Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkulonbseggel vallalt...

Kis korkulonbseggel vallalt tesoval hogy oldottatok meg az első egy évet?

Figyelt kérdés

2021. okt. 6. 22:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Napi 2-3 órát aludtam, úgy. Azóta én mindenkit lebeszélek erről. Persze ha haptákban áll az összes rokon, nagymama, barátnő, aki segít neked, akkor hajrá.
2021. okt. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
79%
Nálunk 17 hónap van a két gyerek között. Az első 2 év elég nehéz volt. Nálunk a nagyobbik anyás volt inkább, a kisebbik apás, így egyértelmű volt mikor ki kell fel éjszaka. A külön szobába helyezésnek a hálószobánk esett áldozatul, mi kiszorultunk a nappaliba. Most már a kisebb is elmúlt 2,5 éves, így már jóval könnyebb.
2021. okt. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Simán. 1 év van köztük, az elején a kicsi evett-aludt, tök sokat tudtam a naggyal lenni, mire elkezdett érdeklődni a világ iránt, addigra meg már összeszoktunk rendesen. Nem volt, nincs és nem is lesz külső segítségünk, ketten vagyunk a férjemmel, azóta már 4 gyerekkel (5 év alatt). 😊
2021. okt. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Hát én nehezen. Én is lebeszelnek mindenkit. Nálunk a nagyot is megviselte, nem csak engem.
2021. okt. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kinek mennyi különbség van köztük?
2021. okt. 7. 07:53
 6/15 A kérdező kommentje:
1es és 4 es
2021. okt. 7. 07:53
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Nekem másfél év van köztük. Az első év elég kemény, de meghálálja,mikor már együtt játszanak, bunyóznak. Nekem az volt nehéz, mikor a kicsi még kétszer aludt napközben, a nagy meg már csak egyszer, kb 11-től délután 3-ig csak altattam 🙈😁

Ha bevállalod, fogadj el minden segítséget, amit csak lehet, és egyszerűsítsd az életed. Én pl a főzést abszolút elengedtem, menüt rendeltem, így rengeteg időm felszabadult.

2021. okt. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

21 hónap van a 2. meg a 3. között. A terhesség érezhetően nehezebb volt így, mint az előző kettő, de legalább hamar önálló lett ketteske. :) Lépcsőmászás, kádból kilépés, ilyesmiket nem emelve, hanem csak a kezét fogva segítve neki, ügyesen megszokta.

Aztán mikor a kicsi megszületett, csak arra emlékszem, hogy nagyon hosszú volt az az egy év, amíg nem ment oviba a középső... :D De konkrétan olyan nehézségre, ami miatt azt mondanám, hogy soha többet nem emlékszem. Persze volt, amikor kórusban hisztiztek, nem aludtak, 6x keltünk éjjel hol ehhez hol ahhoz, később összevesztek és verekedni kezdtek egymással.

De igen, a segítség fontos, nálunk anyós itt lakik 1 km-re és bármikor ugrasztható, ha esett az eső, elment ő az oviba a nagyért pl., anyám és apám pedig bármikor elvitte ottaludni a nagyobbakat szívesen.

2021. okt. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekünk sajnos nincs segítségünk, ketten vagyunk, vagyis nagyreszt egyedül mert a párom dolgozik
2021. okt. 7. 08:28
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

1-es vagyok, 15 hónap van a két gyerek között.

Én képtelen voltam a gyerekek napirendjét, alvásidejét összehangolni. Nem aludtak az istennek sem egyidőben. Amíg szoptattam, a nagyobbik összefirkálta az előszobafalat. Ez pl. elég emlékezetes volt. Meg az elején a fiam összecserélte az éjszakát a nappallal. Nagy nehezen hajnal 5-kor elaludt, 6-kor kelt a lányom. Nem tudtam rábeszélni, hogy még aludjon egy kicsit. A férjem szinte mindig dolgozott. Az őrület határán álltam, tényleg.

2021. okt. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!