Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha nehéz gyereked van és...

Ha nehéz gyereked van és mások rossz anyának néznek,elmesélnéd?

Figyelt kérdés
Mióta gyerekem született tapasztalom,hogy mindenért az anyát hibáztatják elsősorban,és ha többieknek könnyebb a gyerekekkel sok dolog,akkor te csinálsz rosszul mindent,és mások biztos ügyesebbek.. nálam már 6 éve ez megy a rokonokkal,már magam is elhittem,hogy béna anya vagyok,csak a férjem hisz nekem,később mesélek róla,de szeretném a ti történeteiteket is hallani,akit rossz anyának néznek..
2021. jan. 16. 06:06
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Ismered fbon a hasfajos/siros/tobbemberes babak csoportot? Ott kiduhongheted magad kovetkezmenyek nelkul :)
2021. jan. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Én már sok helyen leírtam, nehéz gyerekem van, van az elmaradások mögött auti+adhd diagnózis, elmondhatatlanul sok sérelem, bántás ért/ér, illetve nekem férjem sincs, sem senki, aki támogat, úgyhogy onnan kapok visszajelzést, ha a gyerekkel ketten vagyunk valahol, és megdicsérnek más felnőttek, hogy gratulálnak, mert nekik ehhez nem lenne türelmük, vagy nem jutna eszükbe így megoldani.. Persze ez a 10ből 1 ember, a maradék kilenc azt mondja, hogy rosszul csinálom, magamnak csináltam, viseljem a következményeit, meg hasonló..


Üvöltős, vissza nem jövős, szaladós, cipelős, öltözős, etetős, szidós, odacsapós(ő csap, nem én), rugdosós, magából kikelve üvöltős, szólásra nem reagálós, önállóságra kényszerítős(ki nem szolgálós) sztoriból rengeteg van, és általában azok szólnak be, akik rácsapnak a gyerekre vagy megalázzák, de sikerült megtanítanom a gyereket, hogy visszajöjjön ha 5től visszaszámolok bármi is van, amit érzelmi zsarolásnak hív az egyik rokonom(gyereknek nem mondtam semmi "csúnyát", csak ráijesztettem, persze ezt sokszor egymás után az évek alatt, veszélyes helyzetekben ha volt felvázoltam mi lehetne, és akkor gyakoroltuk a bejövést). Most így a 7 évre kezdenek ezek leperegni(és megváltam jópár embertől is, akinek kéretlen véleménye volt a nevelésemről), meg az segített, hogy nem mindenki ugyanazt gondolja a hibámnak, van, aki szerint túl engedékeny és elnéző vagyok, mások szerint meg egy zsarnok, megint más szerint nem foglalkozok eleget és nem nézek utána, más szerint meg túlszorongom, túlgondolom érzésből kell csinálni.. Nem tudom nálatok mi a helyzet, de ezekből tudsz erőt meríteni, ha sokan sokfélét gondolnak rólad, akkor annyira nem csinálhatod rosszul. Nálatok mi a gond?

2021. jan. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, írhattok még :) én gyerekem SNI -is,fejlesztést kap,ezek tudtában is én vagyok béna mások szerint.de nincs nagy baja csak kis beszédelmaradás,a többit most nem sorolom,de szívesen olvasnék még történeteket másoktól... :)
2021. jan. 16. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Megkerdezhetem hogy a tobbemberes babak/gyerekek altalaban rossz alvok is?
2021. jan. 17. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az enyém remekül aludt mellettem, éjjel félálomban egyszer kellett szoptatni, de a szemét se nyitotta ki, jelenleg is szuperül alszik egyedül, rémàlmokkor vagy ha nagyon rossz napja volt, akkor velem. A nappali alvásokkal volt kisebb gondja, 2,5 évesen elhagyta, bárhogy erőltettem, nagyritkán aludt csak, utána meg nyűgösebb volt.
2021. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!