Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes kisbabám szeme tök...

2 hetes kisbabám szeme tök csipás, valszeg valami gyulladás. A védőnő tanácsára kamillával kezelem, de nem látok sok eredményt. Van valakinek tapasztalata ezügyben, hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy sűrűbben kell kamillázni?
2010. szept. 2. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vidd szakorvoshoz, ha nem javul!!!!! Lehet, hogy nem elég a kamilla, kell valami gyógyszer, krém, szemcsepp stb.
2010. szept. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia az én kislányomnak már a kórházban ilyen lett a szeme. Cseppekre javult, de mindig újból begyulladt. 3 hónaposan mosták át először a könnycsatornáját, utána 7 hónaposan. Azóta semmi problémánk vele, 15 hónapos lesz nemsokára.
2010. szept. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
nálunk is eldugult a babám egyik szemén a könnycsatorna egy-két hetes korában, de nekem segíett a kamillás mosogatás. naponta többször, mindig kamillás vattával törölgettem ki a szeméből a csipát. pár nap alatt elmúlt. de ha nem múlik, akkor sajnos tényleg dokihoz kell mennetek.
2010. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi kb.3 hónapos koráig szenvedtünk,mostam kamillával,kaptunk cseppeket de egyiktől sem javult semmit.A dokinő nem nagyon izgatta magát azt mondta majd elmúlik,és úgy is lett szinte egyik napról a másikra.Azóta is gyönyörű a szeme:)

Ne izgulj ez nagyon sok babánál előfordul és csak nagyon kevés esetben kell könnycsatornát mosni.Legalábbis nekem ezt mondták!

2010. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,még annyit tehetsz hogy sokat masszírozod a könnycsatornáját nekünk ez segített picit.
2010. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiamnak is születése óta váladékozik,1nap 5-ször csepegtetek azóta,ma 5hetes,de nem javult.'-2napra javult kicsit(kb 3féle szemcseppet használtunk már),de aztán visszajött,így volt neki könnycsatorna átmosás,pont ma voltunk 2.-szorra,és már nem kell többször menni,rendben van azt mondták.Remélem tényleg vége már,mert 5hete folyamatosan ilyen szegénynek,állandóan csepegtetni kellett,előtte forralni vizet,aztán vattával kívülről befelé törölni neki...és nekünk a kamillát megtiltotta a doki,mert ronthat,csak forralt víz.
2010. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Irány a szemészet, könnycsatorna tisztítás. Rutin művelet, pár perc alatt elvégzik. Célszerű túlesni rajta, mert a kezelésekre néha javul az állapot, majd utána ismét csipás lesz a szeme!
2010. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha még 2 hetes van anyatejed, cseppents bele azt! Nekem ezt ajánlották!
2010. szept. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12:58-as valaszadonak igaza van. Anyatej a megoldas, ha szoptatsz. Regen en is javasoltam itt egy anyukanak. Kulfoldon elek es itt ez az elso amit a doki ajanl mielott barmi muveletbe belekezdenenek. Az anyatej tele van antitestekkel jobb mint barmelyik antibiotikum. Nekem 2 nap alatt hozta rendbe a babam szemet. Azota meg egyszer volt ilyen, 2 honapra ra akkor is rendbe jott azonal tolle es azota sincs gondunk. Egy kis tartalyba fej ki anyatejet es azzal mosd at. Mindig tiszta vattaval es egy vattat csak egyszer hasznalj. Belulrol kifele. Utanna ontsd el a tejet. En 3-4 orankent ismeteltem meg. Csodakat tett. Remelem nektek is segit.
2010. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
13:01-es vagyok, es persze cseppenthetsz is bele egy kicsit.
2010. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!