Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakötvény? Hol kötöttétek?...

Babakötvény? Hol kötöttétek? Hol van a legjobb ajánlat jelenleg?

Figyelt kérdés

Mivel idős szülők vagyunk, kis jövedelemmel, úgy gondoltuk, hogy a családi pótlékot félretesszük a most 4 hónpos kislányunknak, de nem értünk a pénzügyi dolgokhoz.

Köszi a válaszokat.


2010. szept. 1. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi nem babakötvénybe pakoljuk, hanem egy azt hiszem Ahiko-s konstrukcióba, ahova 10 évre lekötöttük a havi 13000 Ft-ot (abból kamatokkal kb 2milla lesz), amit berakosgatunk, akkor el dönthetjük majd, hogy bennhagyjuk további x évre, vagy átrakjuk más konstrukcióba. Azt hiszem ez kamatadó mentes.
2010. szept. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én az államkincstárnál nyitottam, ők adják a legmagasabb kamatot 8,6 %. Ha kivesszük majd a pénzt nem vonnak érte jutalékot, nincs kezelési költség semmit nem vonnak!

Ott a legegyszerűbb megnyitni, lakcímkártya adókártya kell csak, nem kell vinni családipótlék meg ilyen igazolásokat mivel ők adják!

Lehet kissebb nagyobb kamatozású állampapírokba fektetni a pénzt, mindig 10.000ft-ot lehet lekötni. Év végén pedig a kapott kamatot is le lehet kötni!

Szerintem itt a legjibbak a feltételek, és a legegyszerűbb megnyitni!

2010. szept. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, számolgattam, mert nekem kevésnek tűnt a 2 millió ha 18 éven át a csp-ot befizeted lekötöd! 2,5 millió jön össze a csp-ból ha befizeted minden hónapban, + a kamatok, az több mint 3 millió lesz 18 éves korára!
2010. szept. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok újra. Én a 10 év alatt összegyűlt összeget írtam, elnézést, ha nem volt egyértelmű, de most kérdeztem meg a férjemet, kb 2,3-3 millióra várható az összeg 10 év után. Ő ért hozzá, ebben dolgozik...
2010. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A férjem a Generalinál akar egy családi biztosítást, havi 15000 ft lenne, de én bizalmatlan vagyok. Nem vonz az, hogy ha baj van 3 év után dijmentesíteni lehet, meg ki lehet venni belőle. Csak gyűjtögetni szeretnék a kicsinak, bár ki tudja, hogy a MÁK-kal mi lesz addig. Nekem sokévi fizetésemből félre tett összeg értéktelenedett el a bankban. A szüleim még többet veszítettek. Szóval félek. Szerintetek melyiknek kisebb a kockázata? Illetve más biztosítónak van jobb konstrukciója?
2010. szept. 3. 10:49
 6/6 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónak!

Ezt találtam. De itt azt írja kezelési költség: évi 1%, és a kamatnál is kisebb szám áll.

2010. szept. 3. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!