Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma 12 hetes a kisbabám és még...

Ma 12 hetes a kisbabám és még nem fedezte fel a kezét, ez baj? Nagy lemaradás?

Figyelt kérdés
2021. szept. 24. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mihez képest lemaradás? A szomszéd benettkéjéhez képest, vagy a státuszvizsgálat szerint? Nem mindegy :)
2021. szept. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiamat sem érdekelte a keze azonkívül, hogy a szájában matatott vele. Párszor nézegette és forgatta de különösebben nem foglalkozott vele. A védőnő azt mondta nem baj.

A nagylányt sem érdekelte. Kilenc éves semmi baja nincs.

2021. szept. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kézfelfedezés amúgy is nagy hülyeség. Lehet akkor találja meg, amikor épp nem figyeled, és ráfogod, hogy még nem találta meg. A másik, ez miért lényeges? Előbb utóbb mindenki megtalálja, a legfogyatékosabb kisgyerek is.
2021. szept. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden apróságon így aggódsz, megőszülsz, mire eljuttok az egy éves státuszig.


Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy órákon át nagyban bűvöli az ujjait. Ha megfog valamit, vagy próbálkozik fogni vele, akkor már régen tudja, hogy ott a keze és mire jó az. Para, ha egy másfél éves gyerek nem tud még ülni mondjuk, vagy megfogni egy játékot. Kisebb kilengések mindig lesznek. Lehet, hogy nagyon hamar megtanul mászni, de felállni csak jóval később fog. Minden mozgásnak van egy maximum határideje, amíg csinálni kell. Ha nem csinálja (vagy éppen túl hamar), akkor kell tovább foglalkozni vele, szükség esetén fejlesztésre vinni.


A védőnő elvileg figyel ezekre, szóval ha nem mondja, hogy baj van, akkor bizonyára jól halad.

2021. szept. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam se nézegette a kezét..csak a labujjait 😁 Most 4 hónapos múlt és mindent megfog ami a közelében van. Ne aggódj miatta.
2021. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem volt elájulva se a kezétől, se a lábától, nem nézegette amennyire én láttam. Mégis tudja hogy van, meg időben elkezdett dolgok itán nyúlni, de nem hiszem hogy volt nála "felfedezés" legalábbis nem látványos.
2021. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!