Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért néznek rám így? Tényleg...

Miért néznek rám így? Tényleg rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislányom 2 hónapja múlt 1 éves. 6 hónapos kora óta,havonta egy alkalommal anyukámnál alszik. Szeret ott lenni,illetve anyukám is nagyon örül neki,szívesen vigyáz rá. Ilyen estéken havi egy alkalommal elmegyek szórakozni a legjobb barátnőimmel. Koktélozunk,beszélgetünk,táncolunk jól érezzük magunkat. Illetve a férjem ilyenkor a barátaival van,focit néznek,söröznek,kártyáznak ő is kikapcsolódik. Másnap minden ugyan olyan, megyünk a kicsiért. Illetve én minden reggel megyek futni,mert a szülés után maradt rajtam plussz ezt szeretném leadni. Ez körülbelül nagyon maximum 1 óra,ilyenkor a férjem vigyáz rá,mert később indul dolgozni. Ezen kívül természetesen mindig mellette vagyok,összetartó,boldog család vagyunk. Mindennél jobban szeretem őket. Egy kisebb faluba élünk, és mindki tud mindenről. És én lépten-nyomon azt kapom hogy én milyen rossz anya vagyok,mi az hogy iszogatok a barátnőimmel,meg futkorászok reggel akkor meg ki van a gyerekkel stb..stb.. olyan megjegyzéseket kapok,amik nekem nagyon rosszul esnek. Eleinte nem foglalkoztam ezzel,de annyira lenéznek már engem ezek miatt,"alkoholista anyának néznek" sose vagyok részeg. hogy már elgondolkoztam hogy tényleg nem normális ez,hogy havonta egyszer szórskozok,illetve reggelente sportolok. Nektek mi a véleményetek erről? Túl reagálják,vagy tényleg nem normális ez? Úgy érzem nekem szükségem van kikapcsolódásra is. De már kedvem sincs elmenni,a sok negatív kritika miatt. Nagyon fáj nekem,hogy rossz anyának stb.. hívnak.

Köszönöm szépen!


2021. okt. 15. 18:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon jól teszitek! Tudod mi a megoldás? ➡️👂🏼➡️

Megérdemlitek a kikapcsolódást. Szerintem ilyenkor újult erővel léptek vissza a hétköznapokba, a mókuskerékbe, ami nektek is és a gyereknek is jó. Remélem, hogy idővel mi is ki tudunk majd alakítani egy ilyen szokást. :) Le kell tojni mások véleményét!

2021. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat itt is,és privátba is. Ez nem buli,csak kikapcsolódás. Nem egy buli helyen részegen fetrengünk vagy ilyesmi :D az egyetemi éveken már bőven túl vagyunk. De feltöltődök energiával,levezetem a stresszt. Természetesen hiányzik ilyenkor nekem,mielőtt elalszik akkor pedig anyukám felhív videohivásba és láthatom.

Én csak azt nem értem,ha apuka bármikor szórakozhat megszólás nélkül,akkor anyuka ezt miért nem teheti meg. Mindegy is. Kellett ez a megerősítés,hogy nincs velem gond,hogy eltudjam engedni a fülem mellett ezeket a dolgokat.

Sok erőt nektek, és nagyon sajnálom hogy sokan nem tehetik meg ezt amit én. Sok erőt,minden anya fantasztikus 🥰

2021. okt. 15. 20:33
 13/29 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagy rossz anya azért mert elmész havi egyszer szórakozni

Akkor lennel rossz anya ha elmennel a kicsi meg otthon egyedül

( lehetett már ilyenről hallani ) ne foglalkozz senki véleményével

Igenis kell a kikapcsolódás

Lehet irigyek amiért neked ott van a mama és el tudsz menni néha

2021. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
22%

"Én csak azt nem értem,ha apuka bármikor szórakozhat megszólás nélkül,akkor anyuka ezt miért nem teheti meg."


Ott, ahol apuka eljár, jogos is.

De hidd el, hogy sok apuka nem jár el. Se kocsmázni, se horgászni, se edzeni...stb.

Na ott furcsa lenne, ha csak anyuka járogatna el, bár tény, hogy akkor se tartozna másra.

Nálunk egyikünk se járkálós, így nincs probléma. És nem is falun élünk, így ebbe se köt bele senki. Mert ebbe is van, aki képes.

2021. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
63%

Valószinű falun élsz,és lehet azért

Én ugyanezt csinálom,ugyanigy

Hajnali 4 kor megyek futni,max 5 ig,addig a férjem van otthon,igaz már 2 éves a kislányunk,8ig alszik,kb 8 hónapos kora óta futok,heti 6 alkalommal,minden reggel,amikor tilalom volt,akkor késöbb mentem

Akkor is jártam futni,amikor keményen éjszakáztunk,volt olyan,hogy 2 órát aludtam,ugy mentem futni

Nekem ez olyan mint másnak a kávé

Itt nem szólnak meg engem,sőt inkább azt mondják,hogy példát vehetnének tőlem,tényleg rám igaz a fitt anyuka jelző,egész nap jövök megyek,intézem amit kell,háztartást vezetek stb stb.

Igaz nekem a kikapcsolódás havi egyszer a masszázs,ami 1 óra,és a körmös ami szintén 1 óra


Nem vagy szar anya,csak igy tovább

Ne foglalkozz mással,akik megszólnak azok irigyek

2021. okt. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
60%
Fhu akkor én nagyon szar anya vagyok, a férjem legalább napi 2 órát vigyáz a gyerekre, amíg én csinálom a kis dolgaimat: edzés, olvasás, játék, főzés, stb. (Jó, de ő itthonról dolgozik, gyakorlatilag délután 3-4 órától ráér egész nap, és miután lefeküdt aludni a lányunk, neki is van szabadideje jó sok, tovább fent szokott lenni, mint én.) Bulizni egyikünk sem jár el, már nem igényünk, de ez nem jelenti azt, hogy másnak ne lehetne igénye! Hajrá, sokkal jobb mindenkinek, ha ki tud kapcsolódni, úgy sokkal jobb kedve lesz, és sokkal jobb anya/apa lesz :)
2021. okt. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
59%
Igaza van 15-osnek. Nalunk szinten falu, de netto leszrom ki mit okoskodik... Mikor a helyi barban rock koncert volt, mentem a baratnommel. Csomo ismeros, haver volt..soroztunk, jol ereztem magam...Megdicsertek, hogy nem is latszik, hogy szultem es kerdeztek sokan, hogy kivel van a kicsi. Mondtam, hogy az apjaval alukal mar, ma anyuci nyomja a rock and rollt, apa meg babazik. Nevettek, helyeseltek, azt mondtak ok is ilyenek akarnak lenni,nem befasult csakazenyemagyerek anyukak. Az en kisfiam is mindket nagyszulohoz van szoktatva, ok is varjak, mikor fog ott aludni az unoka. O mar 11 honapos. Mi is jarunk nelkule havi 1x biztos, szerintem akinek van ilyen jo lehetosege, bolond lenne kihagyni..En speciel mai napig meleg szivvel emlekszem vissza a nagyis nyaralasokra stb. Ha nektek ez igy oke, eljetek igy, senkinek semmi koze hozza!:) PS: miota szulok lettunk ferjemmel toljuk a bort, pezsgot havi 2x biztos romantikus esteknel, lazulas gyanant egy-egy pohar lecsuszik filmnezes egyebek mellett :P Poenkodtunk is, hogy varjuk mikor leszunk alkeszoknak titulalva, ugyanis o viszi ki hajnalban mindig a szemetet, s az uvegeket kulon rakjuk kint, a nyanya kamera system pedig nonstop mukodik... :D
2021. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
52%

Örülök hogy normális válaszok jöttek, így van, nem vagy rossz anya!

Mindenkinek kell egy kis énidő, kikapcsolódás, ez neked is jár.

Mi már a terhesség előtt megbeszéltük, hogy nem fogunk bepenészedni otthon, ugyanúgy el fogunk járni szórakozni.

Amikor 3. nap hazajöttünk a kórházból, csaptunk egy jó kis tejfakasztó bulit, az lett a vége, hogy a baba bent aludt a mamával, mi meg kint már eléggé becsiccsentve nyomtuk hajnalig 😂 ezt régen leírtam egy másik kérdéshez is, gondolhatod, a begyöpösödött tehén seggűek hogy lepontoztak 😂

Minden hétvégén megyünk, a baba 1 hónapos korában goa partyn! :D is voltam.. na ott aztán volt minden, a világomat nem tudtam pár napig 😂

Hétközben is vannak délutánok, esték, amikor más vigyáz a gyerekre, de van hogy fordítva oldjuk meg pl. az ovis karácsonyi előadásra a nagyszülők mennek el, mi meg addig beülünk valahová feltöltődni.

2021. okt. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
69%

Nincs gyerekem, de nagyon szimpatikus ahogy csinálod, csináltatok.

Baba is jól érzi magát a nagyinál, apa, anya kikapcsolódik, fel töltődik és jobb kedvvel, jobb derűvel lát újra a feladatokhoz, ergó, baba-szulok lelkileg kiegyensúlyozott, vidámabb. Külön teszik, hogy futsz reggel, kalap emelés! Kitartó, és elhivatott vagy.

2021. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
46%
Ha igaz, amit a 18-as írt akkor nem normális. Felelős szülő az, aki egy buli után napokig nem tud magáròl ès a buli a legfontosabb az életében…
2021. okt. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!