Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ihat szojatejer 8 honapos baba?

Ihat szojatejer 8 honapos baba?

Figyelt kérdés
Tejallergias a kislanyom. Alfare tapszert iszik, met mar nincs tejem. Ritkan keszitek tejpepet, mert eleg sokba kerul a tapszer, sajnos nem tudok ojyan sokat vasarolni belole, hogy fozocskezzek vele. A gyermekorvos monta, hogy mindent ezzel a tapszerrel kell foznom. De hat nem mindenki birja ezt anyagilad, barmennyire is szeretne. Ezeert gondoltam a szojatejre.
2011. okt. 20. 23:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1 éves kortól ihat szójatejet.


[link]

2011. okt. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

rizstej?

azt Te is tudsz otthon kesziteni


pl:


[link]


[link]

2011. okt. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tényleg! Rizstejet viszont lehet neki már adni.Azt hiszem 4 vagy 6 hónapos kortól.De utána kéne nézni.
2011. okt. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Találtam egy fórumot...Állítólag a WHO ajánlása szerint 5 hónapos kortól kaphat rizstejet.

Itt a link:

[link]


Szójatejet nem ajánlják,mert a szója az egyik legkomolyabb allergén.Valamelyik kérdésben írják.


[link]

2011. okt. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szójatejet ne adj neki, mert az allergiát válthat ki. Viszont zabtejet és rizstejet nyugodtan. Az én kisfiam is 8 hónapos, már 2-3 hónapja kapja mindkettőt. Ebből főzök neki zabpehelykását, kukoricakását, tejbegrízt. Szereti, mert finom édes mindkét tej.
2011. okt. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha adhatok egy jó tanácsot: NE ADJ NEKI SZÓJATEJET, INKÁBB RIZSTEJET VAGY ZABTEJET.

Kisfiam tejallergiás, a tápszer épp arra elég, hogy este meg reggel megigya. adtam neki én is szójatejet és szójapudingot. 1 éven belül keresztallergiája lett a szójával. Úgyhogy mostmár nemcsak a tejre hanem a szójára is allergiás. És ez rettentő nehéz, mindenben van szója szinte, csak a baromi drága cuccokban nincs. Még a nestlé kakaópor is tartalmaz nyomokban szóját.

2011. okt. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja még valami, ha tejallergiás, akkor miért kerül sokba a tápszer??? Mi szakorvosi javaslattal a kezdetektől fogva 250 forintért vesszük a tápszert. Az első két évben havi 10 doboz volt a limit. Mostmár két év felett havi 5 doboz+közgyógy.
2011. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mert vajdasagi vagyok, es nalunk egyeltalan nem tamogatja az egeszsegugy ezeket a babakat. Mindent sajat zsebbol kell fizetni. Ezert Magyarorszagrol szerezzuk be a tapszert, maet nalatok 2800 forint, nlunk, atszamitva kb. 5700 forint 1 doboz. Ez van!
2011. okt. 21. 13:42
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is tejallergiás.

A szójatejet egyáltalán nem javasolta nekünk a gasztroenterológus (mondjuk annyira ne is akartuk adni) és a kókusztejet sem 1 éves koráig. A rizstej- és a zabtej is elég húzós árú, de mi is azt vesszük.

Én készítettem már itthon rizstejet, fagyasztható is, igaz elég érdekes az állaga, ha felolvad. Konkrétan úgy néz ki, mint egy fehér mosogatószivacs.

Én rátaláltam most egy bioboltban a zabitalporra, 4 l készíthető belőle és 850 Ft. Azért ez már elég barátságos ár. Ilyenre gondoltam, csak én olcsóbban veszem, de még így is jobban kijön, mint 4 l rizs- vagy zabtej:

[link]

2011. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Találtam egy oldalt, ahol bőven olcsóbb a zab italpor:

[link]

2011. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!