Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért néznek rám így? Tényleg...

Miért néznek rám így? Tényleg rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislányom 2 hónapja múlt 1 éves. 6 hónapos kora óta,havonta egy alkalommal anyukámnál alszik. Szeret ott lenni,illetve anyukám is nagyon örül neki,szívesen vigyáz rá. Ilyen estéken havi egy alkalommal elmegyek szórakozni a legjobb barátnőimmel. Koktélozunk,beszélgetünk,táncolunk jól érezzük magunkat. Illetve a férjem ilyenkor a barátaival van,focit néznek,söröznek,kártyáznak ő is kikapcsolódik. Másnap minden ugyan olyan, megyünk a kicsiért. Illetve én minden reggel megyek futni,mert a szülés után maradt rajtam plussz ezt szeretném leadni. Ez körülbelül nagyon maximum 1 óra,ilyenkor a férjem vigyáz rá,mert később indul dolgozni. Ezen kívül természetesen mindig mellette vagyok,összetartó,boldog család vagyunk. Mindennél jobban szeretem őket. Egy kisebb faluba élünk, és mindki tud mindenről. És én lépten-nyomon azt kapom hogy én milyen rossz anya vagyok,mi az hogy iszogatok a barátnőimmel,meg futkorászok reggel akkor meg ki van a gyerekkel stb..stb.. olyan megjegyzéseket kapok,amik nekem nagyon rosszul esnek. Eleinte nem foglalkoztam ezzel,de annyira lenéznek már engem ezek miatt,"alkoholista anyának néznek" sose vagyok részeg. hogy már elgondolkoztam hogy tényleg nem normális ez,hogy havonta egyszer szórskozok,illetve reggelente sportolok. Nektek mi a véleményetek erről? Túl reagálják,vagy tényleg nem normális ez? Úgy érzem nekem szükségem van kikapcsolódásra is. De már kedvem sincs elmenni,a sok negatív kritika miatt. Nagyon fáj nekem,hogy rossz anyának stb.. hívnak.

Köszönöm szépen!


2021. okt. 15. 18:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%

Először is irigyek.

Másrészt mennyire vagy rászorulva ilyen emberek társaságára? Vagyis ezekkel az emberekkel muszáj jóban lenned?

Mert simán le kell őket építeni.

Dehogy vagy rossz anya, jó helyen van a gyerek, alkalmakról van szó.

Gondold azt hogy mennyivel jobb ez mintha anya házisárkany, apa meg veri az egész csaladot... Hidd el, ha ezeknek az embereknek lehetőségük lenne a helyzetetekben lenni, a fél karjukat adnák.

Szóval ne foglalkozz velük, olyanok társaságat keresd, akik építenek, nem olyanokét, akik rajtad töltik ki a frusztrációjukat.

2021. okt. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,kedves vagy :)

Nem arról van szó hogy jóban lennék velük. Csak ez egy kis közösség,ha megyek boltba,gyógyszertárba stb.. folyton visszahallom ezeket. Tulajdonképpen nem is értem hogy miért. Probálok nem foglalkozni más emberek véleményével,de annyira fáj ilyet hallani.

2021. okt. 15. 19:09
 3/29 anonim ***** válasza:
65%

Ne viccelj már! A rossz anya nem a havi egy alkalom kikapcsolódásnál kezdődik. A gyermekednek is az a legjobb, ha boldog, kiegyensúlyozott szülei vannak, amihez bizony néha ki kell nektek is kapcsolódnotok. Szerintem nincs ebben semmi rossz. Arról nem is beszélve, hogy nem vadidegenekre hagyod a gyermeked ilyenkor, hanem a saját nagyszülőjére, a futás esetében pedig az apukájára. Ez így teljesen normális és havi egyszer igenis belefér (a napi egy óra futás is, hiszen miért ne vigyázhatna egy gyermekre az apukája is napi egy órát). Ráadásul már a lányod sem olyan pici, neki is jót tesz, hogy jó kapcsolata alakul ki a nagyszüleivel.

Szerintem engedd el a füled mellett ezeket a megjegyzéseket, általában az irigység szüli őket. Ne foglalkozz ezekkel az emberekkel, teljesen normális az, amit leírtál, semmi extrém vagy felelőtlen nincs abban, amit csináltok.

2021. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
66%

Irigyek, mert nekik maradt a tehén segg meg az anyukabarátnők, akikkel csak a kakis pelusról lehet beszélni.

Éld az életedet, örülj neki, hogy van aki vigyáz a gyerekre, amíg kikapcsolsz kicsit. Lehet ezeknek az irigy embereknek kellene normálisan élni és akkor nem veled lennének elfoglalva.

2021. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
46%

Nem az anyasághoz kötném, mert arról ez igazán semmit nem mond el.

Csak arra utal, hogy nálad nem igazán csengett le a bulikorszak, ami sokaknak azért fura, mert a többség max. az egyetem végére, azaz még jellemzően gyerek előtt felhagy vele.

2021. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm,annyira jól esik amit írtok 🥰 kellett ez a megnyugatatás a lelkemnek hogy nem velem van probléma.
2021. okt. 15. 19:19
 7/29 anonim ***** válasza:
77%

Nem hiszem hogy irigyek, mivel ezeket bárki megteheti ha akarja.


Inkább az van, hogy ez egy ilyen népszokás nálunk, mindenki felett ítélkezni, beleszólni mindenki életébe.

Mindenkinek, mindig beszól mindenki. Nem tűnt még fel?

2021. okt. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%
Én pont ezért sose tudnék falun élni, mert utálom, amikor beleugatnak az életembe. Itt Pesten senki nem foglalkozik velem. De azt hittem, akik ott élnek, már megszokták. Vagy eddig mindig makulátlan voltál és sose beszéltek rólad? Nem értem. Nekem a gyerek ilyen pici korában egy teljes nap nélküle még sok lenne, de tök normális, ha neked még jó így. Férjed is elfogadja, anyukád is, másoknak meg semmi köze hozzá.
2021. okt. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%
Irigyellek. A fiam senkivel nincs el..ha lenne,azt tenném,mint te. Lusta is vagyok. Te teszel magadért,legyél büszke,ne foglalkozz mással.
2021. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%
Ên is irigyellek! Nekem nő a tehénseggem, és az a napi én időm, ha kutyát sétáltatok, miközben a hordozókendőben ájultan szuszog a mellkasomon a lurkó.
2021. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!