Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak akkor fáj a 6hetes...

Miért csak akkor fáj a 6hetes babám hasa, ha éppen leülnék, a sokadik kilométer után, amig a kezemben cipeltem? Biztos, hogy ez hasfájás? (hirtelen, éles hangon felsír, huzogatja a lábait, de amíg sétálok vele, nincs baj)

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amíg sétálsz vele, addig olyan, mintha nlg mindig a pocidban ringatózna. A csecsemő veleszületett igénye, hogy hordozzák.


Több mindent tehetsz: kézben hordozod és nem sír, leteszed és sír, vagy rugalmas kendőben magadra kötheted, és akkor nem is sír, meg a két kezed is szabadon marad.


Ilyen egyszerű: http://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0

2010. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor sétálsz vele, akkor is fáj a hasa, csak akkor ringatózik, és ez eltereli a figyelmét, olyan, mint mikor még a pocakban volt...

Sajnos ezen az időszakon túl kell lenni. Mi kipróbáltunk mindent, Gripe Water, Infacol, Espumisan, mecsek baby tea, - egyik sem használt, a gatyánkat ott hagytuk rá a patikában... Aztán a dokinő felírt egy ezeréves gyógyszertári keveréket, az használ úgy, ahogy, van tőle büfi vagy puki egy 20 percen belül, és akkor sokszor vége is a hasfájós rohamnak. Ha meg a front miatt van, akkor beadhatom neki az előírt adag dupláját is, nem segít semmi. Csak a cipelés, lábon lovacskázás, rázás, hordozóban hintáztatás. Ezeket váltogatom olyankor.

Mire az emer kipróbál mindent, addigra azon veszi észre magát, hogy egyre kevesebbszer hasfájós a baba. Én most már van, hogy nem is adok neki a patikaiból, vagy, ha igen, akkor a napi 3 mokkáskanál helyett csak 1-et.

Legközelebb a legolcsóbb szerrel fogom kezdeni, azt azonban megtanultam. A többi most megbontottan áll a hűtőben...

Még elég pici a babád, kezdd el őket megpróbálni, ha még nem tetted, és a nagy kísérletezésben el is telik a legrosszabb 1-2 hónap. Az én fiam most 3 hónapos, már ritka a hasfájás. Az 5-8. hétig katasztrófa volt, azóta csökkent.

Kitartás!

2010. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat!

Kedves első:van rugalmas kendőm, abban tényleg meg szokott nyugodni, a baj csak az, hogy az én lábaim fáradnak el előbb. De ha a tornáztatás már nem működik, akkor abban cipelem.

Kedves második: hát, igen, mi az Infacolon, gripewateren,homeos bogyókon vagyunk túl...de,akkor van remény, csak ezt a 3 hónapot kell túlélni.

Köszi mégegyszer, szép napot Nektek!

2010. szept. 1. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!