Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kislányomnak a fölső...

Egy éves kislányomnak a fölső szemfogán letört egy pici darab. Ez nem fog baj lenni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem fog baj lenni de furcsa mert a fog az emberi szervezet legkeményebb anyaga.


Fogorvos azért lássa majd.

2010. szept. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mutasd meg fogorvosnak! Mi történt? Elesett? Csinálni nem tudnak vele semmit, viszont azt mindenképpen ellenőrizni kellene, nem sérültek-e az idegek, a fog belseje.
2010. szept. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De fog, mert ahol letört, szuvasodni fog (hiszen megsérült a fogzománc). A végleges foga meg még nagyon messze van.

Fogdokitól kérj tanácsot. Fogalmam sincs, hogy 1 éves gyerekkel mit lehet csinálni. Kétlem, hogy csiszolnák vagy tömnék neki, viszont ha kilyukad és fáj, kihúzzák? Azt nem lehet, mert utána a végleges foggal gondok lesznek, nekem egy ilyen húzás után duplán nőtt ki az egyik fogam, egymás mellé. Nem egy vicces dolog.

2010. szept. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak is letört egy pici darab belőle! Azt mondták nem tudnak mit csinálni vele!

Van akinek ki is törik akár egy eséstől!

2010. szept. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak is letört egy darab a fogából amikor 1 éves volt,sőt neki még fel is ment egy kicsit!Cumisüveggel a szájában,elesett,így történt nálunk a dolog!Elvittük fogorvoshoz,aki azt mondta hogy ha akarjuk tesz rá neki porcelánt,de tejfogra teljesen felesleges!Úgyhogy hagytuk,szegénynek elfeketedett az az egy foga,de aztán jött alatta az új foga 6 évesen,és az szép lett neki.

Igaz hogy akkor is el kellett menni a fogászatra mert ki kellett húzatni neki a rossz fogát,mert ami nőtt helyette nem lökte ki,de most 9 éves és szépek a fogai!

De azért nem árt ha megmutatod a fogorvosnak,lehet hogy neked mást mond! :)

2010. szept. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most lesz 1 éves a kisfiam és kb 2 hónapja mindkét szemfogának a széléből letört egy kis darab, mert mindent rág beleértve a járókát is. Én nem vittem el dokihoz. Talán nem lesz semmi baja.
2010. szept. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A lányom is a járókát szépen körbe rágta,valószínű akkor pattant le egy pici a fogából.Kicsit recés a foga éle.Úgyhogy szinte nem is látszik.
2010. szept. 1. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges elvinni az orvoshoz, nem fognak vele semmit sem csinálni. Az én kisfiamnak 3 fogából tört le egy-egy pici darab (megkóstoltuk a kád szélét), sajnos ezek szuvasodni fognak a jövőben.

Annyit tudunk tenni, hogy rendesen, alaposan mossuk a fogaikat. A kisfiam nem szerette a fogmosást, vettem neki a DM-ben elemes fogkefét, azóta imád fogat mosni, de előtte kínszenvedés volt.

2010. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak is nemrég letört egy darab a fogából és mi elvittük fogorvoshoz. Azt mondta, hogy ekkora korban ha nem muszáj akkor nem csinálnak vele semmit, mert ilyen piciknek még nagyon nehéz lenne. Arra kell figyelni hogy nem szürkül-e be, mert akkor viszont kezelni kell (ez annak a jele, hogy elhalt a fog és gyorsan elszaporodhatnak a bacik benne). Alaposan és rendszeresen kell mosni és akkor szuvasodni sem fog jobban, mint a többi!
2010. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!