Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akarja mindenki, hogy...

Miért akarja mindenki, hogy nasikat meg cukros üdítőket adjak a kisbabámnak?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilván enyhe túlzás, mert senki nem parancsol rám, de folyton azt firtatják a nagyszülők, rokonok meg kisbabás/gyerekes ismerősök, hogy miért nem adok ilyet a gyereknek.


A 10 hónaposom csak vizet kap inni, semmi tea, üdítő, cukrozott gyümölcslé, és soha nem kapott még bolti nasikat, tejszeletet, krétúrót, ilyesmit. Csak sima, normális kajákat.


Nem vagyok bioősanya, akinek a gyereke sosem fog ilyeneket adni, de ennyi idősen feleslegesnek tartom, nem is értem, minek adnék dörmit és társait, nem ismeri, nem kéri, majd ehet elég szemetet még életében. Amíg nem kéri, nem hisztizik érte, addig én magamtól nem adom. Virslit, parizert még ilyeneket sem kap, mert mi sem fogyasztjuk őket.


De a nagyszülők folyton azzal nyüstölnek, hadd adjanak már neki Kubut, mert a másik unoka is azt issza. Vagy sütit még kukit, és nem értik, hogy miért nem akarom, pedig nem is kell érteniük, csak elfogadniuk. A környékbeli kisgyerekes anyukák is akarták kínálni a babámat, mondtam, hogy nem, köszönjük és akkor mindig jönnek a kérdések, hogy de miért nem adok neki nasit?


Vagy ma pl. viccelődtem egy barátnőm kislányával, hogy víz van a cumiban, de mondta anyuka, hogy nem, almalé, én nem szoktam? De miért nem?


Szóval nyilván senki nem utasítgat, de állandóan azon értetlenkednek mások, miért nem adok ilyesmiket a kicsinek. Nem értem, én senkit nem kérdeztem még meg, ő miért ad. Nem lehet szimplán elfogadni ezt a dolgot? Vagy nem értem, miért szívügye mindenkinek, hogy az én gyerekem nasit meg üdítőt kapjon?



2021. okt. 12. 21:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
21%

Na,hát én adtam neki,nekem meg anyós abba kötött bele.Nem minden nap és nem étkezések helyett.Néha egy kicsit,hogy ezt is ismerje.


Az én gyerekem,úgy cseszem el ahogy akarom.Mindenki foglalkozzon a sajátjával.Neki is megmondtam,azóta persze ő is hordja az édességet kiló számra,na annak meg én nem örülök.

Egy krémtúró vagy egy megivott jogobella ital nem egyenlő egy nagy tábla milka csokival főleg nem egy 1,5 éves gyereknek..

De ebbe már bele sem kötök,amit nem ehet a kicsi azt megesszük mi,ami meg eláll sokáig (cukorka pl) az pihen a többivel a szekrényben ameddig eljön az ő napjuk is.

2021. okt. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

Felmerült a válaszok között, hogy aki ad ilyesmit, az a könnyebbik utat választja. De miért lenne egy csecsemő nassoltatása a "könnyebbik út"?

Nem vagyok én sem bioanya, de egyik gyerekemnek sem adtam csecsemőként cukros nasit. Nem elvből, hanem mert eszembe se jutott. Szerintem semmivel sem könnyebb levenni a polcról a Kubut, mint nem levenni. Hiszen itt még olyan pici gyerekről beszélünk, aki magától nem kéri ezeket. Azt még megértem, és abszolút át is érzem, hogy egy ovis könyörgésének nehéz folyamatosan ellenállni, és lehet mondani, hogy a "könnyebbik utat" választja az, aki a békesség kedvéért beadja a derekát. De egy 10 hónapos baba nem fogja kiverni a hisztit a Dörmi szeletért.

Ismerek olyan szülőt, aki a 10 évesének sem enged semmi nasit. A gyerek a napközis táborban persze két pofára zabálta a gumicukrot meg a többi vackot, utána meg végig azt tervezgette, mit hazudjon a szüleinek, mire ment el a zsebpénze. Na EZ már gáz, és sok kérdést felvet. De egy kisbaba élete ne legyen már szegényesebb attól, hogy normális kaját kap.

2021. okt. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Elmesélem az egyik ismerősöm sztoriját, ha nem ismerem, és nem látom, hogy tényleg így csinálja, el se hiszem.

6 hónapos volt a gyerek, mikor találkoztunk. Kérdem hányszor kap még tápszert naponta? Azt mondja á, már 2 hónapja nem kao, csak reggel-este tehéntejet, amúgy pedig azt eszi, amit mi. Nekem tátva maradt a szám. Bár annyira azért mégse lepődtem meg, mert amikor még terhes volt, cigizett, és arra fogta, hogy székrekedése van 😂 Szóval most, mikor a gyereke már 1 éves múlt, és kijelenti, hogy adja is neki a szörpöket, mert a gyerek szereti, meg nagyot nézett, mikor mondtam, hogy az én fiam első ételei között volt a brokkoli, nem lepődök meg egyáltalán, hogy cukros vackokkal tömi. Az apuka meg röhögve meséli, hogy juj mikor meglátja a csokit, már rezeg hehe.

Nem azt mondom, hogy egyáltalán ne adjon az ember a gyereknek, de megvan, hogy milyen életkorban, és mennyit. A saját öcsémen látom, hogy mit műveltek vele a rossz szokások, amiket anyámék ültettek bele... 20 éves és elnézést, de csöcse van.

2021. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látom, nem vagyok egyedül a dologgal. Én tényleg csak azt nem értem, hogy valaki rákérdez, mondom hogy nem akarok ilyet adni és nem az jut eszébe, hogy oké, ő dolga, hanem majdhogynem számon kérnek...


Ez ugye a nagyszülőkkel nehezebb, mert jóban vagyunk, most nem tudom eldönteni, hogy jól van, hagyjam, hadd adjanak neki kubut azon a heti egy alkalmon,ha annyira akarnak vagy ragaszkodjak az elveimhez, mert egyszerűen nem értem, miért olyan fontos az üdítő egy babának víz helyett.

2021. okt. 13. 15:23
 15/20 anonim ***** válasza:
42%

A cukros üdítő nem csillapítja a szomjat, nem is arra való.

Ezt is ételnek, ezen belül nasinak érdemes kezelni.

2021. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is jöttek először a vízzel, meg hogy jaaaj ne sajnálom szegény gyereket? Iszsz baba, mikor megkezdtem a hozzátáplálást, elkezdte kapni a vizet is. Mostmár a teával jönnek, meg hogy ültetem-e már bilire? Mondom mi a francnak ültessem bilire, mikor még nem ült ki???? Meg megfogják, hogy álljon (persze tartják a hóna alatt), hogy a talpával érezze a padlót. Én meg nézem, hogy wtf? Ezt minek? XD Közben meg a bébikompról magyaráznak, hogy jaaaj majd abban leszel. Én meg gondolom magamban, juszt lesz benne. Mindig találnak valamit... Szerintem ne hagyd, mert először a kisujjad adod, aztán a kezed kell nekik alapon majd a zsíroskenyeret tömik bele később.

#13

2021. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
32%

#12 azért könnyebb út, mert egy zacskót kinyitni könnyebb, mint felszeletelni az almat vagy sütni valami sütit.


És könnyebb beleszoktatni a saját életmódodba (mégha tudod, hogy neki nem jó), mint életmódot változtatni.

2021. okt. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%

Egy eves kor alatt nekem sem kaptak. Nincs ra szükségük. Igazából utána se, de mindent meg kell kóstolni. Most se keresik 4 és 2 evesek. Amit a " normalis" gyerekek esznek ( krémtúró, dörmi stb) utálják. Tejszeletet esznek meg max, de inkább túrórudi és kifújt. Kukit szoktam még nekik venni, néha ropit.

A fiam meg a palacsintától, ízes gombócoktól is undorodik XD ha valakinek szülinapja van, akkor beleüti a villáját a tortába 1-2 falat erejéig. Lányom kicsit édesszájúbb, de ő sem eszik meg 3-4 falat tortánál többet és anyósék sápítoznak, hogy miert nem hagyom nekik. Mondani szoktam, hogy önálló emberkék, tudják mi ízlik és mi nem. Nálunk nem az a bünti, hogy nincs csoki, hanem nem kapsz unorkát. 4-5 is elmegy egy héten belőle.

2021. okt. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"A fiam meg a palacsintától, ízes gombócoktól is undorodik"


Akkor már ketten vagyunk.

2021. okt. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
53%

Az en kislányom 6 eves már, de pici korában ez nálunk is állandó probléma volt.

3 hónapos csak a leves levét kóstolja meg, 5-6 hosan már mehet a kapart szalonna és társai.

Én ezt anno teljesen elengedtem, egyszerűen nem foglalkoztam már velük.

Az idősebb generációnak pl ez teljesen normálisnak számít és úgysem értik meg amit magyarázunk nekik.

Tanuld meg : egyik fuleden be, a másikon ki.

Egy 10 hónapos baba semmilyen mértékben nem igényli a cukros vackokat.. Lesz még ideje bőven enni :D az ovi kezdés után tuti.

2022. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!