Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megijednél, ha fogyna a babád?

Megijednél, ha fogyna a babád?

Figyelt kérdés
Sajnos amúgy sem jó evő a babám. 5.5 hós, max 120 tápikat eszik(tejfehérjés sajna). Hullámok mindig voltak nála már 2 hós kora óta hol jobban hol rosszabbul eszik. Az utóbbi 3 napban már éjjel félálomba sem fogadja el a tápszert, pedig eddig ez volt a mentsváram. 5750 volt 1 hete és most 5600. Sajnos csak havi 300 gr-t hízik. Védőnő azt mondja hívjam az orvost, férjem meg anyum azt mondja nyugodjak le, ilyen előfordulhat, és nem kell hogy megint leba…on a doki. Ti mit tennétek?

2021. okt. 15. 10:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fogyott, volt teljes verkep és vizelet vizsgálat, minden jó volt. Aztán betoltotte az 1 évet és hol picit hízott, hol fogyott. Ennek már 8 hónapja és még mindig nem találják az okot, pedig már voltunk dietetikusnal, gasztrosnal, volt még vérvétel.. 8 hónap alatt hízott 400 grammot, 20 hónapos és nincs meg 9kg.
2021. okt. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Aztaa… köszi, hogy írtál.
2021. okt. 15. 10:24
 3/14 anonim ***** válasza:

A 150 g különbsèg lehet abbòl is, hogy egyik hèten kakilas előtt, màsik heten kakilàs utàn mèred. Ha mùlt hònapban megbolt a 300g gyarapodàs, akkor figyelnèm, de nem aggòdnàm túl.

Jòkedvű, hossza, mozgasa fejlődik? Lehet ,hogy a foga màr kezd jönni, vagy nàthàs, emiatt nincs ètvàgya?

A tejfehèrje allergia miatt viszont jobban figyelnèm, előjele lehet màs keresztallergianak, felszívòdàsi zavar tàrsulhat hozzà. Nem.minden esetben, de sajnos nem ritka. Ha diètàztàl, az sem javìtott a helyzeten? Mennyire sùlyos az allergiàja?

2021. okt. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%

Soha nem értettem miért nem hallgatunk a szakemberre, hanem totál laikusok meg idegenek tanácsára.

Hívd fel a dokit! Ha emiatt lecsesz, akkor sem dől össze a világ! (Bár én lehet másik orvos után néznék akkor)

Komolyan és ha valami baja lesz, mert itt hallgatsz a nagyokosokra a védőnő helyett, akkor nyugodt lesz a lelkiismereted?

2021. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Én megijednék, ha fogyna a babám, ennek mértéke függne attól, hogy az összkép amúgy milyen. Ha azt látom, hogy jókedvű, jól fejlődik, stb, akkor azért csak mérsékelten kezdenék el aggódni, de ha amúgy kis enervált ropilábú lenne, akkor én is egyből hívnám az orvost.

5,5 hónaposan az én lányom már aktívan forgolódott és nagyjából akkor kezdett el kúszni, a mozgással együtt nyilván több kalóriát égetett, mint amikor csak feküdt a hátán/hasán, szóval akkor volt egy pillanat, amikor kicsit lelassult, majdhogynem megállt a súlynövekedése. De még így is elérte fél éves korára a duplázódást (épphogycsak, de elérte), viszont nekem ott volt a megnyugtató tudat, hogy egyébként hurkás volt mindene, vigyorgott ezerrel és egyébként is mozgásfejlődött. Plusz fogak. Plusz minden. Ha az összkép viszont nem ilyen megnyugtató, akkor igenis van ok aggodalomra, szerintem.

2021. okt. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, hogy fogyott, meg is ijedtem, hívtam a dokit, nem szúrt le. Ha tiétek bunkó, akkor is még ez legyen a kisebb baj.
2021. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Felhívnám az orvost a helyedben.
2021. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy gond van. De én a saját megnyugvásom miatt pont most vittem el a gyereket hasonló probléma miatt. :) Egy ideig halogattam, de úgysem voltam nyugodt.
2021. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

3. Felszívódási zavar ilyen életkorban az orvosunk szerint nem létezik… 😥😥

Pedig én is gyanakszom erre. Bár én is nehezen hízós vagyok. A tejfehérje allergia nem olyan extrém ám, csak sokat bukott, kb erre lett rámondva.


5. Az összkép ezek alapján nagyon jó. Ugyanis extrém aktív babám van, forog egész nap mindenfele, próbál kúszni. A duplázáshoz így még 350 gramm kéne és 3 hetünk van rá. Amúgy jön a foga, egyértelmű. Épp, hogy nem tört még át, de kb hónapok óta gyanakszik mindenki a fogára, nagyon elhúzódó fogzás van nálunk, illetve most lábalunk ki az első náthából, de nem tudtam, hogy ez közrejátszhat. Ő amolyan egésznap röhögős baba, azért is próbáltam soha nem aggódni, de nem mindig jön össze.

2021. okt. 15. 21:24
 10/14 anonim ***** válasza:

Ùristen, milyen orvosotaok van?!?! Felszívòdasi zavar első naptòl lehetsèges. A bukasnak tejfeherje-allergiàhoz semmi köze.

Ha ìgy mozgolòdik, foga is jön, èn nem aggòdnèk. En nem lennèk ennyire szigorù, hogy csak 3 hetet adnèk neki a duplazashoz. Szèpen fejlődik.

Ha van lehetősèged, akkor szerintem vàltsatok dokit, mert ez sem felismerni nem fogja ha bàrmi problèma van, sem kezelni nem fogja tudni, vagy nem.tudja hova utaljon tovàbb.

2021. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!