Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akarja mindenki, hogy...

Miért akarja mindenki, hogy nasikat meg cukros üdítőket adjak a kisbabámnak?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilván enyhe túlzás, mert senki nem parancsol rám, de folyton azt firtatják a nagyszülők, rokonok meg kisbabás/gyerekes ismerősök, hogy miért nem adok ilyet a gyereknek.


A 10 hónaposom csak vizet kap inni, semmi tea, üdítő, cukrozott gyümölcslé, és soha nem kapott még bolti nasikat, tejszeletet, krétúrót, ilyesmit. Csak sima, normális kajákat.


Nem vagyok bioősanya, akinek a gyereke sosem fog ilyeneket adni, de ennyi idősen feleslegesnek tartom, nem is értem, minek adnék dörmit és társait, nem ismeri, nem kéri, majd ehet elég szemetet még életében. Amíg nem kéri, nem hisztizik érte, addig én magamtól nem adom. Virslit, parizert még ilyeneket sem kap, mert mi sem fogyasztjuk őket.


De a nagyszülők folyton azzal nyüstölnek, hadd adjanak már neki Kubut, mert a másik unoka is azt issza. Vagy sütit még kukit, és nem értik, hogy miért nem akarom, pedig nem is kell érteniük, csak elfogadniuk. A környékbeli kisgyerekes anyukák is akarták kínálni a babámat, mondtam, hogy nem, köszönjük és akkor mindig jönnek a kérdések, hogy de miért nem adok neki nasit?


Vagy ma pl. viccelődtem egy barátnőm kislányával, hogy víz van a cumiban, de mondta anyuka, hogy nem, almalé, én nem szoktam? De miért nem?


Szóval nyilván senki nem utasítgat, de állandóan azon értetlenkednek mások, miért nem adok ilyesmiket a kicsinek. Nem értem, én senkit nem kérdeztem még meg, ő miért ad. Nem lehet szimplán elfogadni ezt a dolgot? Vagy nem értem, miért szívügye mindenkinek, hogy az én gyerekem nasit meg üdítőt kapjon?



2021. okt. 12. 21:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Részben mert ha te nem adsz, akkor felmerül bennük a gondolat, hogy nekik is kár volt a könnyebbik végéről megfogni a dolgot, és cukros üdítővel meg hasonlókkal etetni a gyereket.
2021. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Ne aggódj én sem adok ilyeneket neki. 11 hónapos. Jönnek felém is a kérdések, ma pl. anyukám hozott Pilóta piskótatallért neki, hogy ezt már ehet? Mondom nem :D nem is értem komolyan. Sógornőm, akinek 3 éves a fia, állandóan csesztet, hogy úgyis fogok neki adni előbb utóbb, ő se bírta sokáig ki, meg tipikus első gyerekes probléma. Mondom és? Egy 1 éven aluli gyereket sós kukival kell etetni, meg almalével? Ugyanmár. Engem nem érdekel ki mit mond, amíg nem könyörög a boltban a szemét kajáért miért adjam neki önként és dalolva? Amiket nasira adok neki: kiflicsücsök, buláta, tasakos kubu (ami 100% gyümölcs semmi más), túró+gyümölcs+ natúr joghurt+gyümölcs. És csak vizet iszik, meg még szopizik, más innivalót el se fogad. Szerintem ebben semmi rossz nincs.
2021. okt. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%

Meg kell ismerkedniük az ízekkel, állatgokkal. Pl gyerek vagy kamilla teába semmi rossz nincs.

Heti egy krémtúróba se.

2021. okt. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Az én szüleim pl azt gondolják, hogy ezzel fejezik ki a szeretetüket. Mondhatok bármit, nem akarják megérteni. Minden érvemre, indokomra hogy miért ne, van valami bugyuta válaszuk. Ők úgy nőttek fel, hogy a cukor még egészségesnek számított. Apa pl totál hülyének néz engem, mert szerinte a krémtúró, tejszelet, túrórudi egészséges mert tejből van, a kubu, cappy is mert 100% gyümölcs stb...és nem érti meg, hogy nem az...és hogy elveszem azt a boldog élményt tőlük, hogy lássák mennyire örül a finomságnak a pici unokájuk. De nagyszülőkön kívül senki nem szólt be vagy tett megjegyzést arra miért nem adok a gyereknek ilyet.

Arra viszont készülj fel, oviban rosszabb lesz a helyzet, ilyen volt pl a mai menü:

T: tejeskávé, vajas mézes kenyér

E: gulyásleves és mogyorókrémmel töltött gombóc porcukorral

U: epres joghurt

Gyerek meg felpörögve a cukortól..

2021. okt. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem baj, nem lesz a gyereknek semmi baja attól, hogy 11 hónaposan nem mekis krumplin meg kínain él (egyik ismerősöm ezzel dicsekedett, hogy ez a 11 hónapos gyerekének a kedvence)

DE! Ne ess át a ló túloldalára: én pl sokáig csak simán nem adtam neki ilyen löttyöket meg nasit, mert mi sem fogyasztjuk, na ennek az lett az eredménye, hogy most meg sem akarja kóstolni az üdítőt vagy a sütiket (az édes ízt nem is igazán kedveli). Egészséges, fitt kiscsaj, de nagyon meg leszünk lőve az oviban, mert ami menüt az előttem lévő írt, a lányom csuklóból elutasítaná.

2021. okt. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%
Még így is lehet, hogy jobban jártok.
2021. okt. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

Rossz környezet.

Engem a kutya nem zaklatott soha. Egyedül itt a gyakorin "álltak belém", hogy majd nem tud mértéket tartani, ha bekerül az oviba, zabálni fog...stb.

Nem így lett. És tartjuk azóta is. És a kistestvérnél is (nagy 6, kicsi 2)

Van édesség itthon, de többnyire az egészségesebb verziók. Pl: főtt gesztenye. Isteni finom.

Az egészségtelen verziót meghagyjuk az ovinak. Bőven elég, ha ott eszi. Rengeteg vackot kapnak, pluszban minden hétre jut valami névnap/szülinap is. Arra nincs hatásunk, az itthonira viszont van. Nem élik meg tiltásként, nincs hiszti a boltban se.

2021. okt. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Ennyi idősen az én fiam sem kapott. Elmúlt már bőven egy éves mire először valami vacakot adtam neki. Gyümölcslével is kB másfél évesen találkozott először. Most 3 évesen már igénye lenne a sok nasira, de nyilván kordában tartom. Mindig kér, de csak néha kap. Ha gyümölcslét kér, vagy szörpöt azt hajlandó vagyok neki adni, mert olyan ritkán kéri. Inkább vizet iszik szerencsére, tőlem is ezt látja. Én pl kizárólag vizet iszom, és ha kicsit náthás vagyok akkor teázom.

Szívesebben sütök én valamit ha nasira vágyunk.

Persze nem játszom a szentet, baromi édes szájú vagyok és én magam is szeretek nasizni. Így szinte mindig van otthon valami bolti vacak, de igyekszem jól beosztani maguknak, hogy azért ne legyen minden napra valami nasi.

2021. okt. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Én se adok neki semmi ilyesmit, csak max a kis tasakos Kubu pürét, azt se minden nap. Én egy "elrontott" gyerek voltam, nem figyelt ilyesmire az anyám, tömött minden szrral. Kövér gyerek voltam, felnőttként evészavarokkal, cukorbetegséggel küzdök. A gyerekemnél nagyon figyelek már az egészségre, próbálok jó példát mutatni, de rohadt nehéz. Nekem is szokták odabökdösni, hogy de miért nem? Sőt megkaptam, hogy szívtelen vagyok!

Kérdésre válaszolva: Azért, mert képtelenek elfogadni, hogy valaki jól csinálja, csak ők gyengék ahhoz, hogy jól csinálják.

Egyébként meg az én gyerekem, azért vagyok neki, hogy jó irányt mutassak. Nem hinném, hogy a rendszertelen nasizabáltatás jó irány.

2021. okt. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

Mert ehhez vannak ők is szokva és a gyerekeiknek is ezt adják tovább.


Nálunk nincs itthon nasi, pedig már 4 éves és 7 éves gyerekem van. Egyik ismerősöm nem értette hogy hogy nincs. Szoktunk nassolni, van, hogy veszünk 1-1 csokit, chipset stb. de alapjáraton gyümölcsöt eszünk itthon vagy összedobok egy muffint, browniet stb.


Bárhová átmentünk mindig tele a szekrényük különböző nasikkal. Játszótéren is mindig előkerülnek tízóraira a nasik.

Számomra ez a megdöbbentő.

(Ha vendégeket hívunk, mi is veszünk és készülünk, viszont ha hirtelen átjön xy, akkor nincs.)

2021. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!