Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak nagy étvágyú...

Mit csináljak nagy étvágyú gyerekemmel?

Figyelt kérdés
1,5 éves.Tudom fejlődésben van,azért eszik ennyit,de sokszor már tanácstalan vagyok mit adjak neki.Egy nap kétszer húsos ételt eszik,ebédre és vacsira.Szeret mindent,tejterméket is csak úgy tolja befelé.A minőségre odafigyelek,de már nem tudom mit csináljak,egész nap azt hallom,hogy mámmmá-mámmmmá.Mekkora mennyiség kell egy étkezésre egy ekkora gyereknek?
2010. szept. 1. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:

általában

3 dl főzelék egy szelet hússal


reggeli fél szelet kenyér és vagy 3 virsli vagy fél centi vastagon megkenve körözöttel vagy mással


két db gyümölcs és kb. egy liter innivaló


vacsora változó de kb. egy csészényi leves és egy péksütemény v. tésztaféle


szóval tényleg sokat esznek de nem egésznap eszik hanem vannak étkezések és akkor tényleg eszik mert éhes.

2010. szept. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Add kölcsön nekem.:)

Az enyém nem eszik,egy éves.Ma még egy pogácsát evett.Hány kiló és hány centi?Egyébként meg adj neki,nem tudsz mit tenni.Kell az energia.Gondolom egész nap jön-megy,"dolga" van:)

2010. szept. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.10 kg és 77 cm.Nem mondanád meg róla,hogy kis zabagép.De rettentő sokat mozog,egész nap meg sem áll.De talán ez a jobbik eset,mintha olyan lenne mint a kedves második válaszoló gyereke,hogy úgy kell beleimádkozni az ételt.
2010. szept. 1. 15:37
 4/8 anonim ***** válasza:

én voltam az első válaszoló lány 22 hós 13 kg 83 cm


ő kiveszi magának a hütőböl amit kér ha épp éhes két étkezés között és hozza a szalámit hogy szeleteljek..


igen jó hogy ilyen mintha nem enne...

2010. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is ilyen éhenkórász 19 hónapos állandóan nyami -nyamizik.

Ő is mindenevő.

Ja ő 14 kg és 88 cm.

2010. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
meg amikor megyünk valahova és ott esznek a gyerekek pl. kukit v. kölesgolyót ami itthon is van de nem kell neki akkor meg hogy kunyickoljon meg kell zabálni
2010. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Csak néha az az érzés van bennem,hogy én nem csinálok valamit jól,nem adok neki elég tápláló ételt.Meg próbálom rászoktatni arra,hogy az 5 étkezés között hagyjon szünetet is,hogy pihenjen a pocija.
2010. szept. 1. 16:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
14 hónapos fiam 13 kiló, egyáltalán nem husis arányos. Ő is egész nap enne, szinte felnőtt adagokat!
2010. szept. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!