akkor az állam nem számolja fel visszamenőleg a kamattámogatást. Ebben az esetben a halála után a kamatmentesség még 6 hónapig fennáll, a törlesztési kötelezettség pedig szünetel.


Ha a házastárs halála után a másik fél 5 éven belül újra házasságot köt, akkor ismét jogosult lehet a babaváró hitelre, és ugyanazok a feltételek vonatkoznak rá, mintha először igényelné a támogatást.

2021. szept. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Első! A babaváró még nem volt 5 éve szerintem.
2021. szept. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudj mit írják alá ha nincs is előttem szerződés


Én csak kíváncsi vagyok a részletekre,de ezt fent kifejtettem,hogy nincs gyerekem csak kíváncsi vagyok

2021. szept. 22. 08:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi már 5 éve vettük fel


Na vadíts, a kérdés a babaváró, ami két éve létezik.

2021. szept. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2021. szept. 22. 08:59
 8/9 anonim ***** válasza:

A csoknál 25 évig kell házasnak lenni addig amíg fizeted, a baba várónál 20 évig fizeted addig nem válhatsz.

Nekem lelett adva a betöltött 12 hetes magzatról a papír a banknak, de a 14.héten megszakítottuk betegség miatt, megkaptuk az adó mentességet a babaváróra.

2021. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Bocsánat! Végig olvastam a kérdést, de valamiért a csok-ra gondoltam. Ezt benéztem! Hagyjátok figyelmen kívül, mert nem babaváró, hanem csok.
2021. szept. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!