Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért néznek rám így? Tényleg...

Miért néznek rám így? Tényleg rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislányom 2 hónapja múlt 1 éves. 6 hónapos kora óta,havonta egy alkalommal anyukámnál alszik. Szeret ott lenni,illetve anyukám is nagyon örül neki,szívesen vigyáz rá. Ilyen estéken havi egy alkalommal elmegyek szórakozni a legjobb barátnőimmel. Koktélozunk,beszélgetünk,táncolunk jól érezzük magunkat. Illetve a férjem ilyenkor a barátaival van,focit néznek,söröznek,kártyáznak ő is kikapcsolódik. Másnap minden ugyan olyan, megyünk a kicsiért. Illetve én minden reggel megyek futni,mert a szülés után maradt rajtam plussz ezt szeretném leadni. Ez körülbelül nagyon maximum 1 óra,ilyenkor a férjem vigyáz rá,mert később indul dolgozni. Ezen kívül természetesen mindig mellette vagyok,összetartó,boldog család vagyunk. Mindennél jobban szeretem őket. Egy kisebb faluba élünk, és mindki tud mindenről. És én lépten-nyomon azt kapom hogy én milyen rossz anya vagyok,mi az hogy iszogatok a barátnőimmel,meg futkorászok reggel akkor meg ki van a gyerekkel stb..stb.. olyan megjegyzéseket kapok,amik nekem nagyon rosszul esnek. Eleinte nem foglalkoztam ezzel,de annyira lenéznek már engem ezek miatt,"alkoholista anyának néznek" sose vagyok részeg. hogy már elgondolkoztam hogy tényleg nem normális ez,hogy havonta egyszer szórskozok,illetve reggelente sportolok. Nektek mi a véleményetek erről? Túl reagálják,vagy tényleg nem normális ez? Úgy érzem nekem szükségem van kikapcsolódásra is. De már kedvem sincs elmenni,a sok negatív kritika miatt. Nagyon fáj nekem,hogy rossz anyának stb.. hívnak.

Köszönöm szépen!


2021. okt. 15. 18:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
42%

20

Inkább tűnik egy infantilis kamasznak mint anyának. A kérdező viszont teljesen normális igényű nő.

2021. okt. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
75%

Úgy lászik a két utolsó válaszolóra is ráférne egy kis szórakozás, akkor nem lennének így besavanyodva.


Én ma is megyek :) Ismét hajnalig! ;)

2021. okt. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, te tényleg ennyire agyatlan vagy? Felőlem aztán bulikázhatsz részegen hajnalig, kiteheti ez az életedet. A magam részéről sem az egyetem 5 éve alatt, sem most nem érzem azt, hogy hiányozna az életemből. Attól mèg nem vagyok besavanyodva, mert igenis van ezernyi más program, minthogy a gyerekem egy másnapos/füves/drogos anya mellett ébredjen…
2021. okt. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
51%

22

Kibuliztam magam tizen/huszonévesen. Te azon a szinten maradtál. Ez van.

2021. okt. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
75%

Ne foglalkozz más emberek véleményével. Mindenkinek szüksége van kikapcsolódásra, és gyerekmentes feltöltődésre is, nem vagyunk gépek. És mindenkinek a saját igénye szerint kell kikapcsolódnia. Aki azt mondja, neki nincs szüksége időnként gyerekmentes időre, az hazudik.


Sokaknak lételemük az anyákban bűntudatot kelteni. Teljesen mindegy, mit csinálsz, valamit úgyis keresnek, amiben megszólhatnak/ leszólhatnak/ rossz anyának titulálhatnak. NE foglalkozz velük, és kész.


Egyébként szerintem sokan azért bántanak csak, mert irigyek rád, hogy te megteheted, amit ők bébicsősz hiányában nem. Magasról sz*** rájuk.


Az én kislányom is rendszeresen van egy-egy napot anyukámmal, míg mi a férjemmel biciklizünk, vagy olvasunk. Engem az olvasás kapcsol ki, téged más. Nem egyformák az emberek, mindenki úgy töltődjön fel, ahogyan neki magának a legjobb.

2021. okt. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
73%
Ha megteheted, menj! Boldog anya, boldog gyermek. Mi a férjemmel nem vagyunk nagy bulisok, ellenben nagyon mennénk kettesben akár csak egy sétára. De mivel segítségünk az nincs, így ez várat magára
2021. okt. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
62%
Nekem az a wellness, amikor ,2 perc helyett akár 7 percig is állhatok a zuhany alatt...
2021. okt. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
52%
27-es, az nekem is a legjobb kikapcsolódás lett a gyerek óta 😃 minden másodperc értékes :))
2021. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
En sehova nem mentem, de csak mert épp akkor nem volt kedvem bulizni. Nem segitett mama, mert messze laktunk, es talan azert nem maradt energiám. De igazából kedvem sem volt. De sosem köpködtem masokra emiatt, hogy ők mennek, es őszintén nem tartottam őket rossznak, magamat meg jobbnak emiatt. Őszintén. Ha nagyon akartam volna elmenni, azert megoldottam volna. Tényleg. Előtte sokat buliztam. Én későn szültem. Aztan, amikor felsősök lettek, még egy zenekar frontembere is lettem, jartam fellépni, próbákra, es velük bulizni. Senki sem sérült lelkileg. Semmi karos hatása nem volt mindezeknek senkire a csaladban. Sem az otthonmaradásnak, sem a bulikáknak nem láttuk kárát. Ertsd nem lettem depis, amikor otthon voltam, a gyerek se lett depis, amikor elmentem otthonról. Én nem vagyok képes felfogni mit ficeregnek a mások életén a szuperanyák. Utálom őket. Jatszórol is eljöttem haza, ha jöttek a dogmatikus szentanyák. Pedig beszállhattam volna a mártíromvetélkedőbe, én inkabb élveztem az életet. Gyerekkel is, bulival is.
2021. okt. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!