Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszik egy 7 hónapos baba?

Mit eszik egy 7 hónapos baba?

Figyelt kérdés
Csak anyatejes volt betöltött 6 hóig. És még csak gyümölcsözünk. Nem gond?
2008. dec. 12. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem gond, sőt. Az orvosunk csak 8 hónapos jortól javasolja hozzátáplálni, ha jól megy a szopi.
2008. dec. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Az én babám is ennyi idős, kizárólag anyatejes volt hat hós koráig. Én is csak gyümölcsöt adok neki naponta egyszer. Kínálom már sütőtökkel és krumploval is. Még nagyon keveset eszik, de biztosan többet kérne, ha kellene neki. Szerintem jól csinálod. Karácsonykor töltjük a hét hónapot, akkortól már lehet hogy kétszer kínálom egy nap.
2008. dec. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 1 hét múlva 8 hónapos, 6 hóig csak szopizott, és még most is változatlaul szopik, gyümölcsözik meg kóstolgat levest, répát, krumplit, kenyeret majszol. Inni vizet, babateát, meg gyümilét iszik de ritkán és keveset, inkább szopik ivás helyett is.
2008. dec. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 10 hónapos és CSAK szopizik. Ő döntött így, ezért nem gond, de én is aggódtam.
2008. dec. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a kisfiam most lesz 8 hónapos, és naponta csak kétszer eszik. Ilyenkor főzeléket, vagy gyümölcsöt adok neki, de előfordul, hogy egy ételből mimimálisat eszik (pl. 40 ml, azaz néhány kiskanálnyi). Ilyenkor nem kap helyette másikat, mert akkor a válogatósságra szoktatnám, hanem szoptatom, vagy max. egy kis tápszert kap mellé, ha már kevés a tejem éppen.

Én is bosszantottam magam amiatt, hogy a más gyereke egy étkezésre ötször ennyit is megeszik, de rájöttem, hogy sokkal fontosabb, hogy az Ő tempóját kövesse az ember!

2008. dec. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kisfiam 7 hós múlt egy hete. A védőnő azt mondta, hogy azoknál a babáknál ahol csak 6 hósan kezdik a hozzátáplálást fel kell gyorsítani a dolgot. Én viszont nem szeretném eröltetni, nagyon szeret szopizni a babám és van elég tejem is szerintem, havonta fél kg-ot hízik még mindig. Átlagosan napi 2x kap gyümit. Nem tudom mit mondjak a védőnőnek, nemsokára mennünk kell hozzá.
2008. dec. 12. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!