Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír a baba? kihez lehet...

Miért sír a baba? kihez lehet fordulni?

Figyelt kérdés

2 és fél hetes, kislány.


Már annyi cicit kapott, hogy 5 perc után elalszik a cicin (kb. 500ml körüli mostanság, 4kg.-os).


De amint hozzáér az ember, leveszi a ciciről, torokból ordít. esténként jellemző ez.


Szóval:

- tej van benne, látjuk a súlya alapján, szépen gyarapszik is napról-napra.

- pelenka tiszta, még ritkán szélcsövezzük is, hátha be van szorulva valami

- 25 espumizan cseppet naponta többször is kap, hátha segít neki.

- naponta többször co-lactase csepp-et is kap, hátha segít neki.


Létezik valami gyerek-pszihológus, aki tudna nekünk segíteni?


Most az van h. az esti 19-20h-i fürdéstől számítva másnap hajnali 5-ig megy az ördögi kör, hogy cici-levétel-sírás-dédelgetés-cici. őrület! ez normális, vagy lehet valami betegsége?



2021. okt. 9. 21:30
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
ha már jópár órát sírt és már talán kezd fáradni, az szokott a megoldás lenni, hogy egymás mellett vagyunk a franciaágyban a párommal és amint egy kicsit is bekómált a baba a cicitől, gyors átveszem a hasamra és a baba a hasán alszik este, de sokszor kell ezzel próbálkozni h. működjön.. jó nehéz.. és így dolgozzon nappal az ember mellette
2021. okt. 9. 21:32
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

4.trimeszter. Olvass utána.

Vannak babák akiknek folyamatos kontaktus kell.

2021. okt. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%
Lehet, hogy a laktáz csepp és az Espumisan ellenére is fáj a hasa. Az én gyerekeimnek csak a Papaverin segített.
2021. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

Ennyi cici egy szövegben egymás után...

Adj neki cumit. Tudom az ördögtől való. Vagy ragaszd a csecsedre.

Pólyázd be, kösd magadra kendőbe.

2021. okt. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%
Ne vegyètek le ciciről. Ha mellen alszik el , akkor maradjon mellettetek, megnyugtatja a közelsèg.
2021. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
40%
Es ne dugdossatok semmit a gyerek hàtsòjàba, fùj.
2021. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
2,5 hetes baba sír, és pszichológushoz akarod vinni?
2021. okt. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

Az első írta, 4. trimeszter. Biztos vagyok benne, hogy nagyon fárasztó ez, tudom mert az én lányom is letehetetlen volt. Ezzel egy dolgot lehet csinálni: nem letenni. Neki veled jó, a közelségedben, testkontaktusban veled. Megteheted, hogy nem elégíted ki az igényét, amivel egyben azt üzened neki, hogy "nem számítasz". Én ezt nem akartam. Tudtam, hogy ezzel hogy nem hagyom sírni és ha szeretne, lehet mellen napestig, belém és a világba vetett bizalmát erősítem.


Együttérzek veled, és csak annyit tudok mondani, kitartást. Elmúlik ez az időszak.

2021. okt. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%

Végig kell próbálgatni, mi a baja.

Ha az, hogy nincs a szájában valami, keressetek számára megfelelő cumit (MAM latex volt nálunk a megváltás) - mindegyiknek más a formája, anyaga, ami az egyik babának jó, a másik messzire köpi.

Ha a testkontaktust hiányolja, akkor az ágyatok mellé tett babaágy, amibe a kezedet be tudod lógatni, vagy az ágy melletti babaöböl (kiváló találmány) biztonságos (ráfekvés veszély nélküli) megoldás.

Ha a hasfájás a gond, akkor a mindenféle cseppek, gyakoribb vagy más módszerű büfiztetés lehet a megoldás.

De van olyan is, hogy nem jössz rá, mi lehet a gond, 4 hónapos kor körül meg szokott szűnni magától is ez a fajta sírás.

2021. okt. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk kb 3 hetes koráig csak az működött, hogy hanyatt fekve etettem és amikor elaludt, picit arrébb tettem magamon, de ugy aludtunk. Csak akkor ment, amikorra már ugy aludt, hogy nem fogta a cicit.

Apával előre megbeszéltük hogy ha úgy van, a nappaliban alszik, mert neki dolgozni kell menni reggel.

Nekünk amúgy az Infacol vált be. Próbálgatni kell.


De annyi lehet a baja, hogy most kint van, eddig meg bent volt.

Tényleg olvassatok utána a 4. Trimeszternek.

Illetve én akkor tudtam meg, hogy van 3 hetes növekedési ugrás, mikor az én babám 3 hetes lett... szörnyű volt addig.


Ne haragudj, de inkább nektek kellene pszichológus vagy legalábbis utána olvasgatni ezeknek a dolgoknak. Nincs semmi baja a babátoknak, csak kikerült a nagyvilágba... Ha szerencsétek van, pár hét múlva minden sokkal jobb lesz, de most próbáljátok megérteni min megy keresztül.

2021. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!