Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 pici gyerekkel otthon más...

2 pici gyerekkel otthon más is leamortizálódik?

Figyelt kérdés

A pici majdnem 2 hónapos, a nagyobb kiscsoportos ovis. Mióta megszületett a kistesó alig járt oviba. Sokáig itthon tartottam, hogy ne hozzon haza semmit a kicsinek, aztán meg ugye beteg lett. 8 hete majdnem 3-asban vagyunk itthon állandóan. A férjem este jön haza, a nagyobbikkal hétvégén és esténként sokat játszik, besegít itthon, más segítségünk nincsen, vagyis lenne, de messzebb laknak.


A nagy nem fogad szót, állandóan kupit csinál, nyúzná a hugát és nem akar önállóan enni/öltözni. A kicsi az elején nagyon jól aludt napközben, de màr nem, állandóan cicit kér, de félbehagyja és sír ha leteszem.


Úgy érzem nagyon elfáradtam. (Senki ne jöjjön a "Minek ilyennek gyerek?"-kel, mert sejtettem, hogy ilyen lesz és imádom őket, csak reménykedtem, hogy a nagyobbik önállóbb és szófogadóbb lesz 11 hónap alatt + sajnos anyósom, aki alig várta, hogy segíthessen a gyerekek körül meghalt.)


Másnak könnyen megy otthon 2 kicsivel? Csak én vagyok ilyen béna?



ápr. 29. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Még egyel sem egyszerű sokszor... :(
ápr. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Én sokszor egyel is... ezért sem lesz még testvére..talán majd nsgycsoportos korában
ápr. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
Remélem a feleségem letesz a másodikról vagy elköttetem magam :D
ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Ugyanezt akartam írni, hogy én 1-től is leamortizálódom, szóval te a szememben egy hős vagy. :D Korábban mindketten a férjemmel 2 gyerekben gondolkodtunk, mára már mindketten azt mondjuk, hogy bőven elég lesz az 1 is.
ápr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokat számít az egyéni adottság, hogy miként nőtt fel, milyen példákat látott a szüleitől, mennyire önálló személyiség. Az tagadhatatlan, hogy az ingerszegény környezet leépíti az embert.
ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Tök normális hogy ki vagy. Èn küldenèm oviba a nagyot. Mert ha iskolás akkor sem lehet otthon tartani csak hogy ne hozzon haza semmit.

Akkor mégis könnyebb lenne. Csak 1 gyerek napközben, és aludnod is kellene amikor a pici alszik.

A nagy meg tipikusan viselkedik, ugye a kis tesóval sokat foglalkozol gondolom ő is azért nem akar öltözni stb..

az oviban ugye azért vannak szabályok, ott a többi gyerek, más mint itthon.

Nem szégyen akár fizetett segítséget kérni. Vagy ha a rokonságban valaki néha 1-1 napra elmenne, vigyázna a kicsire, a nagy oviban akkor talán egy picit tudnál pihenni.

ápr. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem egy is leamortizál, ezért sem lesz több. Fizetett segítségre szavazok én is. Kell neked is kikapcs, vagy megbolondulsz.
ápr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges volt otthon tartani a kicsi miatt, most is miert nem jar mar 8 hete ovodaba ??
ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk nagyon könnyű volt az első gyerekkel. Értelmes okos 4,5 éves lány. Mindent hamar elsajátított az óvónő szerint is előrébb jár mint a korosztálya. Válaltunk mégegyet, 2,5 évet vártunk rá, több vetélésem volt, igaz még a pocakban van(33 hetes vagyok), de a lányunk olyan szinten megváltozott, hogy néha sírhatnékom van. Konkrétan pisilés után nem hajlandó kitörőlni a nuniját, fürdés után megkell törőlni, mert addig sír amég nem csináljuk meg, nem öltözik egyedűl és ráadásúl elkezdte szopni az ujját, a hintán lökni kell, mert nem hajtja magát. Teljes káosz így is egész és kijelentette, hogy ő már nem akarja, hogy legyen tesója és a hasamra is undorral néz és megfogni se hajlandó. Eddig örűlt neki amúgy. Én is kivagyok elhiheted. Ráadásúl pont nyáriszünetre érkezik a baba. Fogalmam sincs mi lesz így. Én együttérzek.
ápr. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9-es: Akkor nektek is kitartást kívánok!😊


Sok gyerek tényleg a kistesó miatt lesz ilyen. Nálunk előtte is már extra többemberes gyerek, mióta megszületett minden csepp energiámat felemészti. Nekem is volt, hogy megtorpantam akarok-e másodikat, de aztán elkezdett változni a nagylányom jobb irányba, meg meggyőztem magam, hogy nagyon brutàl nehéz 3 év lesz, de aztán könnyebb. A nagylányom az oviban önálló, itthon a huga előtt sem volt az, a szófogadás sem megy, senkinek nem fogad szót. Belőle a tesója pont az anyáskodást váltotta ki (és az irigységet), ha nem rendetlenkedik akkor a kicsire akar sapkát adni, dögönyözi őt. Valamelyik nap azt mondta, hogy majd ő megszoptatja.😂 Ezek cuki dolgok, de nagyon hirtelen és erős mozdulatai vannak a lányomnak, így már maga a figyelem, hogy ne törje össze a kicsit is lefáraszt.

ápr. 29. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!