Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol rontom el 2 hónapos...

Hol rontom el 2 hónapos kisfiamnál a napi rutint?

Figyelt kérdés

2 hónapos kisfiam nagyon jó baba, éjszaka is már csak 1xer ébred viszont nagyon későn alszik el.

Napkozben általában 2 órát alszik 2 órát ébren van. Ez az amire beállt. Persze van hogy többet alszik mint 2 óra, de nagyjából ez a megszokott.

Viszont délután 5 körül amikor megébred a 2 órás alvásból éjfél - 1 óráig már nem alszik el.

A fürdés 7 és 9 óra között van, ez attól függ mikor ébred, mert van hogy egy 20 percre mégis bealszik.

Utána jön a vacsi, el is szundít egy fél órára aztán felébred és nem hajlandó aludni éjfél - 1 óráig.

Próbáltuk már altatni fényben, sötétben, ringatni, csak simán hagyni a kiságyba hátha egyedül vissza alszik, beraktuk magunk közé is hátha a közelségünk hiányzik neki, de láthatóan nem álmos.

Úgyhogy este 9től éjfélig járkálunk vele, játszunk vele mert máskülönben ordít.

Próbáltam nap közben kevesebbet hagyni aludni, de akkor is ébren van éjfélig.

Ha délután 4kor alszik el már akkor is kipattan a szeme 5kor amikor haza ér az apukája munkából és onnantól nem hajlandó aludni.

Aztan elalszik ugye éjfél után és reggel 8ig alszik.

Nem tudom hol rontom el vagy mit csináljak máshogy.

Nem hiszem hogy normális hogy délután 5től ilyen sokáig ébren van :/

Min kellene változtatnom?

Vagy más babák is így vannak?

Ez megy már kB 2 hete.

100% tápszeres baba ha ez számít :/


2021. okt. 16. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

2 hónapos babánál még nincs mappali rutin. Esti van, de nappal érdemes akkor altatni mikor álmos, akkor etetni mikor éhes, és szépen lassan 6-10 hónaposan kialakítani a nappli rutint ha igényli.


Estefelé próbáld ki azt, hogy magadra kötöd rendes hordozóval és közben sétáltok egyet. Nekem anno mindig bealudt ha magamra kötöttem. Már jóideje nem tűri a hordozást, de eleinte jól jött.

2021. okt. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a fürdés felélenkíti, de úgy, hogy nem tud aludni.

Az en lányomnál is így van, még most 8 éves korában is, ezért este 6 előtt fürdetem. Ha 7 és 9 között fürdetném, az enyém is fent lenne hajnali 1-ig.

2021. okt. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is felébred a fürdéstől. Az én fiam is ilyen. Nem muszaj a fürdésnek lenni a rutinnak este. Furdessétek meg délután.
2021. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Miért hagyod akkor egy 20 percre még elaludni?

Nem értem.Rutint említessz,de semmi rutinod nincs.Fürdeted este amikor sikerül,eszik amikor éhes,fent van amikor fent akar lenni és altatod amikor már úgy érzed eleget fent volt.


Nekem mindig minden körülmények között este 8-kor fürdik a kicsi.

Előtte 2-3 órával semmiképpen nem volt alvás,soha.Pont azért mert akkor nem alszik el,nem lesz fáradt.

Most azt mondod,hogy fürdés előtt van,hogy alszik egy 20 percet,az sokszor pont elegendő ahhoz,hogy fent maradjon este 9-től éjfélig,hiába táncikálsz vele,hogy este van aludj ha egyszer már aludt és nem fáradt.:D


Vagy legyen tényleg rutin és kösd az ebet a karóhoz amennyire lehet legalább este,vagy szokd meg,hogy össze vissza alszik,mert össze vissza hagyod elaludni. :)

2021. okt. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
4 na ezt áruld már el kérlek, hogy nem alszik soha semmiképp a gyerek fürdés előtt? Az én gyerekem ha fáradt, elalszik a szőnyegen játék közben is. És csecsemőként is ilyen volt. Tán felráztad volna és death metált üvöltetsz vissza ne aludjon? Komolyan imádom amikor valaki ilyen magas lóról okoskodik. Azért vegyünk már figyelembe egy nagyon fontos dolgot. Minden gyerek más.
2021. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem,ott vagyok mellette és nem leteszem és kerülgetem.Felrázni sem kell.Ha tudod,hogy legutóbb 5 órakor aludt akkor nem várod meg,hogy megint elaludjon 7-kor (azt írta 2 óránként alszik,annyit fixen kibír anélkül,hogy a ház valamelyik pontján összeesik..) hanem 6:50-kor szépen elviszed egy 10-20 perces fürdésre..Vacsi,és mehet aludni úgy ahogy neki megszokott.:D

Lehet értelmezni amit írtam,akarat kérdése.Nem kell kiforgatni az ember szavait és hülyeségeket beszélni.

2021. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
6 te még mindig a te saját gyerekedről okoskodsz és vonsz le általános következtetést minden létező gyerekre. Akár hiszed akár nem nem minden gyerek működik úgy, ahogy te gondolod.
2021. okt. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat :)

Igyekszem kamatoztatni.

Tegnap a 2 óra alvás után fél 5kor ébredt, már nem hagytam aludni, 7 előtt fürdés volt, majd vacsi, aztán szépen aludt 9ig. Felébredt enni, vissza is aludt szinte rögtön de 10kor aztán sajna megint Felébredt... Negyed 2ig voltunk vele ébren amikor elfáradt és egyedül elaludt.

A nappalok szépen mennek úgy gondolom. Soha nem ébresztem fel, mindent igény szerint csinálok vele. De úgy látom ez az ami bevált nála ez a 2 órát ébren majd 2őt alszik. Aztán nem tudom délután mi történik, hogy az éjszaka már ilyen nehezen megy.

Pedig ha ébren van is mindig "fárasztjuk"

Beszélgetünk vele, hason nézi a kis könyvecskéjét, beszélget neki stb de valahogy éjszaka teljesen kipattan a szeme.

Próbáltam délután 1 alvást kihagyni vele, ébren tartani tovább, de sajnos ha fáradt tényleg bárhogy elalszik. Nem tudom ébren tartani ha álmos.

Elalszik fekve játék közben is, a kezemben is... Bárhol, bárhogy.

Próbálom most tartani a 7 orasi fürdetést aztán nem tudom.... Remélem lassan beáll rá valahogy, hogy ne keljen fel este 10kor hajnal 1-2ig játszani 🤷‍♀️

2021. okt. 17. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!